Diskusní článek - diskuze o čemkoliv

29.07.2021 15:09 | Zprávy

Diskuzní článek je otevřený prostor pro každého, kdo chce na cokoliv reagovat. Kdo chce sdělit svůj názor a nebo jen tak si s někým popovídat. Není tady omezené téma. Toto je diskuzní článek nss.cz

Pravidla diskuze:

1. Do diskuze smí přispívat každý registrovaný čtenář serveru nss.cz, který neporušil pravidla diskuze.

2. Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat.

3. Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci či jinak porušovat platné právní předpisy.

4. Nepřípustné jsou urážky, pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování jednotlivce nebo skupin osob. Nepřijatelná je neúcta vůči zemřelým a jejich rodinám.

5. Diskutující nesmí vyhrožovat násilím jednotlivci ani skupinám lidí.

6. Diskutující nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.

7. Neplacená reklama není povolena. Diskutující nesmí propagovat komerční aktivity a výrobky.

8. Je možné uvádět pouze odkazy na internetové stránky, které souvisejí s danou diskuzí.

9. Šíření spamu v diskuzích není povoleno.

10. Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob, nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či soukromé informace o nich.

11. Diskutující nesmějí zveřejňovat identifikační údaje obětí trestných činů.

12. Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, zejména ty, které nesouvisejí s tématem diskuze a které porušují pravidla diskuze.


* článek není pravděpodobně vhodný číst čtenářům pod 18.let.

* Diskuze nevyjadřuje názory redakce tohoto serveru. 


24283x 445696x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (24283) Aktualizovat
03.08.2021 16:09 | lykan

Pavel Ch: "Na covid se tam přidá 5% obsahu, ale kostra je stejná."

 

Jenže těch 5% je zatraceně důležitých. Šimpanz má taky drtivou většinu DNA stejnou, jako člověk. Inženýři by radostí skákali do stropu, kdyby se jim po dlouholetém úsilí podařilo vyvinout něco, co se o 5% procent liší od dávno známého. Pistole, která míří hlavní směrem na uživatele, se od té normální konstrukčně moc neliší. Jsem si až do nedávna myslel, že vědět, že se vakcíny vyvíjejí mnoho let, patří k základnímu vzdělání. V současné době se to některým nehodí do krámu.

 

Raději mi řekněte, jak se k plánovanému covidovému apartheidu postaví svaz. Spustíte soutěže, pokud je stát povolí pouze pro vyvolené? Teď je třeba dořešit soupisky, tak mě zajímá, co mám napsat kapitánovi. Rozhodně nemám chuť svazu dokazovat, že nemám covid, v situaci, kdy bych za to ještě měl platit.

03.08.2021 15:18 | Jiří Kadlec

Písničky pro pamětníky (5)

V horkém létě roku 1968 byly v Británii na čele žebříčku tyhle písničky, přeji všem pěkné odpoledne i večer a příjemný poslech! :-)

1. https://youtu.be/EmsZhBqICEk

2. https://youtu.be/gvH7dTPIBos

3. https://youtu.be/CQxdx-ScCvg

4. https://youtu.be/KYkrW7YpRpg

5. https://youtu.be/A_MjCqQoLLA

03.08.2021 14:05 | HonzaSvatoš

@ciki k prágprájdu:

No a proto tak lobby všech úchylů kvičí, když v Maďarsku se snaší postavit propagaci deviací před dětmi do 18 let mimo zákon. Co jiného, než indoktrinace detí úchyloideologií je ta část věnovaná dětem, proboha? Soudružka Pekarová-Adamová tam krásně zapadne, může využít zkušenosti ze své slavné diplomky. Mohli by jim tam pustit tuhle vtipnou písničku od jinak průměrné tancovačkové kapely...

03.08.2021 13:55 | HonzaSvatoš

@Pavel Ch 12:51:

Pavle, nepoužívaj ten trik s označením zdrojů nepohodlných informací za "konspirační weby. Je to nedůstojné. Jsou po očkování problémy u mladých lidí se zánětem srdečního svalu? Jsou. Takže je jedno, kdo to píše, například je tam v té věci odkaz na BBC, kterou zase za moc seriozní nepovažuju já.

 

A co se týče lidí na smrtelné posteli prosících o očkování, odkaz by nebyl? Vypadá to, že jsi naletěl na hoax. Pokud tedy myslíš ty prosící o očkování třeba dle článku na novinkách, kdy to vypadá, že celý příběh je kompletně smyšlený, jelikož žádná dr. Bytney Cobia nebo Cobian v dané nemocnici není. Jen neurolog jménem Miles Cobia. Vsadím ale výplatu i s půlročními prémiemi, že tohoto se "čeští elfové", manipulatori.cz ani sematnykvyžns nechytnou.

 

No a že sluníčko podporuje tvorbu vitaminu D, a že epidemie běžné chřipky se rozjíždí, když sluníčka moc není, na tom se shodneme, ne?

03.08.2021 13:17 | ciki333

Fotogalerie (pro pana Fialu)

https://www.gaytravel4u.com/event/prague-gay-pride

03.08.2021 13:14 | sarmatam

Do té Olomouce,bych se zajel aj podívat, brácha tam byl před třema dnama,v s- klubu, pěkně borci hráli metal, hodně videí sem z kuknul,brácha nepije

03.08.2021 13:12 | ciki333

Zlatý hřeb festivalu Prague Pride - 4.8.2021

1) Zítřejší program vykopává již v 9.30 Česko-tchajwanským dialogem o cestě ke genderové rovnosti. Tato akce bude mít tři etapy, v té první, nazvané Ženy v politice, vystoupí předsedkyně TOP 09 MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ a její tchajwanská kolegyně Lin Ching-yi. Na přetřes dojde i otázka zrovnoprávnění manželství, o čemž bude hovořit například právník Czeslaw Walek, někdejší náměstek ministra pro lidská práva a národnostní menšiny a šéf kampaně Jsme fér.

2) Poutavý film "Nic ve zlým"

Obsah díla: "Nebýt jeho zlozvyku drobných krádeží, žil by mladý Parvis dál v malém německém městě a užíval si divoké večírky a nejrůznější experimenty. Nucená výpomoc v přistěhovaleckém centru má přispět k jeho nápravě. Zde se ale syn íránských imigrantů sbližuje s ostýchavým Amonem, který se svou sestrou Banafshe Arezu nedávno uprchl z Íránu. Trojice si užívá zdánlivě bezstarostné léto, vztah mezi Parvisem a Amonem ale pomalu přestává být jen pouhým přátelstvím…“

03.08.2021 13:11 | sarmatam

čau lidi, kamarádi,za hoďku šachy plus mínus,v Rusku,komu budeme fandit ?

03.08.2021 13:03 | ciki333

Co čeká dospělé účastníky festivalu Prague Pride:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lesbotoc-DJ-Potrat-Pekarova-Souloz-pri-fetu-Prague-Pride-prekona-sebe-samu-672550

1) „Seznamovací úterý“, kdy účastníci dostanou při vstupu samolepky, které jim mají pomoci v nalezení vhodného protějšku. Zároveň se bude konat i speed-dating, neboli rychloseznamka. Ta je v průběhu dne rozdělena do několika kategorií. Nejdříve se mohou seznamovat lesby do 25 let, o hodinu později startuje seznamka pro všechny, kterou následuje kategorie leseb nad 25 let.

2) V 17 hodin startuje coming out nanečisto, v rámci které si lidé mohou natrénovat, jak v okruhu svých blízkých přiznat svou sexuální orientaci. Organizátoři chtějí vytvořit „únik od lidí, kteří nás znají a soudí, od práce, školy i koníčků“. V popisu akce stojí: „Vytvoříme společně menší anonymní skupinu, kde si prožijeme a dle chuti budeme sdílet všechny fáze coming outu. Je jedno, jestli si roky vyoutovaný, je ti dvacet, jsi nebinární, umíš dobře tančit nebo přijdeš jen poznat nové lidi. Neslíbíme ti obecný návod na to, jak to říct doma mamce. Ale co můžeme slíbit, jsou tipy od ostatních zúčastněných, vlastní zkušenost a prožitek z vedeného rozhovoru.“

3) V 19.30 začíná divadelní představení HOMO40 o životě mužských homosexuálů nad 40 let. „Nekompromisní koláž ze života gayů po čtyřicítce s nadhledem odkrývá zranění, která vznikají i uvnitř komunity samotné. Inscenace s největším počtem olizujících se smajlíků,“ láká na akci organizátor. Představení můžete navštívit již za 380 korun.

03.08.2021 12:56 | ciki333

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vladnouci-trida-gayu-pro-kterou-budete-pracovat-Zle-proroctvi-Novy-vyvoj-672572

1) Praha se s podporou vlády i magistrátu opět po roce oblékla do duhové a rozeběhl se týden sexuální hrdosti Prague Pride. Vrcholem týdne je pro mládež ale „duhové odpoledne“. V Kasárnách Karlín, pro tento půlden přejmenovaných na Pride House, budou děti moct ukojit svou kreativitu na pískovišti anebo si užít bohatý program s duhovou tematikou.

2) Od půl třetí má probíhat Čtení příběhů s drag queens, které budou dětem předčítat z knih vydavatelství Meander. To se prezentuje jako vydavatelství „nezaměnitelných uměleckých knih pro děti“, a to „od Havla přes Magora, Brabence, Fischerovou, Wernische až po Petra Nikla, Markétu Pilátovou nebo Petra Stančíka“. Z uměleckých knih budou „drag queens“, což jsou muži převlečení za ženy (tedy transvestité) předčítat až do půl čtvrté.

3) Pak bude pro děti připravena „duhová dílna“, kde se seznámí s „technikou vymejváku“. Ta prý spočívá v hledání nekontrolované inspirace. Prakticky bude dílna spočívat v nanášení barevných vrstev na čtvrtku papíru a následné hledání významů ve vzniklých skvrnách. Vše má probíhat v duchu Artefiletiky, neboli reflexivního, tvořivého a zážitkového pojetí výchovy.

4) Po vlastní tvorbě se děti mohou osvěžit sledováním divadla. Romský divadelní soubor Ara Art předvede romskou interaktivní hudební pohádku Čirikloro, do které se budou moci děti samy zapojit.

5) Poslední hodina v Pride Housu pak bude věnována cirkusovému workshopu. Děti  si budou moci vyzkoušet žonglování s šátky a míči, roztáčení talířů nebo obručí.

03.08.2021 12:53 | Pavel Ch

.. jinak Honzo Sv, souhlasím, že každý je svého štěstí strůjcem, nikomu nic nevnucuji.

03.08.2021 12:51 | Pavel Ch

Honzo, máš za potřebí se opisovat konspirační weby?

Jasně píší, že neodzkoušená. Ach, jo.

Už na přelomu roku jsem psal, že se používá 30 let, legálně, na této bázi předtím byla zakázaná, pro zneužití práce s geny, ale zkoušeli nejen v Rusku. Nicméně od 90. roku min. stol. legálně. Na covid se tam přidá 5% obsahu, ale kostra je stejná.  Ze schválených léků a schválených vakcín přeci neručí výrobce nikdy za nicenlightened. To bys měl vědět! Už jsi četl někdy, že by někdo žaloval firmu na léky za to, že má po nich jiné problémy?laugh To je bohužel běžná věc, že se u některých lidí po očkování či léčbě léky objeví méně vážné i vážnější problémy.

--

 Očkovaní mají násobně menší pravděpodobnost úmrtí, těžkého průběhu. A o to jde. Už naštěstí přestaly hořet nové svíčky šachistů/ek na stránkách chess.cz a nss.cz . Očkování vše srazilo dolů (úmrtí, plné nemocnice, těžké průběhy). A nepřičítejte to sluníčku, na Floridě ho maj kvantanásobně více a přečtěte si, co je tam teď. Opět plné nemocnice, na smrtelných postelích žádaj očkování, je pozdě. Je tam 49% očkovaných, ty stavy mají téměř výhradně neočkovaní.

03.08.2021 12:14 | Zaplji

Fakt hrozny prenos z lezeni. Nas lezl a ukazovali kohosi jineho! Ato dokonce nekolikrat...

Francouzi vyhrali nad Italii o 9 bodu, tak jeste zapas Australie vs Argentina od 14 hodin.

Brazilie vs Mexiko bez golu, zacina uz druha pulka prodlouzeni

03.08.2021 11:34 | Zaplji

Dneska konecne ctu, ze mezi sachisty jsou i dalsi rozumni lide!! Dekuji moc Lykanovi i Honzovi... Naprosty souhlas s vami, panove!

03.08.2021 11:19 | HonzaSvatoš

pokračování:

No a když už jsme u těch rizik: Co třeba zánět srdečního svalu po podání mRNA vakcíny mladým lidem? Jaká je četnost těžkého průběhu čínské chřipky u mladého člověka oproti četnosti takto závažné komplikace? Pročpak se pere pod tlakem vakcína i do mladých a do dětí, kde je, zlvášť v případě nyní rozšířené indické mutace, riziko těžkého průběhu zanedbatelné?

Takže o co už delší dobu jde? O zdraví ovčanů ani náhodou. O zisky farmafirem (budiž), provize politikům (to je špatně), a také o možnost ovčany držet na krátkém provazu. Někde se s tím zaváděním sociálního skóre po čínském vzoru přeci začít musí. A e-rouška, tečka, to je přeci pro tvoje dobro, ovčane. Co se asi stane, když se podvolíte a necháte se "dobrovolně" očkovat? Podvolíte se i příště. A pak zase. A pak opět. Znáte to o té výměně části svobody za o něco větší bezpečí, ne?

 

03.08.2021 11:18 | HonzaSvatoš

Pánové, pokud jde o očkování či neočkování na čínskou chřipku, tak můj pohled je jednoznačný: Ať se každý občan rozhodne dle své vůle, a ne, že ho vláda bude oblbovat influencery, jůtůbery a uplácet teniskami a dvěma dny volna. Plus plíživě zavádět sankce proti neočkovaným untermenschům tak trochu podle vzoru norimberských zákonů. Já se očkovat na čínskou chřipku nebudu, stejně jako se neočkuji na sezónní chřipku, i když nám firma toto očkování pravidelně na podzim bezplatně nabízí. Prostá analýza rizik, co mi očkování pokryje a co mi hrozí. A vakcíny na čísnkou chřipku jsou stále ještě obecně vzato experimentální a skutečnost, že mRNA vakcíny dříve nebyly v humánní medicíně schváleny, mi na důvěře rozhodně nepřidá. Příklad k těm rizikům: Když jedu někam do tramtárie, nechám se naočkovat na tyfus, protože dostat na venkově v chudé zemi břišní tyf fakt nechceš. Vakcinace proti žloutence A i B by měla být v takových podmínkách samozřejmostí. Proti malárii jsem dříve bral antimalarika, teď ne, i když už jsou lepší a nemají taková rizika, jako třeba Lariam. Místo toho minimalizuji riziko setkání s hladovou komářicí (repelenty, oblečení atd). Funguje to. Když jsem si obnovoval tetanovku, dal jsem k tomu i kombo s černým kašlem, je to prověřená vakcína a může se hodit. ale proč se očkovat experimentální vakcínou, kde výrobce ani stát neručí VŮBEC ZA NIC, proti nemoci, která u mě bude mít nejspíše lehký průběh? Pro zajímavost připomínám, že na malárii zemře ročne cca 1 mega, většinou dětí v subsaharské Africe (oni ti černí mají tak nějak všechno na háku, mi přijde). Vakcína na malárii dosud neexistuje, pokud je mi známo. Zato máme suprdupr účinné vakcíny na wuchanskou chřipku, u kterých ale z nepochopitelných důvodů výrobci neručí za případné komplikace. Když jsou přitom prý suprdupr bezpečné. Čínská chřipka se nám chová pěkně podle teorie, tedy dochází k atenuaci viru, což je úspěšná evouční strategie. Takže se z covidu stává už ani ne chřipka až těžká chřipka, ale spíše rýmička. Protože vir, který je nakažlivý, ale neškodný, úspěšněji přežije než ten, který rychle hostitele zabije. To přeci ví i Flégr, Konvalinka a různí kkti z MeSeSu.

03.08.2021 10:32 | Zaplji

Basket Francie vs Italie jsem bohuzel nenasel, lezeni na rychlost mne nevavi. Takze sleduju na ST 2 fotbalóve semifinale Brazilie vs Mexiko, po pul hodine 0-0. Ve 13 hodin je na programu druhe semifinale Japonsko vs Spanelsko. Pozoruhodne, pouze 1 druzstvo z Evropy v semifinale.

03.08.2021 10:29 | Zaplji

Pfizer a Moderna citelne zdrazuji vakciny! Asi o 5 eur za 1 davku. To je zajimave, pritom v seriove vyrobe obvykle plati, ze cim vic se vyrobi, tim je zbozi levnejsi!! Takze vubec nejde o zdravi, ale jen a jen spinavy byznys !!!

03.08.2021 10:19 | lykan

 Má jí motorovou

https://www.youtube.com/watch?v=2Ki3z9A8VKI

03.08.2021 10:18 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Očekával jsem že turnaj Přátelství zabalíš! Nevadí to,ve skupině A je hodně hráčů!

03.08.2021 10:16 | Jirikovka@post.cz

Mě se od Kabátů líbí píseň,kde se zpívá: když se muži poperou,buď nožem nebo sekerou!Pokud to zpívají Kabáti! Jinak se mi líbila bývalá manželka Wojtka Sabina Laurinová když v jednom seriálu vběhla do postele nahá!

03.08.2021 10:05 | lykan

Zaplji 5:14: Samozřejmě. Žádná choroba nemá zájem být choroba, chce se narvat na dlouhý seznam symbiotických organizmů. Všechno z dlouhodobého hlediska má tendenci mutovat k mírnějším formám. Tuberkulóza už to vyřešila. Téměř 100% Indů má v sobě tuberkulózu. Žijeme tedy v době největšího rozmachu tuberkulózy. Podle oficiální lékařské pohádky ji zničilo očkování. smiley K tomu se ovšem náš organizmus učí nové chorobě čelit. Zkrátka musíme nějakou dobu vydržet a situace se vyřeší přirozenou cestou. Kdyby farmaceutický byznys ty vakcíny řadu let poctivě testoval, tak by o ten monstrkšeft přišli. Prachy až na prvním místě.

03.08.2021 10:04 | lykan

Od Kabátů je nejlepší píseň Děvky ty to znaj.

https://www.youtube.com/watch?v=CBLCzyXoDok

03.08.2021 10:03 | Zaplji

Z Turnaje pratelstvi uz jsem se omluvil a odhlasil! Richard Biolek napsal, ze bude chtit potvrzeni bud 1.ockovani 2.PCR test ne starsi 7 dni 3.Antigenni test ne starsi 3 dny...pri pohybu po budove UP muze byt vyzadovana rouska, u partie ne..... Ja bych stejne nemohl hrat sobotni 2 kola, mamka bude mit zrovna 85 a prijedou pribuzni.... Tak az pristi rok, a bude mi 60, takze budu hrat ve skupine Senioru... Ted jsme s Romanem na 5 plus 0

03.08.2021 09:46 | Zaplji

Pisne Kdovi jestli a Saman jsou nadherne, urcite ne za 3! Byla chyba, ze jsem je zaradil na zacatek... Ve druhe polovine by urcite mely minimalne dvojku!

Ted jsem hral bullety 2 plus 1 , vyhral jsem 6 ze 7 a druhy Roman Zavurka 5,5 ze 7. Jedinou porazku jsem mel s nim, on prohral v poslednim kole s Norem...

03.08.2021 09:46 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Až se budeš cítit na maturitu připraven,tak oznam,že maturuješ! Maturuje se ze 4 písní! Doufám,že budeš maturovat z vyznamenáním a u maturity nevyhučíš,musel bys na podzim dělat reparát! Maturitní komisi zastupuje pouze předseda a to jsem já!

03.08.2021 09:33 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! V dnešním ročníku hudební školy vyznamenání mít nebudeš! Je to tím ,že máš plnou hlavu sportu,sportovních sázek ,šachů a piva u Alibaby! V důs!ledku toho jsi se málo věnoval studiu krásné hudby! Budeme doufat ,že se do budoucna zlepšíš,zejména až budeš maturovat!

03.08.2021 09:04 | Zaplji

Takze nejlepsi podle Jirky Fialy je Na sever a Colorado!! A ta prvni Kdovi jestli jen trojka? A Saman taky jen trojka?? To je zajimave hodnoceni, zvlast kdyz Moderni devce ( denne vozralej..) dostalo dvojku! Ja bych to teďa znamkoval trosku jinak... Jasne, pocital jsem s tim, ze Colorado Ti bude pripominat country tak bude jednicka. Ale treba Kdovi jestli je mnohem lepsi...n

03.08.2021 08:55 | Jirikovka@post.cz

Známky pro Zaplji za písně pro dnešní den od shora dolů! 3,3,3,3,1,-1,2,3,3,2

03.08.2021 08:29 | Zaplji

Ja si bohuzel pred case poridil Skylink, tehdy vlastne Cslink. Nehlede na to, ze opet zdrazil, tak krome nemeckeho Eurosportu a nemeckeho Sport 1 tam nic zvlastniho sportovniho nemam. Kdybych tam chtel mit treba Nova Sport, tak je to jeste o tisicovku drazsi, pribylo by tam Leo, Penthaus., nezajem, sexu je plny internet. Sousedla uz Skylink zrusila a nechala si dat na strechu obycejnou antenu plus setbox....

Tak nakonec vyhra Americanu o 14, komentator hodnotil jako zajimavy pohledny zapas. No snad od poloviny druhe desetiminutovky. 41lety Paul Gasol zrejme konci s reprezentaci....

03.08.2021 07:51 | Ochvatil

Magistře Zapletale, bohužel sporty se přesouvají na placené sportovní kanály.  Je smutné, že si musíme platit koncesionářské poplatky a nemáme možnost sledovat hokej, nebo fotbal. Jediná možnost, kterou znám je zaplatit si některou televizi. Dobře se je jeví 02 TV Sport, nebo balíček sportovních kanálů u různých poskytovalů placených TV.  Za cca 8-10 denně se pak dají sledovat různé zápasy z různých soutěží, u veřejnoprávní televize můžeme sledovat tak leda ......, však více wink

03.08.2021 07:50 | Zaplji

Polovina 3.ctvrtiny a USA uz vede o 14! Zlepsili se uplne ve vsem...

03.08.2021 07:23 | Zaplji

Americane spatne strili a vubec utocne nedoskakuji ! A bloky 6-0 pro Spanely, kteri v  prubehu 2.ctvrtiny vedli uz o 11 bodu. V posledni minute a pul USA srovnalo na 43-43.

03.08.2021 07:15 | david brazina

Semod. Jestli to nebude tím, že ČR Sputnik neuznává, takže musím dělat vše jako neockovany. Nevím jestli tó bylo holedbani. Pro tebe určitě.

03.08.2021 06:58 | Zaplji

Uvodni desetiminutovka nic moc, Spanele se drzi, Americane spousta nepresnych strel. Skore po 1.ctvrtine nizke,  21-19 pro Spanely. Prestoze USA 9 minut vedly...

03.08.2021 06:05 | Pavel Ch

Po Magnusovi mají Norové dalšího hrdinu,

Tři běžci překážek na 400m překonali svěťák,  Karsten Warholm o 3/4 vteřiny a prolomil hranici 46 sec, 45:94. 

Za ním Američan Benjamin a Brazilec.

Špotáková i další 2 oštěpařky konec v kvalifikaci.

Nejlepší na vodě obhájce stříbra Dostál, 5. 

Jdu pracovat, v 10.h. kouknu někde na lezec Ondra.

03.08.2021 06:04 | Pavel Ch

S těmi statistikami od války (tam je více proměnných), nechme raději posledních 10 let a je jasné, že rok 2020 šel kvůli covidu o cca 17tisíc zemřelých nahoru oproti průměru desetiletí. 

--- Ani sluníčko nemusí pomoci, na Floridě se plní nemocnice i mladými, 49% populace očkováno, především těžké průběhy u neočkovaných. O to při očkování jde, můžeš být pozitivní, nic necítit nebo mít lehký průběh. Těžší zcela výjimečně. Zpráva z Floridy 

03.08.2021 05:42 | Zaplji

Az tretina Cechu, kteri se vloni nakazili Covidem, se mohla podle prednosty ustavu hygieny a epidemiologie 1.LF UJ Milana Tucka nakazit v zamestnani! Nejvice to byli zdravotnici a ucitele, ale i strojnici, urednici a hornici. Na zaklade prokazani viru na pracovisti bylo vloni zarazeno 64 587 pripadu jako pravdepodobna pracovni nakaza a 184 000 jako pracovni kontakt. Pouze 150 lidem byl loni covid uznan jako nemoc z povolani.

03.08.2021 05:28 | Zaplji

Spartu dnes ceka od 19 hodin v kvalifikaci Ligy mistru tym Monaka! Kurzy jsou 4,45 - 3,62 - 1,86. Verejnopravni TV zapas bohuzel nevysila! Tezky protivnik,fotbal vetsinou nesazim, ale muj odhad zni, ze nas vicemistr nepostoupi...

03.08.2021 05:21 | Zaplji

Slovinsko vyhralo nad Nemeckem vysoko 94-70 hlavne diky druhe polovive zapasu. Nejvice bodu nastrileli Dragic 27 a Doncic 20. Nejlepsi nemecky strelec Lo pouze 11. Druhy zapas USA vs Spanelsko zacina v 6,40. Francouzi a Italove se stretnou v 10,20 a Australane s Argentinci ve 14 hodin.

03.08.2021 05:14 | Zaplji

Nemecko bude ockovat potreti a budou ockovat i deti.

Zhari v Polsku zapalili ockovaci stredisko i s vakcinami.

Prednosta prazske kliniky inumologie vcera rekl zajimavou vec. Tezkych pripadu Covidu bylo tolik, protoze se napred jednalo o zvireci virus, ktery byl pro cloveka velmi nebezpecny. Nove mutace se nyni prizpusobuji cloveku.  Jsou nakazlivejsi, ale pro cloveka mnohem mene nebezpecne. Virus se pry zlidstuje.

Britove se vydaji cestou protilatek. Budou si moci objednavat testy na protilatky domu. Doklad o protilatkach by mohl mit stejnou hodnotu jako doklad o ockovani.

03.08.2021 05:04 | Zaplji

Pisen dne na utery, skupina KABAT,  ktera ma dnes vecer koncert v Olomouci u Santovky v ramci tour Cirkus Kabat. 1. Kdovi jestli 2. Saman 3. Burlaci 4. Teta z Ostravy 5. Na sever 6. Colorado 7. Cert na koze jel 8. Boogy ceskeho sifare 9. Mala dama  10. Moderni devce. ..... Prosim o modre linky, dekuji, je toho dnes trochu vic. Je to pro vsechny, kdo na koncert nemohou... Preji pekny poslech.

03.08.2021 04:58 | Pavel Capek

23:07 | HumphreyvanWeiden : Jste šikovný ! Za pouhé 2 hodiny jste našel další zajímavá čísla. :-)

Já vám tu tabulku trochu doplním : rok 1955 - 10,1 rok 1956 - 10,0 rok 1958 - 9,9 rok 1960 - 9.9 rok 1961 - 9,9 - jak je možné, že v těchto letech, kdy zdravotnictví nebylo na kdovíjaké úrovni, byla úmrtnost nejmenší ?

Já myslím, že v podstatě nejsme ve sporu. Jak už jsem psal - statistiku lze pojmout kreativně a vždy se dají najít čísla, která podpoří naši argumentaci. Ano souhlasím, úmrtnost klesala, ale nyní zase stoupla. Pro vás je příčina jasná, že ? Jenže až delší časová osa prokáže, jestli těch 12,1 z loňského roku (  1.12021 - 31.3 2021 dokonce 17,6 ! - uvidíme, jak se to změní do konce roku) byl pouhý výkyv, nebo je to trend.

02.08.2021 23:07 | HumphreyvanWeiden

Pane Čapku, vy si pletete pojmy s dojmy a z nich pak vyvozujete mylné závěry:

Já mám rád fakta: tedy rok 1950 - úmrtnost 11,5  rok 1980 - 13,1  rok 1990 - 12,4   rok 2010 - 10,1.  zdroj

Tedy od revoluce se za pouhých 20 let úmrtnost snížila o téměř 20%, pro vás asi banální číslo, pro mě je to obrovský úspěch. Ale to vy asi nepochopíte.

02.08.2021 22:51 | doktor.ák

hulinák 15:15 : Gusto vše nejlepší ke svátku, skvělý příspěvek, reakce některých vypovídají o jejich inteligenci . Z KM zdraví Pepa

02.08.2021 22:24 | sarmatam

chlapi vi ste blázni,dobrou.......

02.08.2021 22:05 | giocozo

hulíňák - Já pochopil a co ty ? ;)

02.08.2021 21:56 | Semod

Čekal se nezapře, zese čekal do pozdního večera, aby čtenářům NSS předal aktuální zprávu, kterou si každý polojaponec přečetl u ranního čaje.

02.08.2021 21:54 | ciki333

Jak zde již včera pan Chrz referoval o "disidentce" Kryscině Cimanouské a její snaze uniknout z pekla Lukašenkova režimu, tak přání českých lidskoprávních aktivistů poskytnou běloruské sprintérce politický azyl zůstala z její strany nevyslyšena. Náš ministr zahraničí Jakub Kulhánek slíbil vízum, které by Cimanouské zaručilo, že nebude nucena k návratu do vlasti. Atletka českou nabídku dostala, ale podle agentury Reuters se nyní nachází na polské ambasádě. Běloruská běžkyně nakonec tedy přijala nabídku našeho severního souseda. Kognitivní funkce českých dobroserů, když se dozvěděli o kauze Cimanouská, makaly na 110%. Termíny jako "lidská práva, Lukašenko, despotizmus..exaltovaly stav jejich myslí do nejvyšší sféry zvané nirvána. Rozkoš, jejíž intenzitě se nepřibližuje ani orgasmus, záhy vyprchala a havloidi zažili trpké zklamání. Nevděčná Běloruska upřednostnila zemi černoprdelníků - Polsko. Tak snad vám to dobroserové výjde s afghánskými tlumočníky...cheeky

02.08.2021 21:44 | Semod

Davídku, ty jsi pěkný čtverák - nedávno ses holedbal, jak ses SPUTNIKEM očkoval - Sputnik u tebe pravděpodobně nezabral a proto tě vadí, že tě kdokoliv do něčeho tlačí. Hihi .....

02.08.2021 21:23 | hulíňák

Nenapadlo mě, že třeba Zaplji a giocozo nepochopí srandu, přičem sami píší větší krsviny

02.08.2021 21:22 | david brazina

pavel capek, presne tak. a dnes treba plzen, jako nejvice nakazane cast CR ma 39 pozitivnich na 100.000 obyvatel. kalamita....

02.08.2021 21:21 | david brazina

weidene, coz je neco kolem deseti procent, ale 140t vs 40t je neco pres 30procent.... to je fuk, ja ti prece viktore nevycitam, ze jsi pro ockovani, ja jen nesnasim, kdyz me kdokoli do neceho tlaci, a soucasna situace mi fakt vadi... to je vse.

02.08.2021 20:53 | Pavel Capek

20:30 | HumphreyvanWeiden : On existuje i statistický údaj : Hrubá míra úmrtnosti na 1000 obyvatel a ta je od roku 1948 více méně neustále stejná 10 - 12 lidí na 1000 obyvatel. Zdroj si najděte sám, už mě nebaví vám rozšiřovat obzory. :-D :-D

02.08.2021 20:30 | HumphreyvanWeiden

Davide, já jen tvrdím, že dnes u nás žije o víc než 1,5 milionů než v 50.letech a proto logicky umírá i víc lidí než tenkrát.

Podle tvého by byl nejzdravější středověk, protože tehdy ve srovnání s dneškem, umíralo daleko míň lidí. sad

02.08.2021 20:21 | Zaplji

Korea nastvala cele Japonsko! Jihokorejci si zridili vlastni stravovaci sluzbu ve snaze zabranit, aby konzumovana jidla obsahovala ingredience z regionu Fukusima. Tam byla pred 10 lety havarie jaderne elektrarny! Delegace dokonce meri radioaktivitu pouzivanych prisad, svym sportovcum dodavaji jidlo v krabickach a v hotelu vari vlastni jidla....

02.08.2021 20:20 | Semod

Davídku sorry, já nevěděl, že jsi tak útlocitný člověk.

02.08.2021 20:09 | Zaplji

Vitez NHL David Krejci se vraci do ceske extraligy a bude hrat za Olomouc!! Mora bude mit paradni posilu... K tymu se pripoji ve druhe polovine srpna.

02.08.2021 20:07 | david brazina

Weidene a? Však ty jen dokazuje to co jsem já tvrdil. A navíc použijes ten samý zdroj co já :D někteří sachisti jsou fakt hodně zajímaví. Ano Semode. A proto ti jen připomínám, že urážky a nadávky můžeš realizovat jinde :)

02.08.2021 19:57 | Jirikovka@post.cz

Tak sláva! Na turnaji Přátelství v Olomouci skupina D je již 5 seniorů! Potřebujeme ještě 3 seniory,aby skupina mohla hrát! Je potřeba 8 hráčů! Olomoučtí senioři a senioři z okolí! Hlaste se ! Máte to doma a nemusíte platit ubytování!

02.08.2021 19:56 | Zaplji

Hygiena trasovanim zjistila, ze jeden z pozitivne testovanych v nasi vyprave mel uz kontakt pred letem v Cechach se tremi blizkymi, tez nakazdenymi lidmi!!! Kdo to je, nerekli! Tak to mozna ani ten neockovany lekar na palube nezavinil.... Ale to jsou jen dohady!

02.08.2021 19:55 | Pavel Capek

 19:41 | Zaplji : Mají strach, aby nenastoupil soudce Lynch ! Pár adeptů by se našlo i tady ! :-D :-D

02.08.2021 19:48 | Semod

K 19:31 - David je ve zkušební době a tak plácá - touha býti plnohodnotným a uznávaným cenzorem ho ochuzuje o realitu.

02.08.2021 19:41 | Zaplji

Seznam zpravy, Hygiena uz pry vi, kdo prinesl Covid na palubu letadla do Tokia, ale nerekne to! To je teda tajnustkareni, fakt parada....

02.08.2021 19:31 | HumphreyvanWeiden

Davide, nevím odkud bereš svoje informace - "tvuj argument o poctu obyvatel uz je vyslovene smesny, protoze v obdobi od 1945 do 1989 se jedna priblizne o stejnou populaci s klesajici tendenci 2.7 procent. Doufam, ze to na tebe neni prilis slozity problem, si uvedomit, ze od padesatych let do 1989 byla populace zhruba stejna. ", já je beru odtud

 

02.08.2021 19:26 | Jirikovka@post.cz

Ať se to komu líbí nebo nelíbí Covid existuje a je to velice nebezpečná infekční choroba! Zabil i zdravé čtyřicátníky ! O čemž podaly svědectví jejich manželky ! Není výmysl že v New Yorku jezdily mražáky na mrtvoly protože pohřebáci nestačily odvážet mrtvé! Já se ptám! Kdy od r.1945 jezdily v New Yorku mražáky na mrtvoly! Známá je mi jen doba Covidová! Ti co ztratili Covidem své blízké vzkazují různá vulgární slova těm,co pokládají Covid za chřipečku!

02.08.2021 19:17 | Semod

Juro, to je věc názoru a já ti ten tvůj samozřejmě neberu.

02.08.2021 19:13 | Zaplji

Semode, 18,56......testy uz konecne nepujdou na pojistovnu..... Proboha, platim si zdravotni pojisteni a VZP vykazuje obrovsky zisk za minuly rok!!! A testovat by meli i vsechny ockovane, hlavne treba ve skolach a fabrikach. Jinak se to muze sirit nenapadne !! Placeni testu ze sve kapsy je hrozna blbost!

02.08.2021 19:09 | Semod

gicozo jsem připraven - já mám včelky rád, platí je stát.

02.08.2021 19:03 | giocozo

Semode, pokud ta X tá vlna přijde, tak to bude nejspíše zase nějaká mutace a jdeš se očkovat znova. ;)

02.08.2021 18:56 | Semod

Nezávidím kapitánům ... až se rozjedou mistrovské soutěže. S naočkovanymi borci ( lhůty po covidu) to budou mít OK, ale s odpůrci očkovaní si patrně užijí. Předpokládám, že bez patřičného glejtu nebudou moci hrát. Testy už konečně nebudou na pojišťovnu a tak si borci sáhnou do peněženky. Tedy pokud jim test neuhradí oddíl. Ale, možná bude všechno jinak - pouze spekuluji.

02.08.2021 18:55 | david brazina

weidene, bud tak laskav a nemel cipoviny. 1918 - 1945 kazdy rok umiralo vice lidi nez loni,  v padesatych letech naopak nejmene umrti... populace v letch 1918 az 1939 a 1945 az 1989 v CSR. CSSR circulovala kolem stejne stredni hodnoty.

Počet zemřelých měl dlouhodobě klesající trend od počátku 80. let 20. století, kdy roční úhrn převyšoval 130 tis. osob. Minimum, 104,4 tis., připadlo na rok 2006. V posledním desetiletí má naopak počet zemřelých opět spíše mírně rostoucí tendenci.

https://www.czso.cz/csu/stoletistatistiky/pocet-zemrelych-obyvatel-ceske-republiky

tvuj argument o poctu obyvatel uz je vyslovene smesny, protoze v obdobi od 1945 do 1989 se jedna priblizne o stejnou populaci s klesajici tendenci 2.7 procent. Doufam, ze to na tebe neni prilis slozity problem, si uvedomit, ze od padesatych let do 1989 byla populace zhruba stejna. 

02.08.2021 18:50 | Pavel Capek

18:35 | HumphreyvanWeiden  : Není to složitá matematika. Také by se dalo argumentovat tím, že hodně lidí zemřelo za WW2, takže poválečná léta se už tolik neumíralo. Nebo se dají vysoké počty mrtvých v 80 letech svést na komunisty. Se statistikou se dá pracovat velmi kreativně ! :-D

Jak pravil Winston Churchill : Věřím jen statistice, kterou si sám sfalšuji ! ( ale i toto je prý fake a ve skutečnosti to neřekl ) :-)

02.08.2021 18:43 | lykan

Někteří mají stále problém pochopit, že všichni lidé nakonec umřou. To znamená já, moji rodiče, příbuzní, přátelé, ...  Člověk by řekl, že to musí chápat i dítě mladšího školního věku, někteří ale mají problém se s tím nějak vyrovnat. Tak mě napadlo, že na konci druhého dílu Kill Bill je to docela dobře polopaticky vysvětlené.

02.08.2021 18:40 | HumphreyvanWeiden

Teprve letošek . vinou Covidu - ten příznivý trend zvrátil. Proto Covid nepodceňujte !

02.08.2021 18:35 | HumphreyvanWeiden

Pane Čapku, statistika je věc složitější než si myslíte. Zkusil jste se podívat například na celkový počet obyvatel? V roce 1950 u nás (Česko) žilo méně než 9 mil., zatímco nyní už více než 10,5 miliónu. Proto také úmrtnost v 50.letech byla jen zdánlivě nižší než nyní.

Doufám, že to na vás není příliš složitá matematika.hats off

02.08.2021 18:34 | lykan

Copak statistiky úmrtnosti. Daleko děsivější jsou počty narozených. Přemnožená lidoopice jen tak nevymře. smiley

02.08.2021 18:14 | Jiří Kadlec

sarmatam 14:02: Alane, já nesázel poločasy, ale celý zápasy, takže jsem prohrál. Kanada hrála blbě, ale nakonec vyhrála gólem z penalty potvrzené videorozhodčím, která, aspoň podle mě vůbec neměla být... 

https://youtu.be/DWbPSqZDAe8

 

02.08.2021 17:31 | giocozo

...hulíňák ( věk neznámý ) povětšinou příspěvkově neaktivní začal psát po očkování šokující zprávy na nss.

02.08.2021 17:13 | david brazina

Pavel Capek yes

02.08.2021 16:59 | Pavel Capek

Svědci covidovi se nám tady zlobí ! :-D

To chce klid přátelé. Život končí vždy špatně - ještě ho nikdo nepřežil...:-D

02.08.2021 16:56 | Pavel Capek

16:46 | HumphreyvanWeiden : Ano ! Epidemie komunismu byla strašlivá !!

Podle toho grafu v nejhorší době komunistické zvůle ( padesátá léta minulého století ) umíralo ročně o 40 000 lidí méně než loni...:-D :-D :-D

02.08.2021 16:50 | Karel Troglot

Je zajímavé, že některým lidem nevadí, že se v tomto státě konzumují (mnohdy zbytečně) tuny léků, které mají opravdu prokázané škodlivé vedlejší účinky. Měli by zažalovat stát za to, že je v ranném dětství naočkovali různými vakcínami, aniž by se jich zeptali na souhlas. To až když osvícený Okamura a jemu podobní "odborníci na všechno" začali svůj spravedlivý boj za svobodu a přímou demokracii, tak mnozí procitli. A zjistili, že všechno je jinak, jsme v područí mimozemšťanů.

 

02.08.2021 16:46 | HumphreyvanWeiden

Pane Čapku, já vám to klidně řeknu. Byla to epidemie komunismu. Umíralo se na rakovinu, infarkt a všudypřítomné znečištění. Máte svým způsobem pravdu, ve srovnání s tou dobou je Covid zlatej. angryangryangry

02.08.2021 16:32 | Pavel Capek

16:20 | Pavel Ch : Nemáte pravdu, pane Chrzi. :-)

Například v roce 1980 zemřelo 135 137 obyvatel a v roce 1983 134 474obyvatel a jsou tam i další roky, kdy zemřelo víc lidí než v pandemickém roce 2020.

Jaká strašná epidemie to tehdy asi řádila ? To už se asi nikdy nedovíme...

Zdroj je ten Duškův :-D :-D https://www.czso.cz/csu/stoletistatistiky/pocet-zemrelych-obyvatel-ceske-republiky

02.08.2021 16:20 | Pavel Ch

Pavel Čapek 16:10

Je k nevíře kolik lidí tu blbost sdílí.

 

Právě, že byli očkovaní, měli bezpříznakový nebo velmi lehký průběh či byli jen pozitivní.

Nakazit se/být pozitivní,  očkovaný může, ale 100x klesne u očkovaných počet zatěžující nemocnice, dýchací přístroje, úmrtí.

 Znovu, těch +17tisíc úmrtí za rok 2020 (oproti letům předchozím) a podobný počet bude za rok 2021 není fakt málo a jsou za tím nešťastné osudy lidí, rodin.

 

Plošným očkováním  se vymýtily mnohé nemoce a naše republika v tom byla obvykle vpředu.

-zsbnpk-

02.08.2021 16:12 | Pavel Capek

A nebo tak ! :-D :-D

02.08.2021 16:10 | Pavel Capek

Asi tak !  :-D :-D

02.08.2021 15:56 | HumphreyvanWeiden

Hulíňák yesyesyes

Jinak, kdo se neočkuje, ať pak nežebrá o pomoc v nemocnici a nestěžuje si, že je "diskriminovaný", když bez potvrzení nemůže na koncert nebo do hospody.

02.08.2021 15:41 | Zaplji

Hulinak, hahaha. Nic hloupejsiho jsem uz dlouho necetl !!

02.08.2021 15:15 | hulíňák

Mám šokující zprávu o katastrofálních následcích očkování... Prosím sdílejte než to smažou!!! Jan 43 let (Tábor) - po očkování se zastavil v kasinu kde prohrál celou výplatu. Milan 37 let (Pelhřimov) - poté co před 3 týdny oznámil rodině, že se byl nechat naočkovat, přijela tchýně a je na návštěvě doteď. Pavel 60 let (Vodňany) -hned po očkování šel běhat do lesa a poštípal ho sršeň Karel 24 let (České Budějovice) - ještě se jen rozmýšlel, že se nechá naočkovat a už mu před domem někdo ukradl kolo! Marie 20 let (Písek) -po očkování odjela na dovolenou do Chorvatska a po návratu měla pozitivní těhotenský test...Otec neznámý Zdena 40 let (Benešov) -potom co přišla z očkování, našla doma vytopenou koupelnu. Toto je jen zlomek tragických následků očkování!!!

02.08.2021 15:04 | Pavel Capek

Já souhlasím s Davidem kdo chce, tak ať se nechá očkovat třeba 10x ! Ať nosí respirátor třeba i do postele ! Ale ostatním lidem dejte pokoj !!

I covidový fanatik Hořejší dnes na ČT 24 prohlásil, že už asi nastal čas tu komedii ukončit...

02.08.2021 14:55 | Jirikovka@post.cz

Souhlasím s Vámi pane pawel!

02.08.2021 14:36 | Zaplji

Je tu bourka a intenzivni lijak!! Ve stredu do lesa s kosikem a kyblem na bedle....

02.08.2021 14:24 | pawel

@jirikovka

nechci Vás furt opravovat, ale čtěte více o šachu a o sportu.

Nemáte vůbec rozhled.

Mládkovi je letos 19, Fiňkovi 11.

02.08.2021 14:19 | Jirikovka@post.cz

Čas kráčí mílovými kroky a nastupují noví velice talentovaní šachisté! Mládek, Finěk a Ocelák! Vypadá to,že Mládek bude ještě úspěšnější než Finěk když s černými kameny dokázal porazit VP!

02.08.2021 14:02 | sarmatam

Tak a fotbali ,ty ženy, remízy na první, poločas, křížky vyšly,gratuluju pane,KADLEC

02.08.2021 13:35 | Zaplji

8 milionu lidi vloni zemrelo hlady a dalsi 1 milion kvuli zavadne vode! Dvojnasobek umrti tzv. s covidem!!!! Ted neco jineho. Kurz na celkovie vitezstvi basketbalistu USA byl pred zacatkem OH jen 1,3 a dnes uz je 1,6 !! Druhy nejvetsi adept na zlato je podle Fortuny Slovinsko a treti Francie....

02.08.2021 12:59 | Pavel Ch

Tomáš80

(musel jsem kvůli překlepu aktualizovat)

Ale, jo, o tom jsem také dávno psal, zanedbaná péče. Co píšu, tím nehodnotím činnost vlády. To by bylo na déle.

 

Ano, je nárůst sebevražd, psychických problémů s tím související vážná onemocnění, opožděné návštěvy lékařů při vážných nemocech. Tyto sekundární vlivy jsou zatím v počtu úmrtí zastoupeny minimálně, hrozí však navýšení další léta. 

 

  Hlavně nikdo prosím nepište fau pax (také jsem od někoho četl): "Kdo souhlasí s očkováním, souhlasí se vším, co tato vláda za dobu covidu udělala"

02.08.2021 12:51 | Pavel Ch

Davide, v roce 2020 zemřelo v ČR o 17 tisíc lidí více než je průměr předešlých let, nárust o 14,5%..  

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-cesko-v-cesku-cr-cz-umrti-pocet-zemrelych-statistika-csu_2102021251_ako

Vygogli si první pololetí letošního roku,  bude to asi podobné.

----

 

Z hlediska globálního a statitického se na světě nic neděje, můžeš říci.

I letos 2021 se narodilo zatím více než 2x tolik dětí než lidí zemřelo.

 

On-line přehled https://www.worldometers.info/cz/

 

 

 Jenomže, jen když to nebereš statisticky, matematicky.  Ale když vidíš za tím osudy lidí, které si třeba znal. +17 tisíc zemřelých lidí v ČR za rok 2020 je dost a za 2021 bude nárůst oproti letům předešlým možná i vyšší.

02.08.2021 12:51 | Tomáš80

Pane Chrzi, za vyšším úmrtím stojí, jak Covid, tak i péče, které se nedostávalo. Byl vyšší počet úmrtí u lidí, kteří by mohli normálně dál žít, pokud by se neřešil pouze Covid. 

02.08.2021 12:41 | sarmatam

Chyběli jste mi,tak jedeme s medem,no ní ? :-)

02.08.2021 12:40 | david brazina

Pavle já nemám problém s tím ať se lidi ockuji. Já mám problém když mě to někdo nutí. Nikdy jsem se neockoval na chřipku. Ať se ockuje kdo chce. Chcete segregaci? Tak mi dokažte jak je možné že očkovaný se nakazí. Že prý bude mít lehčí průběh, ok, ale na mě se vyserte. Nedám si do těla žádný koktejl.

02.08.2021 12:40 | sarmatam

V Hošťálkové,prej nějaké extempóre,po třetím kole, negdo točil reportáž,a prej bylo veselo,tak nevím.... říkal mi to pán elefteris vlachopulos,dejte vědět , jestli o tom negdo něco ví......

02.08.2021 12:32 | Pavel Ch

Davide, Tvá věc, ale o tom neodzkoušeném píši, že na tom principu se vyvíjí již minim. 30 let. Jinak je každé očkování na chřipku také nové, nové kmeny chřipkym nová směs. Tohle se od politiků nedozvíš, na to jsou moc hloupí, aby to vysvětlili.

---- 

Nepokryje kompletně, ale zabrání z více jak 90% smrťákům a vážným onemocněním.

---

Každé očkování, ba i lék, může mít nežádoucí účinky. Když jsme letěli na MS mládeže do Vung Tau, krom očkování byly doporučeny i antimalarika. Přečti si příbalový letáček k nim. Možnost problémů od hlavy až k patě. "Útěchou", že bereš tabletu za týden, již 14 dní před, ale když propukne, bereš to samé, ale 6 denně. Tedy 42 násobek.

 ---

Sledovat zprávy, mohou vzniknout také nežádoucí zdravotní účinky, nebo třeba i u čtení diskuzí nsslaugh Tak asi tak....

02.08.2021 12:31 | david brazina

weidene - pocet nakazenych svet - 200milionu,

pocet umrti svet - 4miliony 

Pocet obyvatel svet - 7800 milionu.

Nejhorsi smrt je z vydeseni....

4miliony z 7800milionu = 5,1*10exp(-4) 

02.08.2021 12:26 | Jirikovka@post.cz

Je možné,že se VP zlepšil! Zatím jsem od něho žádné nadávky na Emailu neobdržel! Ale abych to nezakřikl! Nadávky jsem očekával zejména po poslední prohře v Pardubicích! Je možné ,že na něho výchovně působil IM Zwardoň,který na mě působí dojmem velice slušného hráče!

02.08.2021 12:25 | david brazina

PavelCh, nevidim jediny duvod se ockovat proti nemoci, kterou ockovani plne nepokryje, ktera je navic u drtive vetsiny bezpriznakova, neodzkousenym preparatem, kdy pred ockovanim musim podepsat papir, ze se ockuji dobrovolne a prijimam veskera rizika sam na sebe. Fakt diky, ale iphone je sunt, na tenisky si vydelam, a kdyz loterie, tak mi staci sazka...

02.08.2021 12:00 | Jirikovka@post.cz

VP sděluje! Že při Pardubicích vyhrál z 350 kč skoro 70 000 kč! Zaplatil dost dluhů a cítí se svobodný! Vojtěch vypil nejméně půl litru slivovice na žal po partii s Mládkem! Tu slivovici pil asi v Hošťálkové! Vojtěch píše: je třeba do mozku implantovat nový čip se šachovým motorem! Fritz 5,32 už nestačí! Nyní očekává peníze z Word Cupu ,takže bude finančně stabilizovaný!

02.08.2021 11:37 | Jirikovka@post.cz

Karel Kryl místo Semoda tam zpíval dělník do práce jde!

02.08.2021 11:31 | Jirikovka@post.cz

Vesele,vesele Semod do práce jde! Vesele se usmívá,když mu soustruh zazpívá! Vesele ,vesele Semod do práce jde! Budovatelská píseň z 50 tých let,kterou Karel Kryl rád prezentoval na svých vystoupeních!

02.08.2021 11:23 | HumphreyvanWeiden

Přátelé, nechci být rejpavý, ale někdy ta debata mi připadá taková poněkud bulvární. Snad jsme racionálně jednající lidé, šachisté by neměli být hloupí a podléhat předsudkům a bulvárním výkřikům.

Samozřejmě, že očkování je v malé míře rizikové. Pořád však úmrtí na Covid VYSOKO přesahuje počet úmrtí na očkování. To je snad každému jasné, pokud ne, tak začnu pochybovat o příčetnosti dotyčného.

Samozřejmě, že očkování nechrání 100procentně před nákazou. Pokud vím, tak 50procentní ochrana je považována za dostatečnou. Důležitější je ochrana před těžkým průběhem nemoci, to je snad inteligentním šachistům jasné. Takže nevadí, že v Izraeli roste počet nakažených, důležité je, že počet mrtvých je řádově v jednotkách na den. Konkrétně včera to byli 4 lidé. Že očkování pomáhá, to vyplývá z toho, že v Izraeli se počet mrtvých radikálně snížil oproti hodnotám v lednu a v únoru letošního roku. viz 

Očkovat se může víckrát, ale to už doufám, že epidemie bude zvládnutá a Covid se přesune do kategorie méně nebezpečných nemocí, podobně jako chřipka.

02.08.2021 10:42 | Zaplji

A budete se ockovat nejen potreti, ale i poctvrte, popate.... Je to byznys. Ne nadarmo ted Pfizer a Moderna zdrazily....

02.08.2021 10:29 | Pavel Ch

Davide,

neblázni z titulků českých ani cizích médií.

A hlavně nezkresluj, co jsem napsal.

Už na jaře jsem psal a souhlasil, co řekl MUDr.Prymula, že proočkováním 4-5 milionů lidí s tím, že další 2-3miliony to mohli prodělat (promořenost), jsme z toho téměř venku.

 Pak samozřejmě rozvolňujeme a nemá vliv.

 

  Co říkaj soudruzi z EU nebo ta slavná zdravotnická světová federace nebo jak se jí říká, je fakt pro mne irelevantní.

02.08.2021 10:28 | Pavel Capek

Ono to s tím očkováním je vůbec nějaké podivné. Nejproočkovanější zemí je patrně Izrael a přesto jim počet pozitivních v současné době stoupá tak, že uvažují o třetím přeočkováním, přestože přeočkování vakcínami proti covidu-19 dosud nebylo schváleno v EU ani Spojených státech. Zatím se neprokázalo, zda třetí dávka opravdu pomůže, a pokud ano, komu by měla být podána a s jakým odstupem.

02.08.2021 10:18 | david brazina

PavelCh - nemas pravdu, neni to kvuli očkování, kdyby tomu tak bylo, nemuseli by vedci stat pred zahadou jak je to mozne...  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-koronavirus-pripady-pokles-nakaza-vedci-odbornici.A210729_115658_zahranicni_jhr  Po rozvolnění čísla nakažených v Británii překvapivě klesají. Vědci jsou zmateni.

Očkovaných je totiž v Britanií plně jen 50procent populace, kdežto EU soudruzi tvrdí, že to musí být 70 - 80 procent populace a proto objednali další dávky vakcín. 

 

02.08.2021 09:58 | Jirikovka@post.cz

V Pirátních novinách ani slovíčko o legalizaci marihuany ,podpoře homosexuálů a vpuštění migrantů do ČR!

02.08.2021 09:56 | Pavel Capek

09:28 | Zaplji : V tenise byla taky kuriozní situace. Na turnaji v Římě ( v roce 2019 ) hrál Kyrgios s Ruudem. Známý bouřlivák ( neboli hňup, který se neumí chovat ) Kyrgios se pohádal s rozhodčím na umpiru a poté si sbalil věci a odešel.

Tipsport to vyhodnotil jako skreč - tedy vzdání hráče ( většinou se tak děje z důvodu zranění ). Podle hracího plánu se v takovém případě vraci vklad na sázku.

Jenže později se zjistilo, že ho rozhodčí za to chování diskvalifikoval a Tipsport sázejícím ty vrácené peníze opět odebral. Protože neměli v HP rozlišenu skreč a diskvalifikaci, tak to nakonec uznali a do HP tento rozdíl zapracovali. :-)

02.08.2021 09:53 | Jirikovka@post.cz

Piráti a starostové rozjeli volební kampaň! Ráno jsem měl ve schránce jejich noviny!( Takže sponzory mají!) Opisuji jen titulky: Vraťme zemi budoucnost! Koalice Pirátů a Starostů není v Olomouckém kraji novinkou! Piráti a starostové tvoří sehraný tým! Krůček po krůčku dojít k velké změně!Chceme vyvést zemi z krize a vrátit život do normálu! Chceme návrat k normálnímu životu,funkční stát pro lidi,slušnost a spolupráci! Jsme lidé jako všichni ostatní! Stát budeme řídit jinak! Pomůžeme lidem,živnostníkům a firmám na které těžce dopadla koronavirová krite!Máme tah na branku umíme zabrat! Je tam vyfocen Ivan Baroš jak vehementně tlačí do obří pneumatiky! Piráti a starostové uklízí města a obce napříč celým olomouckým krajem! Vyfoceni 2 Piráti s vlajkou Pirátu u pytle s odpadky! Další Pirát nese starou pneumatiku a pytel s odpadky! Práce ve sněmovně je málo efektivní! Změníme to! Noviny když si přečte mladý člověk může tomu věřit a volit je! Můj názor! STOP PIRÁTŮM!

02.08.2021 09:28 | Zaplji

Ja sazim tenis, tam nikdy nevyhraji oba! A vyjimecne mezistatni nebo euroligovy basket! Podobne deleni umisteni pamatuji Janda- Ahonen...

Krajina f5 me zmatlo! Myslel jsem si, ze je to pan Ales Krajina z Ostravy !!!

02.08.2021 09:15 | Pavel Ch

Zaplji, K.Čapek Létem také, promořením též. Počty v nemocnicích a zemřelí začaly prudce klesat od dubna. Prostě, kdo chce, se naočkuje.

---

Zaplji, maj to v herním plánu, ale je to úmyslná blbost. 1,3 kurz podělit dvěma, zkazí vám i výhru, když je třeba kombinace více tipů.

 Vědí jak na to, ale nepoužijí. Když je třeba kurz 1,3 a na dalšího1,4, vyhrají oba, bylo by to, jakoby se vsadilo na oba. Složitějším výpočtem by se dobrali ne ke kurzu 0,65, ale asi 1,12. 

02.08.2021 09:12 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Covidový rasismus rozesměje! Pan sarmatam se překabátil na pana krajinu f5! Byl odhalen z jednoho pro něj typického komentáře a jeho oblíbeného tahu f5!

02.08.2021 08:46 | Zaplji

I to promoreni to bude mit velkou roli! Hlavne slunicko a cerstvy luft. Ted mi dal Alan 2x filmy, to zase neznam ja a uz v nove hre prohravam.... Filmy a Celebrity, to je ma velka slabina!!

02.08.2021 08:33 | Pavel Capek

08:28 | Pavel Ch : Nebo kvůli promoření ?

02.08.2021 08:31 | Zaplji

Pavle to ani nahodou, sviti slunko, je leto.... A lide sportiji venku, plavoú, chodi na tury, nejsou v uzavrenych prostorach jako v zime..To bylo vloni i bez ockovani. Teprve podzim ukaze vic...

02.08.2021 08:31 | Pavel Capek

 05:51 | Zaplji : K tomu olympijskému závodu ve skoku vysokém. Katařan Barsim byl velký favorit, a proto na něho byl u Tipsportu kurz na vítěze pouze 1,3. Přesto se našlo několik sázkařů, kteří si na něho vsadili. Tím, že byli vítězové 2 došlo ke kuriozní situaci. Tipsport kurz 1,3 dělil dvěma, takže výsledný kurz byl 0,65.

Takže ten kdo vsadil např. 1000 kč de fakto prohrál 350 kč přestože jeho tip byl správný ! Veškeré nářky byly odbyty tím, že to má Tipsport takto popsáno v herním plánu. U mě je to obyčejná zlodějina !

Takže pozor na to, co kde sázíte !

02.08.2021 08:29 | Zaplji

Remizy ve fotbale zen mohou byt, ale to ja nedavam. Vsadim basket muzu na OH, hraje se zitra rano a dopoledne. USA- Spenelsko 1,17 Francie vs Italie 1,33 a Australie vs Argentina 1,33 . Ty tri dohromady, ten ctvrty Slovinsko vs Nemecko se mi nelibi.

02.08.2021 08:28 | Pavel Ch

Davide, nemyslíš, že právě počty úmrtí a počty v nemocnicích řádově padly právě kvůli očkování?enlightened 

02.08.2021 08:20 | Zaplji

Sarmatam , tedy Alan je se mnou nadale v kontaktu na fb. Na lichess.org hrajeme take korespondencni partie a dneska jsme zacli hrat i Planet Quiz, chacha vedu ted 14-1, vubec nezna nic ze zemepisu....

Jen se divim, ze uz nepise semka do diskuze na NSS, nebo zmenil svuj nick??

02.08.2021 08:17 | david brazina

PavelCh. 35 nakažených na 100.000 lidi a kvůli tomu má člověk do sebe nacpat něco, co není dostatečně otestováne a chrání to jen nějakou chvíli? Tedy chrání. Nechrání, protože i tak se můžu nakazit nebo nakazit okolí. Jako sorry kde jsou ti mrtvi v Británii?

02.08.2021 08:15 | Zaplji

Na hokeji jsem byl naposledy , kdyz byla Mora mistrem a pak jeste Vsetin poprve, a to uz je sakra davno !!

A na Sigme naposledy, kdyz v Poharu UEFA hrali doma s Juventusem 1-2, oba goly dal Del Piero.

A na hazene zen v Olomouci, kdyz tam bylo Dansko jako cerstvy olympijsky vitez, hrala se kvalifikace ME, vstupne bylo 20 kc... Taky davno.

Ted uz stejne nikam na sport nechodim !!

02.08.2021 08:04 | Pavel Ch

Někdo bude věřit fake news, je to jeho právo,

tak posíláme alespoň obrázek laugh

02.08.2021 08:00 | Ochvatil

Pokud se magisře Zapletale nechcete nechat očkovat a chcete mít stejná práva, jako ostatní, tak Vám zřejmě nezbývá jiná varianta, než nakazit. Což mi příjde, ale dost.... No nevím, ale jiná možnost mě nenapadá. 

02.08.2021 07:58 | Ochvatil

Magistře Zapletale, k Vámi danému komentáři z 07:54 bych připojil, že bez očkování či potvrzení prodělaného Covidu se na hokej nedostanete, mám na mysli, jako divák.

02.08.2021 07:54 | Zaplji

Z diskuze na Seznam zpravy  k clanku - V Cesku zacina prvni zvyhodnovani ockovanych lidi .......kovidovy rasismus v praxi, demonstrace toho, ze demokracie a lidska prava jsou pro ne jen zvasty...

02.08.2021 07:52 | Pavel Ch

Jiří Kadlec, zrovna Vyblush, jak můžete věřit a sdílet ty nesmysly, motáte tu hlavu důchodcům.

Takových článků najdete na netub stovky, v AJ desetitisíce.

---

Je přeci jasné, že  nejen USA, Ćína si bohatě platěj biologické laboratoře už dávno, jak pro možnou biologickou válku, pro epidemie tak pro obor genového zkoumání. Jestli to pak bude použito ku prospěchu lidstva nebo proti je samozřejmě věcí danné situace. A jak si s tím "hrají", upravují, hledají obranu, může něco uniknout, omylem/záměrně. Mohlo z laboratoře něco uniknout, co způsobilo covid, ne však na umělé bázi, ale na přírodní, upravované. To se ví. --- Takže nacházet, kolik která laboratoř dostala peněz ještě před covidem je fakt komické, to je konspirační autor totální idiot. 

----   

 Očkování na bázi genové terapie se používá 30 let offiko, v Rusku i jinde více let tajně. Pod 5%se přidá části na covid. Víte, že i na chřipku je každý rok jiná vakcína, která se doladí týdny před spuštěním? Žádných 10-15 let zkoušení, ale týdny. 

---

 Pokud je to pro vás složité, tak si jen vemte, kolik v našm malém rybníčku šachu jsme měli zde na nss a chess.cz pomníčků / svíčekcrying, kdy kamarádi odešli na covid / s covidem. Víte o někom, že zemřel na očkování. Je tam jedno nebezpečí, souhlas, ale jak u covidu, tak u očkování. To je vznik embolie, dávno jsem zde psal, že by se měla preventivně ředit krev, zvlášť kdo by na to mohl být náchylný. Třeba stačí půlka acylpirinu. Ale to jsem zde také odkazy dávno dával.

02.08.2021 07:10 | Karel Troglot

02.08.2021 06:59 | Jiří Kadlec - rychle to sdílejte, než to smažou !!!

02.08.2021 07:04 | Zaplji

Kdyby to byla jen z petiny pravda, tak i tak je to strasne!!!! Vsak ja vim, proc nikdy nepujdu... Prave jsem dohral blicky 5 plus 0, zisk 6,5 ze 7....

02.08.2021 06:46 | Jirikovka@post.cz

25% všech zdravotních sester se odmítlo očkovat proti Covidu! Větsinou uvedly zdravotní důvody, část z nich plánuje otěhotnět! Odpůrcem očkování na NSS je Zaplji!

02.08.2021 06:43 | Jiří Kadlec

Dnes sázím plichty na olympijský fotbal, po stovce, ženy hrají semifinále. V 10:00 USA-Kanada, kurz 3,58 a ve 13:00 Austrálie-Švédsko, kurz 3,95. Tak doufám, že aspoň jedna plichta vyjde :-)

02.08.2021 06:40 | Jirikovka@post.cz

Sbal se máš na to 40 minut! Sprinterka popsala,jak ji Bělorusko poslalo z olympiády pryč!Krystcina Cimaunovská musela odejet z olympijské vesnice na letiště v Tokyu! Tam požádala policii o azyl! Policie odvezla sprinterku na bezpečné místo!Situaci řeší olympijský výbor! Česko dá sprinterce vízum,může přiletět vládním speciálem! Sprinterka je kritička režimu prezidenta Lukašenka!

02.08.2021 06:27 | Jirikovka@post.cz

Známky pro Zaplji za písně pro dnešní den od shora dolů! 3,-1,3,-1,-1!

02.08.2021 06:26 | Zaplji

Litovel oblano, ale zatim neprsi. Pouze 15 stupnu, po obede ma byt jen 21 !!

02.08.2021 06:19 | Jirikovka@post.cz

V Prostějově silně zataženo déšť!

02.08.2021 06:15 | Jiří Kadlec

Dobré ráno :-)

Písně dne na pondělí od pana Jury Zapletala:

1. https://youtu.be/kyMaA7D6Nxw

2. https://youtu.be/uts_2XdJbmg

3.. https://youtu.be/oP2xDG3O3Tg

4. https://youtu.be/NkRccr66gDs

5. https://youtu.be/7OftghIIFW0

02.08.2021 05:51 | Zaplji

Olympijsky duch ozil!! Ve skoku vysokem dosahli 2 zavodnici stejneho uzasneho vykonu 237 cm. Kataran Mutaz Issa Barsim a Ital Gianmarko Tamberi pote 3x neuspeli na vysce 239 cm. Meli v zavode i shodny pocet pokusu! O zlatu melo rozhodnout rozeskakovani . Kataran se pak zeptal rozhodciho, zda by bylo mozne, aby si zlato rozdelili. Rozhodci souhlasili a pak vypukla katarska i italska radost! K tomuto doslo v lehke atletice poprve od roku 1912! Jeste dodam, ze 237 cm skocil i belorusky mladik Maxim Nedosekov, ale vinou vyssiho poctu pokusu bral nakonec bronz.

02.08.2021 05:38 | Zaplji

Pisen dne na pondeli! Lada Krizek - 1. Schoulena 2.Vzdalena 3.Zlatej chlapec 4. Posledni den jsi ma 5.Carovna noc . Prosim o modre linky, dekuji a preji uspesny zacatek noveho tydne!

02.08.2021 00:59 | david brazina

Ciki lol :D ale jinak je semod typicky zástupce letenských hrdinů. Neustále do někoho startují, ale když to dostanou zpět, tak fnukaji a ukazují prstem.

02.08.2021 00:21 | ciki333

02.08.2021 00:01 | Semod

https://dikobraz.cz/vaclav-veverka/37067

 

 

02.08.2021 00:01 | Semod

01.08.2021 23:34 | ciki333: já samozřejmě s povděkem kvituji, že na mé komentáře okamžitě reaguje každá nula, které je to určeno ... no a Čekal je na čekáné nonstop. Hihi ....

01.08.2021 23:42 | Semod

01.08.2021 23:19 | david brazina: funkce cenzoara ve zkušební době je psychicky náročná. Bražino, nějaký čas to potrvá, ale já ti věřím a ty to zvládneš.

01.08.2021 23:34 | ciki333

01.08.2021 23:14 | Semod

Kvituji s povděkem, Semode, že poctivě čteš mé příspěvky a vybrané pasáže, pro strýčka příhodu (=až se za vlády Pirátů budou udávat spoluobčané s chybným světonázorem), archivuješ. Pečlivé studium mých textů ti otevře široké obzory a zmírní psychickou újmu z dob, kdy jsi se živil jako pomocná stráž VB. Nezoufej Semode, i hlupák jako ty má nezastupitelné místo v české společnosti. Nebýt Semodů, kdo by pak volil PirátoStan?

01.08.2021 23:19 | david brazina

Semode, reakce na to, kdyz nekoho urazis, a dotycny se jen brani, nemam potrebu resit. Navic, zde od tebe neni ani jeden normalni prispevek, v kazdem nekoho urazis, at jiz jednotlivce, nebo lidi tady, kterym nadavas, ze zde vubec prispivaji.  Pokud mas nejaky psychicky problem, vyhledej odbornou pomoc. V opacnem pripade se s tebou rozloucime.

01.08.2021 23:14 | Semod

Bražino, třeba jako: .... Semod je jako smrduté hovno, na které jsme omylem šlápli, a které nejde snadno vydloubat klacíkem z podrážky...napsal: 01.08.2021 18:44 | ciki333 .... Bražino, a tak by to šlo cenzore ve zkušební době, aby mohl Semod přispívat ?

01.08.2021 22:56 | david brazina

Semod resp Domes. Byl jsi nekolikrat opakovene upozornen, proto pokud jeste jednou nekoho slovne napadnes, nebudes moct zde jiz dale prispivat.

Diky za pochopeni.

01.08.2021 22:07 | Pavel Capek

21:54 | Jirikovka@post.cz : Možná to bude tím, že hráči 50+ a 60+ musí ještě makat a nechce se jim brát dovolená na šachy, kdežto 70+ a 80+ už mají času dost. :-)

01.08.2021 22:07 | krajinaf5

jj, děkuju za vysvětlení,jede tam od nás uš tradičně,Elefteris Vlachopulos, HRÁL i dnes tu Hošťálkovou

01.08.2021 21:54 | Jirikovka@post.cz

Pane krajino f5! V Rychově bude zachvíli MČR seniorů! V kategorii nad 60 let je 48 účastníků! Nad 70 a 80 let je 58 účastníků ! Co se to stalo,že v kategorii 70-80 let je daleko více hráčů než v kategorii nad 60 let když v kategorii 70-80 let bylo v minulosti daleko méně hráčů než v hlavní kategorii nad 60 let! Odpověď je prostá! 60 tníci zestárli a přesunuli se do nejstarší kategorie! V kategorii nad 50 let je tradičně málo účastníků! Zatím 17! Festival je 7-15.8!

01.08.2021 21:54 | krajinaf5

21:36-hmmmm ?- jen tak dál

01.08.2021 21:36 | Jirikovka@post.cz

Semode! Ty jsi přece jenom hnus! Minule jsem tě nazval smradlavou kupkou hnoje a to ti nestačilo a pořád urážíš! Jsi záporná osoba na tomto článku! Je pravda ,že se nemohou vyskytovat jen kladné osoby ,ale i záporné,! A klasickým záporákem je právě Semod! Kazisvět,! Kazí dílo poznání co jsme tady vedli! Semode! Dám ti lehkou otázku! Proč jsi takový hnus?

01.08.2021 21:29 | Jirikovka@post.cz

Pane pawle!Stydím se ,že jsem nevěděl o Šupčíkovi! Zato vím o Fryštenském! Že byl za války vězněn gestapem a manželka musela podplatit úředníky aby ho pustili! Také vím o sourozencích Romanových mistrech světa v tancích na ledě,že jezdili za babičkou do Náměště na Hané a Eva pak v kině při besedě s občany sdělila ,že nemají jako jídlo rádi kuře! To nikde nevygooglite!

01.08.2021 21:25 | pawel

Ne, neznáte @jirikovka

 

svůj mateřský jazyk, český jazyk.

1. je řadová číslovka = ... o prvním (můj text Vám)

1 bez tečky = o jednom.

enlightened ufff

01.08.2021 21:22 | krajinaf5

Teď sleduju Běžkotoulky po stopách Rudolfa Burkerta- hmmmmm ?

01.08.2021 21:22 | Semod

Jiří, dám ti lehkou otázku ! Větší blb je JIRIKOVKA@POST.CZ, nebo JIŘÍ FIALA ?

01.08.2021 21:20 | Jirikovka@post.cz

Pane pawel! Vy mi křivdíte,že neznám ani jednoho zlatého olympionika! A co věra Čáslavská? Sedminásobná olympijská vítězka! Jinak Rudolf Burkert byl skokan na lyžích na ZOH ve sv.Mořici ve skocích na stř.můstku 1928 získal bronzovou medaili!

01.08.2021 21:19 | pawel

@jirikovka

Ještě jednou si přečtěte, co píši,  hru co Vy nevíte a právě jste si vygooglil a děláte chytré na jiné, opravdu nehraji. Ani nebudu googlit a dělat chytrého také, to fakt ne.

 Měl jsem na mysli, co alespoň Vy víte bez googlení, pokud se nebudete ptát na štangastra na levé židli v ve vašem Tipsportu. 

Doučte se raději historii sám, nevědět o 1. našem zlatém olympionikovi, je trošku sportovní ostuda.

Mám ještě jinou prácihats off

01.08.2021 21:13 | Jirikovka@post.cz

Pane pawel! Že to nevíte! Přiznejte se! Z hrušky dólu!

01.08.2021 21:12 | pawel

@jirikovka

Jsem měl na mysli otázky, na které znáte Vy odpovědi bez googlení, zatím neznáte ani 1. našeho zlatého olympionika. 

V té soutěži "co jsem teď našel na googlu, tak vy hádejte" nebudu pokračovat, opravdu ne, sorry.

01.08.2021 21:06 | Jirikovka@post.cz

Pane pawel! Dám Vám těžší otázku! Kdo to byl Rudolf Burkert! Který h olympijských her se zůčastnil,kde v jakèm sportu a jakou získal medaili!

01.08.2021 21:03 | Zaplji

Firmy Pfizer a Moderna zdrazuji sve vakciny proti Covidu !! Neni se co divit, lepsi kseft nez zbrojarsky prumysl...

01.08.2021 21:01 | Jirikovka@post.cz

Pane Čapek,! Já jsem to takè nevěděl ,dokud jsem si to nenašel na internetu! 1.Český Olympijský vítěz se jmenoval Bedřich Šupčík - gymnasta! Zlato získal ve šplhu po laně bez přírazu na VIII olympijských hrách v Paříži v r.1924!

01.08.2021 21:01 | Zaplji

Cesko obsadilo 3.misto ve Svetove lize ve Fischerovych sachach! Rumunsko zustava ctvrte. O titul si to rozdavaji Rusko se Srbskem.

01.08.2021 20:59 | pawel

@jirikovka Jůůůů

 

 To snad ví i ten, kdo má minimální sportovní rozhled, od dětsví jsem ho viděl v TV mnohokrát, minimálně při každé olympiádě historické video na laně i gymn. nářadích o něm.

 Těžší otázku umíte vygooglit?

01.08.2021 20:54 | krajinaf5

asi na laně- cosi sem kdysi viděl

01.08.2021 20:53 | krajinaf5

do rána budu bumbat- dnes tady hezky popršelo- ve středu na hřiby- zítra Vsetín-poptám se po panu Juříčkovi- vždy v pondělí sme hrávali blicky v klubovně zbrojovka Vsetín-v Hošťálkové nehrál- to uš je divný- za chvíli bude něco v Rychnově nad Kněžnou- pro Vás dřív narozené

01.08.2021 20:51 | Pavel Capek

20:44 | Jirikovka@post.cz : Mám dojem, že si to pamatuji : Bedřich Šupčík ve šplhu !

Jen už nevím, jestli na laně , nebo tyči.

01.08.2021 20:47 | Jirikovka@post.cz

Ano pane krajino f5! Vy skutečně chodíte nakupovat! Poznal jsem to z ceny nakoupeného zboží!

01.08.2021 20:44 | Jirikovka@post.cz

Pane pawel! Určitě nebudete vědět kdo byl 1. český Olympijský vítěz,v jaké disciplíně,v jakém roce a na jakých Olympijských hrách! Přiznejte se,že to nevíte! Pokud si to nenajdete na internetu!

01.08.2021 20:40 | krajinaf5

rohlíky byly čtyři,basa piv v akci,jinak cosi ve slevách,4 krát zelí v sladkokyselém nálevu, dvakrát zmrzlinu vanilkovou, nějaký rybí saláty,pět set v p*č*-zítra mléko v akci vemu 24 krabic,KROLOPE

01.08.2021 20:39 | Zaplji

V rapidu jsem udelal 1,5 ze 2 a Cesko vede o 9 bodu! Bronzove umisteni se blizi !!!

01.08.2021 20:38 | Pavel Capek

20:14 | Šach : Na to je jednoduchá odpověď - Dukovany...

01.08.2021 20:32 | pawel

@jirikovka objevuje Ameriku.

Víme, stála by přes půl mega Kč.

 Tenkrát se ze zlata dělaly běžnější věci a těch disciplín, zlatých medailí, bylo udělováno pár.

01.08.2021 20:32 | Pavel Capek

20:16 | ciki333 : Já to taky nemyslím tak, že něco vyhrál Koudelka, ale studenou válku vyhrál západ a nastalo přepisování dějin podle jejich not.

01.08.2021 20:16 | ciki333

01.08.2021 19:53 | Pavel Capek

Koudelka nevyhrál lautr nic. Za chvíli se po něm slehne zem.

PS. Neříká Vám něco jméno Sylva Šauerová? Tato žena v devadesátých letech pomáhala prodávat s bývalým nomenklaturním kádrem KSČ, soudruhem Junkem, palác Lucerna konglomerátu Chemapol. Následně Šauerová skončila na vysokém postu BIS jako důstojník.

S touto osobou jsem pak vedl nesčetné politické diskuse na Acz. Bohužel neprovádím archivaci jako Semod a tak zdejšímu publiku neposkytnu ochutnávku. Překvapilo mě, že důstojnice BIS neoplývala vyjímečným intelektem, byla spíše hlásnou probruselskou troubou, politrukem. Neudržel jsem se a začal si z ní dělat legraci...Něco na způsob, že je dobrá leda tak na vaření kafe kolegům špiónům. Položil jsem jí i dotaz, zda v mládí používala tělo jako zbraň, tzv. "Red Sparrow," čili medová past...Nasrala se, udala mě adminovi a ten mi  promptně zablokoval IP adresu.

01.08.2021 20:14 | Šach

Hned druhý den poté, co nám bylo předloženo k věření, že za výbuchem ve Vrběticích stojí Rusové, bylo z ČR vypovězeno 12 ruských diplomatů, kteří byli identifikováni jako ruští agenti. Jestli to opravdu byli ruští agenti, tak na to BIS přece nepřišla přes noc. To musela vědět už mnohem dříve. Otázka zní: Proč ty ruské diplomaty-agenty nevyhostili už dříve? Kdyby nevyla tzv. causa Vrbětice, tak by ti agenti byli u nás doposud?

01.08.2021 20:09 | Jirikovka@post.cz

Víte,že zlatá Olympijská medaile není zlatá? Je jen pozlacená! 99% tvoří stříbro! Pokud medaile váží 400gr.tak zlato je 6gr. Záleží na pořadatelské zemi kolik tam dá zlata! Když začínaly Olympijské hry byly medaile skutečně ze zlata,ale byly podstatně menší!

01.08.2021 20:06 | Zaplji

Fischerky v blickach 5 plus 2 vede Cesko nad Rumunskem o 25 !! Za par minut bude 10 plus 2 rapid, staci nam na bronz prohrat rapidy o mene bodu, nez ted vyhrajeme blicky!!

01.08.2021 20:04 | Šach

Pan Koudelka by měl vysvětlit, jak mohlo dojít ve Vrběticích k výbuchům, když je způsobili ruští agenti. Jak je možné, že tomu BIS nezabránila? Zeman má pravdu, když říká, že jsou to čučkaři. Koudelka by měl také vysvětlit, jak mohlo dojít ke druhému výbuchu, ke kterému došlo za sedm týdnů po výbuchu prvním a při kterém bylo znično ještě více munice. To už tam přece byli vyšetřovatelé a ti dva ruští agenti, kteří dělají všechno, tam být opravdu nemohli. Je také zajímavé, že ti dva agenti, kteým se nepovedla otrava novičokem Skripala, kteří zpackali výbuch ve Vrběticích, protože prý zbraně měly vybouchnout jindy a jinde, a kterým se nepovedla otrava opět novičokem bulharského obchodníka se zbraněmi, byli vyznamenáni Putinem. Opravdu to takto chodí v ruských tajných službách? hats off

01.08.2021 19:53 | Pavel Capek

19:43 | ciki333  : Ale ciki, dějiny píší vítězové, to nevíte ??

01.08.2021 19:43 | ciki333

Jak čučkař Koudelka přepisoval učebnice dějepisu pro žáky ZDŠ, aneb o čem hovořil při audienci u ministra školství Plagy v roce 2019. Následuje ukázka toho, jak překrucovat historii dle manuálu z Lengley.

"Mnichov, pane ministře, se už nebude žákům předkládat jako zrada, ale jako diplomatická dohoda, a český vojenský odboj se v učebnicích i osnovách přesune z Východu na Západ, tzn. od Svobodovy armády v SSSR k českým letcům v Anglii. Boje u Dukly se napříště popíší jako úkladný masakr českých vojáků zosnovaný na příkaz sovětské vlády, a květen 1945 se vykreslí tak, že Prahu mohli už dávno a dávno před 9. květnem osvobodit Američané, ale Stalin jim to zakázal. (Že ve skutečnosti bylo osvobozovací území v zájmu zabránit chaosu při styku spojeneckých armád už dříve rozděleno dle plánu Eclipse  do čtyř sektorů, z nichž každý sektor byl přístupný jen jedné ze čtyř spojeneckých armád, se v nových učebnicích pochopitelně zamlčí). No a Pražské jaro, pane ministře, nebude už napříště žádným svátkem komunistického reformního hnutí, ale lidovým hnutím za svobodu."

Tím pan Koudelka své expozé u ministra školství skončil, a ten jej, představte si to, z kanceláře nevykázal a nehnal ho svinským krokem z Malé strany až do Stodůlek, ale srazil paty a údajně prý prohlásil, že některé z požadavků BISu jsou oprávněné.

 

01.08.2021 19:34 | Pavel Capek

Taky dobrej ! :-D

01.08.2021 19:29 | Krolop

Krajinof5, ve 20.00 už rohlíky v Penny nebudou.

01.08.2021 19:25 | Zaplji

Prave se prihlasil i gm David Navara !!!

01.08.2021 19:25 | krajinaf5

19:22- taki jsem sledoval-jj

01.08.2021 19:24 | Pavel Capek

19:21 | Krolop  : Vypadá to spíš na křížek - kritický den ! :-D :-D

01.08.2021 19:23 | krajinaf5

18:43- na všechny ne- na 1. e4 hravá c5-a na 1.g4 taki c5-du do PENNY,v osum zavírají- nejsem ani klon- ani slon- DUMEJTE

01.08.2021 19:23 | Zaplji

Viktore, ser na Koudelku a pojd hrat Fischerky!!! Potrebujeme Te !! Rikals, jak je rad hrajes...

01.08.2021 19:22 | Jiří Kadlec

Před chvílí skončila v Soči dramatická 1. partie ženského finále World Cupu, favorizovaná Gorjačkina s bílými figurami prohrála se Sašou Kostenjuk!

https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/sochi-fide-womens-world-cup-2021/7/1/1

01.08.2021 19:21 | Krolop

Zdalipak má Koudelka kondiciogram? Hvězdička znamená úspěch.

01.08.2021 19:19 | krajinaf5

Vložte obsah

01.08.2021 19:18 | Krolop

V těch Vrběticích byl tak velký bordel, že se to muselo hodit na Rusy.

01.08.2021 19:16 | Pavel Capek

19:13 | HumphreyvanWeiden : Koudelka je ovšem i ten, co nezašpalkoval Fiata a ten mu spadl do Vltavy. Vytažení, odbahnění, vysušení...:-D

01.08.2021 19:15 | Krolop

Koudelka má medaily a to rovnou z USA. A tak za tu medaily za vším vidí Rusa.

01.08.2021 19:13 | HumphreyvanWeiden

Koudelka, Koudelka... Není to ten chlap, co se mu houbaři vloupali do muničáku, který potom bouchl ? A on potom nemohl 6 let najít pachatele ? Ten čučkař je pořád šéfem BIS ???

01.08.2021 19:11 | Pavel Capek

Karty jsou rozdány jasně : Zeman Koudelku nenávidí a Babiš Zemana potřebuje, aby ho po volbách pověřil sestavením vlády, takže plukovník to má více - méně spočítáné a nezachrání ho ani medaile z Langley ! :-D

Jak ubohý je ten dvoreček české politiky...

01.08.2021 19:08 | Zaplji

Honem se hlaste na chess.comu na zapas s Rumunskem ve Fischerkach o Svetovy bronz! Zacatek v 19,30... Zatim jsme slabsi!! Pojdte pomoci!!! 2x partié na 10 plus 2 a potom 2x tempo 5 plus 2 !! To nikomu zezabere moc casu! V TV stejne nic nebude!!! Tak pojdte Cesku pomoci k bronzu !!!

01.08.2021 19:08 | Krolop

Třeba by mohl přepínat vodňanská kuřata, místo Jágra.

01.08.2021 19:04 | ciki333

Žumpa žump, forum24, bije na poplach...

https://www.forum24.cz/babis-se-rozhodl-zbavit-sefa-bis-koudelky-na-oplatku-ocekava-zemanovu-podporu/

Michalu Koudelkovi, současnému řediteli BIS, vyprší 25. srpna pětiletý mandát v čele kontrarozvědky. V srpnu roku 2016 nahradil ve funkci šéfa BIS Jiřího Langa. Babiš, který měl s Koudelkou dlouhodobě dobrý vztah, se odpovědi na otázku, zda ponechá Koudelku ve funkci dalších pět let, vyhýbal.

Nyní je ale odpověď venku: Babiš se rozhodl Koudelky zbavit. S prezidentem Milošem Zemanem má podle Seznam Zpráv už jen řešit, jakým způsobem to udělá.

01.08.2021 19:00 | Pavel Capek

18:55 | ciki333 : Velitel "čučkařů" to má nahnuté ! Mstívý dědek na hradě si na něm pošušňá. :-D

Černochová byla v tomto týdnu v parlamentu nervozní jak prvnička, co s nebohým plukovníkem bude dál. Fraška pokračuje ! :-D :-D

01.08.2021 18:55 | Pavel Capek

A poslední dnešní hudební výročí. 1.8.1951 se narodil americký kytarista Tommy Bolin, který po odchodu Ritchie Blackmoora nastoupil na jeho místo u Deep Purple. Spolupráce netrvala dlouho ( protože se Tommy v roce 1976 předávkoval heroinem), ale jedno album spolu vydali - Come Taste The Band. Na tom se nachází tato krásná balada :

Deep Purle - You Keep On Moving

A přidám verzi tohoto songu v podání asi nejlepších českých rockových zpěváků :

Kamil Střihavka + Dan Bárta - You Keep On Moving

01.08.2021 18:55 | ciki333

Dvojitému agentovi .- plk Koudelkovi - zvoní hrana. Premiér Andrej Babiš se v pondělí setká s prezidentem Milošem Zemanem. Nevyloučil, že proberou i to, kdo povede Bezpečnostní informační službu po skončení mandátu jejího současného šéfa Michala Koudelky. V pátek Babiš také uvedl, že tuto pozici chce vyřešit příští týden.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/klicova-pondelni-schuzka-babis-prinese-zemanovi-koudelkovu-hlavu-171103

01.08.2021 18:52 | Jirikovka@post.cz

Nesouhlasím ,že tento článek nemá valný přínos! V minulosti zde byly představeny životopisy slavných osobností aspoň v počtu 40! Dále je zde pravidelně představovaná hudba! To je další přínos! Byly zde denně podávány informace o Covidu,to je další přínos! Nyní jsou zde podávány informace o OH,to je další přínos! Takže přinosů je dost!

01.08.2021 18:45 | Pavel Ch

A pak, že se nestráme o uprchlíky, atletka dostala první nabídku z ČR.

Máme jen zvyklost s lidmi z východních zemí od nás. "Západ" má zas "na starost" lidi, ze svých bývalých kolonií, které rejžoval.

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/drama-v-tokiu-beloruska-atletka-ma-proti-sve-vuli-opustit-oh-domu-nechce-171105#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=4yn853ZufDa-202108011636&dop_id=171105&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

01.08.2021 18:44 | ciki333

Domes má fízlování v krvi. Nelibě nese, když se občané s nepřátelským smýšlením a postoji vůči EU sdružejí, byť jen ve virtuálním prostoru internetu. Už ten jeho soukromý archiv s příspěvky čtenářů "out of mainstream" ukazuje, že máme co do činění s bolševickou kreaturou uvězněnou mentálně v sedmdesátých let minulého století. Semod je jako smrduté hovno, na které jsme omylem šlápli, a které nejde snadno vydloubat klacíkem z podrážky...

01.08.2021 18:43 | Jirikovka@post.cz

Krajina f5 by mohl být pan sarmatam pro to f5! Protože psal na jakékoliv zahájení bílého hraje f5!

01.08.2021 18:40 | Jirikovka@post.cz

Semod se ptá co jiní dokázali,ale základní otázka zní: Co dokázal Semod? Na to bude patrně těžká odpověď!

01.08.2021 18:26 | Pavel Capek

18:23 | Krolop : Naprostý souhlas !!

01.08.2021 18:25 | Pavel Capek

18:17 | Semod : Tato "kecárna" nikomu neubližuje. Každý zde může napsat v podstatě co chce. Ano, nějaký velký přínos v tom není ( snad kromě těch rekordů ), ale nikomu to neubližuje.

Nabízí se otázka : Proč vám to vadí ?

A v zápětí druhá : Když vám to vadí, proč sem chodíte ?

01.08.2021 18:25 | Krolop

Já bych tak tipoval. že krajinaf5, bude asi sarmatam.

01.08.2021 18:23 | Krolop

Ale no tak, lidi rádi diskutují a šachisté jsou přece taky lidé. Na diskuzi se občas člověk něco dozví, něčemu zasměje. Je to lepší pokec než se starou Blažkou někde u vietnamské večerky.

01.08.2021 18:21 | david brazina

Nemel bys spis Semode vyhledar nejakou odbonou pomoc? Vzdyt tolik frustrace co z tebe sala, to neni samosebou...

01.08.2021 18:17 | Semod

01.08.2021 08:07 | Petr Koutný Krolop- co jsme dokázali? No, článek jednou pošlu do knihy rekordů a nejvěrnější diskutéry pozvu na párty .... Ano pane Koutný, pouze pošlete ... v tom Vám nic nebrání. Stejně tak, jako Vám nic nebrání pozvat "největší " diskutery na párty, kde se "rekod" nepovedeného článku důstojně zapije černým pivem.

01.08.2021 18:11 | Pavel Capek

A kulatých 70 dnes slaví Tim Bachman z kdysi ( 70. léta minulého století ) velmi slavných Bachman-Turner Overdrive ( zkráceně BTO ).

BTO - You Ain't Seen Nothing Yet

01.08.2021 18:05 | HonzaSvatoš

Tak omyl, motor říká, že Karja remis, "jak si vzpomene", třeba i po úplně primitivním Va1 a postupu na a2 si bílý ani za aktivnějšího krále na f3 nic nekoupí. Je fakt, že v takové konstelaci se musí bílý vyhnout šachu věží z 1. řady a bez krále to vyhrát nemůže.  

01.08.2021 17:57 | Pavel Capek

Hudební výročí pro dnešní den : 1.7.1959 se narodil zpěvák a frontman Def Leppard Joe Elliot.

Def Leppard - Two Steps Behind

01.08.2021 17:55 | krajinaf5

17:42-nemusím-car- remis-sergej-taki

01.08.2021 17:53 | HonzaSvatoš

Semifinále světového poháru zatím překvapení, co říkáte? Duda černými zremizoval Carlsena na pohled celkem jednoduše, Fedosejev má s Karjakinem pěšce víc v koncovce a rychlým pohledem to vypadá spíše na výhru, než na remízu, ale vidím tu koncovku dost z rychlíku bez motoru.  

01.08.2021 17:42 | Pavel Capek

17:33 | krajinaf5 : Nic ve zlém, ale musíte mít neustále zapnutý ten Caps Lock ? Na některých stránkách je za to i BAN...

01.08.2021 17:33 | krajinaf5

KARMA@TA ŠPATNÁ@JJ

01.08.2021 17:26 | pawel

@jirikovka:

jestli jste hrál někdy šachy, tak to musíte znátenlightened

První pomocné hodnocení při rovnosti bodů, součet bodů soupeřů, šktá se nejhorší.

 

Po 8. kole Vojta - Piotr:  41:38  http://chess-results.com/tnr568868.aspx?lan=5&art=1&rd=8

Po 9. kole Vojta - Piotr: 51:51,5

http://chess-results.com/tnr568868.aspx?lan=5&art=1&rd=9

 

  Zabodovali v posledním kole soupeři Piotra, soupeři Vojty prohrávali, nebývá zvykem takový rozdíl za jedno kolo. Stane se.

01.08.2021 17:19 | Jirikovka@post.cz

Pane Pawel! Co je to BH a jak může někdo za 1 kolo ztratit 3,5 bodu! Tomu nerozumím!

01.08.2021 16:59 | pawel

To už je i na Vojtu Pláta moc. O 3 body vést na BH před posledním kolem a ztrati 3,5 bodu za poslední, se jentak nevidí. 

01.08.2021 16:54 | Jirikovka@post.cz

Tak to je překvapení,že Hošťálkovou nevyhrál VP! GM Plát- GM Jobava opětně remis jako v Pardubicích,! Pořadí po 9.kole! 1.IM Piesik Piotr 7,5 b.,2.,GM Plát Vojtěch 7,5 b.,3.Roubalík Jakub 7b. 104 hráčů! Rapid hojně zastoupen!

01.08.2021 16:50 | Zaplji

Kamaradi Plat a Jobava dali remis, nakonec je Vojta tesne druhy za im Piesikem o pul bodu v bcholzu! Oba meli 7,5. Treti Roubalik, ctvrty Jobava 7. Paty Mudrak 6,5. Pekne osme misto Strasil ze Zabreha take jeste 6,5

01.08.2021 16:23 | Pavel Capek

16:17 | Zaplji : Do lesa v současné době pouze s nůší a kosou. Psali to v seriozním denníku AHA ! :-D

01.08.2021 16:23 | Jiří Kadlec

Rapid v Hošťálkové, 12. Memoriál Jana Kováře, vyhrál Polák Piotr Piesik.

01.08.2021 16:17 | Zaplji

Dalsi hodinova boure a silny lijavec! Ve stredu beru do lesa kosik na hriby a kbelik na bedle !! Plat ma 7 z 8, ztratil 2 remizy a posledni kolo hraje s Jobavou !!!! Ten ma 6,5. Jediny dalsi ma 7 bodu Piotr Piesnik, polsky im! Vyborne si vede Pavel Strasil ze Zabreha, v 8.kole udrzel remis i s fm Obsivacem. A je na 6.miste se 6 body pouhy bid za Platem a pulku za Jobavou!! Uz jsem mu vcera rikal, at jde prede mne v Zabrehu na 1.sachovnici ve 2.lize D !! V poslednim kole ma cm Obdreje Karlika. Platuv konkurent Piesnik ma zlinskeho Roubalika, take 6,5

01.08.2021 15:50 | Jirikovka@post.cz

Pane Čapek! 15:14 opravdu k zasmání!

01.08.2021 15:33 | Pavel Capek

Jarda sponzoroval nejen ODS - Vodňanské kuře

01.08.2021 15:14 | Pavel Capek

Trocha humoru : Gay pride :-D

01.08.2021 14:08 | Jirikovka@post.cz

VP na turnaji v Hošťálkové si potřebuje také spravit náladu po neúspěchu v Pardubicích výhrami pro něho se slabšími šachisty! Potřebuje takè vylepšit finanční situaci když v Pardubicích toho moc nevyhrál!

01.08.2021 13:10 | david brazina

weidene souhlasim

Juro, presne jak popisuje viktor, narozdil od jinych, Jagr nerozdeluje sve fanousky. Ze dal ODS nejake penize v dobe, kdy ODS byla ODS a ne tou srackou co je dnes, mi absolutne nevadi.  Dnes zase Jagr do ODS tepe a nema problem s Ruskem Cinou nebo Babisem, narozdil od nazdarku kteri dokazali hovno, ale politicky jim to EU marxisticky mysli.

01.08.2021 12:41 | Zaplji

Jobavu tam porazil domaci dorostenec Vraj 1905 !! Hraji tam take Roubalik, Vrana, Mudrak, Obsivac, Strasil, Karlik, Zpevak, Michenka a dalsi.... Prvni cena pry 2000.

01.08.2021 12:35 | Zaplji

Prave probiha rapid turnaj v Hostalkove! Prvni dva nasazeni jsou gm, Jobava a Plat!!! Vojta ma 4 ze 4 a Jobava jen 2,5 a ted bude hrat se Zdenkou Vranovou .....

01.08.2021 12:21 | Zaplji

Bourka uz preletela a asi 40 minut vydatne prselo! Ve stredu jdu urcite do lesa....

01.08.2021 12:20 | Jirikovka@post.cz

Deník Aha píše: Houbaři mohou jásat! Do lesa jedině s kosou! K tomu dodávám! Snad v Čechách,ale na Hané těžko! Jedině na kopřivy!

01.08.2021 12:19 | Zaplji

Viktor, 10,53.... Ja na rozdil od Tebe Jagra nemusim! Uvadi se, ze venoval ODS pres 21 milionu korun! Takove strane, ktera prosadila radu hodne spatnych zakonu, pokud to mam rict slusne. Na obdobi jejich vlad nechci radeji ani vzpominat. Proto pro me Jaromir Jagr neni zadny buh !!!

01.08.2021 11:48 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Na toto téma neoprávněného shození na čas je případ partie pana Vykydala v Olomouci! Již jsem to jednou uváděl! Na Olomouckém šachovém létě se hrál bleskový turnaj! Ticho turnaje prořízlo zvolání pana Vykydala: Ty nejsi hráč,ty jsi sráč! Pan Vykydal hrál s nejakým mládežníkem asi z Azerbajdžánu! Mládežník tahal remízovou koncovku tak dlouho,až pana Vykydala shodil na čas!

01.08.2021 11:07 | Zaplji

Ted jsem na chess.comu hrat blicak 5 plus 0 na 7 kol. Skoncil jsem druhy za Francouzem 2150, ktery me sproste shodil na cas v koncovce kral a vez proti krali a vezi bez pescu, nechutne.

01.08.2021 11:07 | Krolop

V Hodoníně se dnes čerti žení. Hřmí, lije  a pěkně vůbec není.

01.08.2021 11:07 | Jirikovka@post.cz

Bouřka v Prostějově trvá!

01.08.2021 10:59 | Jirikovka@post.cz

Pan Krolop vybral pěknou píseň! Se známkou lze souhlasit! Zaplji to dělá jednoduše! Vybere zpěváka ,najede na seznam jeho písní a prskne tam 5 z nich! Lepší by bylo kdyby tam dal písně od různých zpěváků a zpěvaček! Myslím že by byly i lepší známky! Ovšem chtělo by si ty písně poslechnout! Pěkná je i píseň,kde se zpívá: Tenhle kluk včera mi pusu dal! Nezpívají to homosexuálové při pochodu Prag- Pride,ale zpívají to 4 zpěvačky které v minulosti vystupovaly pod názvem Crystalky! Jednou ze zpěvaček byla Olga Blechová-Matušková!

01.08.2021 10:53 | HumphreyvanWeiden

Juro, mě Jarda Jágr nevadí a nikdy nebude vadit. A víš proč? Protože si svůj názor nechává pro sebe a do nikoho jej nehustí. Nedělí své fanoušky na příznivce ODS a ostatní póvl. Taky se nebojí jít proti proudu a propaguje hokej v Číně. Dost vlivných hlupáků mu za to nadává. Takže Jarda Jágr je pro mě Bůh a jeho názory nemusím řešit, na rozdíl od zpívajícího politruka Kluse. Já takové lidi, co vnucují politiku i svým fanouškům na koncertech považuji za naprosté pitomce.

01.08.2021 10:47 | Krolop

Jednou. Budu tu, či nebudu, to ponechám osudu. Když nebudu čtenář věrný, budu alespoň malověrný. Ve výsledku je to stejný. Zapsán v knize rekordů, vždycky jsem si přál. Být největším z retardů, pak dostal bych se dál.

01.08.2021 10:30 | Krolop

Tomáš Klus, to je hnus, dobrý jenom na funus.

01.08.2021 10:24 | Krolop

Píseň dne: 1*

https://www.youtube.com/watch?v=W6vDq9FeuxM

 

01.08.2021 09:53 | Jirikovka@post.cz

Krejčíková ze Siniakovou rozdrtily Švýcarky ve 2 setech! Další zlato pro ČR!

01.08.2021 09:34 | Zaplji

Bara s Katkou maji zlatou medaili !!

01.08.2021 09:27 | Zaplji

Psal mi litovelsky junior Tomas Sklenar! V PB hral turnaj B a uhral 6 bodu z 9! Rikal, ze je hrozne hrat proti detem! Rok nebyly ve skole, doma furt trenovaly. Maji nizka ela, protoze si je nemely kde zlepsit, a pritom jsou nabusene a hraji dobre!!

01.08.2021 09:22 | Zaplji

Aspon, ze to neni petka podtzena, jak psal Viktor! Viktore, ze by byl Jaromir Jagr mizerny hokejista, kdyz stedre sponzoroval ODS ???

01.08.2021 09:21 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Až zas budeš vybírat české písně přemýšlej o těchto zpěvačkách a zpěvácích! Karel Gott, Matuška( toho už si uvedl) Petr Novák,Pavel Novák,Bobek,Hála- Hádej Matyldo 1*!,Zagorová,Kubišová,Neckář Yvone Přenosilová,Drobný,Věra Martinová atd!

01.08.2021 09:15 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Za písně mimořádná linka Praha- Tokyo a za Holky z naší školky bys dostal lepší známky než za Kluse! Myslím ,že za Tokyo by byla 1*!

01.08.2021 09:07 | Jirikovka@post.cz

Známky pro Zaplji za písně pro dnešní den od shora dolů! 2,2,2,-1,-1! Tu první píseň zpívají bratři Kolářové na rapidech! Někdy s nimi zpívá i Taťána Nesporá!

01.08.2021 08:58 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! V Prostějově silně zataženo a prší! Pršet bude asi do odpoledních hodin! Dobrá zpráva pro růst hub!

01.08.2021 08:56 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Na NSS jsme vytvořili rekord v počtu komentářů u jednoho článku jakou historie NSS nepamatuje! Jakmile dosáhneme 1 000 000 přečtení tento rekord bude zapsán do knihy rekordů možná i do Guinnessovky! Jak píše pan Koutný! Nejvěrnější diskutéry pozve na párty! Takže sama pozitiva!

01.08.2021 08:44 | Zaplji

Zatim uplne vyrovnany souboj, 4-4 a tezko rict, jak to dopadne...

Mladek asi bude talent, perfo 2608 a proti 4 gm 3 vyhry...

01.08.2021 08:41 | Pavel Capek

Tak jsem tu Vojtovu partii hodil do stroje. Přestože enginy hlásí, že 21.b3 je celkem OK, já jako člen šachových zeros bych byl z takové zrůdy na c3 ( a později na c2 ) nervozní jak sáňky v létě.

01.08.2021 08:23 | Zaplji

V Litovli uz hodinu leje a je zatazeno! Na 11 az 13.hodinu radar hlasi bourky a husty lijak !!

01.08.2021 08:22 | Zaplji

Zacalo finale ctyrhry na OH Krejcikova & Siniakova vs Bencic & Golubic... Doufam, ze devcata pomsti Marketu.....

01.08.2021 08:17 | krajinaf5

NA PÁRTY@JEN TAK DÁL

01.08.2021 08:07 | Petr Koutný

Krolop- co jsme dokázali? No, článek jednou pošlu do knihy rekordů a nejvěrnější diskutéry pozvu na párty.

01.08.2021 07:43 | Zaplji

Vikore, uz jen za Panu Bohu do oken mel dostat Zlateho slavika!!! A jako princ ve skvele pohadce Tajemstvi stare bambitky byl senzacni.. . Jestli nekomu zpival na mitinku me nezajima!!

01.08.2021 07:18 | Jiří Kadlec

Dobré ráno :-)

Písně dne na neděli od pana Jury Zapletala:

1. https://youtu.be/_spfCq_FAFE

2. https://youtu.be/0p7EdPXSsVU

3. https://youtu.be/-sc9X70V23Q

4. https://youtu.be/ZMJnk8ISZgk

5. https://youtu.be/WNYQrwP0KC8

01.08.2021 07:13 | HumphreyvanWeiden

Klus - fuj ! To sluníčkář, Chvilkař, podporovatel Pirátů. Hodnocení 5 podtržená.

01.08.2021 06:58 | Zaplji

Pisen dne na prvni srpnovy den! Bude to Tomas Klus 1.Cesta 2. Panu Bohu do oken 3.Kdyz si te divko predstavim 4.Tajemstvi stare bambitky - jak ji to rict 5.Pocity. 

Prosim o modre linky, dekuji a preji pohodovy nedelni den!

01.08.2021 06:41 | Krolop

Dvacetčtyřitisíc příspěvků, ale čeho jsme to dosáhli? Co jsme tím dokázali? Je to jen taková sisyfovská práce.

01.08.2021 06:37 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Nemusíš ráno vstávat na rapid,tak noční spánkový deficit dospíš ráno!

01.08.2021 06:33 | Jirikovka@post.cz

VÁŽENÍ! DALŠÍ VELIKÝ ÚSPĚCH! DOSÁHLI JSME SPOLEČNÝMI SILAMI 24000 KOMENTÁŘŮ PŘI 441 241 PŘEČTENÍ! Další metou je jubilejních 25 000 komentářů!

01.08.2021 06:29 | Jirikovka@post.cz

GM Plát dělá velikou chybu! Namachrovaně nazývá ostatní šachisty nulami a to štěstí nemá rádo! Proto se k VP v poslední partii obrátilo zády! VP prohrál a přišel o veliké peníze! Elo získal -1,3! Je to jeho další neúspěšný turnaj!Dokud namachrovanost nevymění za pokoru úspěch na turnaji nebude!

01.08.2021 06:27 | Kodl

Vážení,asi je tu 24000 příspěvek:-)

01.08.2021 06:26 | Kodl

Dobré ránko všem:-)

01.08.2021 05:42 | Krolop

Výhra Mládka je pěkná. Zjišťuji, že nastupují mladší a lepší šachisté než je GM Plát. I to je dobrá zpráva.

01.08.2021 00:11 | Zaplji

Hovada tu hudbu s uderem pulnoci naopak zesilili... Ted hraji Narocny.

31.07.2021 23:48 | Krolop

Opona spadla, zase jedno divadlo skončilo. Konec dobrý, všechno dobrý.

31.07.2021 23:47 | Zaplji

Letni rapid v Brne vyhral dnes hrac z Kazachstanu Bolatbek, elo neuvedeno..s 5,5 ze 7. Stejny pocet bodu mel 4.Roman Zavurka z Prostejova. 16.misto obsadil Petr Matousek, ktery prohral napr.s nestorem brnenskeho sachu panem Vykydalem... Hudba mi hraje az do postele, pred chvili Mimoradna linka Praha - Tokio a ted Holky z nasi skolky...jsem zvedavy, jestli to po pulnoci aspon trochu ztisi... Pred tydnem, kdyz meli v Cervence rockove leto, tak otocili reproduktory smerem na zapad misto na jih a v Litovli nebylo nic slyset!!

31.07.2021 23:34 | Zaplji

V turnaji C skoncil grygovsky zak Adam Zrubek na 4.miste se 7 z 9 a do ela si pripise 138 bodu !!

31.07.2021 23:16 | Jirikovka@post.cz

Doplnění! GM Plát skončil 9 ! 6.b. Gratuluji IM Zwardoňovi k 1.místu!

31.07.2021 23:04 | Zaplji

Konecne poradi Czech Openu v Pardubicich. Ctverice hracu uhrala 7 bodu z 9 a o poradi rozhodovalo pomocne hodnoceni. 1.im Vojtech Zwardon 2.gm Vlastimil Babula 3.fm Richard Mladek, perfo 2608 , uhral v partiich se 4 gm 3 body!! 4.polsky fm Czerw . Na 5.miste skoncil nejlepsi ze 6,5 bodovych gm Jiri Stocek..

31.07.2021 23:03 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Ty máš zábavu na Července,já.mejdan děvčat u nájemnice! Ale ve 24,30 chodí tancovat,tak pak je v baráku klid až do rána! Dodatečně Oslavuji svátek Anny,! Sv.Anna - chladno zrána! Pokud se nehrají šachy družstev tak mi mejdan nevadí,když nemusím ráno vztávat!

31.07.2021 21:32 | Zaplji

Ve Francii demonstrovalo 200 tisic lidi proti zavadeni Covid pasu !!! Dneska se moc nevyspim, hodova zabava v Cervence!! Metelescu skoncilo, udelal jsem 7,5 ze 13 a v poslednim kole hloupe prohral se Zavurkou koncovku dam a vezi !!! Poradatele tam zjistili udajneho podvodnika...

31.07.2021 19:55 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! To nevím,ale Zwardoň by si tu normu GM zasloužil! Výborný hráč!

31.07.2021 19:48 | Zaplji

Nesplnil Vojta Zwardon normu gm??

31.07.2021 19:47 | Jirikovka@post.cz

Tak to je bomba! Plát prohrál! To přijde o hodně peněz! Dnes měl se mnou čilou korespondenci! Doufám ,že to nebude svádět na to že jsem ho rozp týlil! Zwardoň výborný výkon! Porazil silného Řeka!

31.07.2021 19:46 | Zaplji

Nebyl jsem rozehrany, to bylo 3.kolo a prvni 2 jsem vyhral bez boje kontumacne! Divny blicak

31.07.2021 19:30 | david brazina

zaplji, to mas za to, ze hrajes takove kraviny jako je sipka :D

31.07.2021 19:29 | Petr Koutný

nedáš - dostaneš..:) 

31.07.2021 19:28 | Petr Koutný

-
. kolo -
31.07.2021 19:28 | Petr Koutný

Zaplji - asi Jxf7 Kxf7 Sg6 Kf8 hxh6 a 1-0...pak jsem cítil, že ti dochází dech..:) 

31.07.2021 19:27 | Petr Koutný

-
. kolo -
31.07.2021 19:27 | Zaplji

A v Metelescu jsem prave prohral s Petrem Koutnym,  dobry zacatek, ale pak mizerna hra...

31.07.2021 19:19 | Petr Koutný

Pro Pláta - Karma je Zdarma - dnes dostal čočku a podlě mě, je to odměna za včerejší šaškárnu. Jojo, karma je karma...

31.07.2021 19:19 | david brazina

Jiri Kadlec, tady v tomto pripade je to primo instant karma, to co predvedli ti dva klauni vcera, ma okamzitou reakci v podobe poradne sachove facky do tvare nekoho, kdo ostatni oznacuje jako nuly. Tak mu jedna nula s elem 2300 vysvetlila, ze takovy borec to teda neni...

31.07.2021 19:17 | Zaplji

Babula remis a Plat prohral !!!

31.07.2021 19:13 | Jiří Kadlec

Někde jsem slyšel, či četl, že karma je prý zdarma...

31.07.2021 18:38 | Zaplji

Babulova pozice se mi zacina libit! Skocil konem na pole d6 a napadl strelce na poli b7, soucasne hrozi i Jxf7.. Plat ma pechá, ale pozicne se mi to moc nezda... Ales Jedlicka zrejme vyhral kontumacne, je tam zakladni postaveni a vysledek 0-1. Mozna jeho americky spuper uz cestuje domu za ocean!

31.07.2021 18:31 | Zaplji

Za pul hodiny zacne 13 kolovy Letni Meteleskum Bleskum , blicak tempem 3 plus 2. Zatim je prihlaseno jen 53 hracu, v zime byvalo i pres 150. Jsem zatim 13.nasazeny, 1.nasazeny ma elo 2420 a prezdivku sachista! Je tam i Kotny, Zavurka, Suchomel, Bohacek z Boskovic a z dalekeho Islandu i Lenka Ptacnikova! I kdyz ona nekdy v lete jezdi do Mostkovic k rodicum...Na You tube bude zive komentovat fm David Holemar. To si pak pustim ze zaznamu..

31.07.2021 18:23 | Jirikovka@post.cz

VP si s hráči Ela 2300 dokázal poradit! Pokud by vyhrál i dnes mohl by vyhrát i turnaj za určitých okolností,tedy jak se bude dařit jeho konkurentům o medailové umístění!

31.07.2021 18:12 | Jirikovka@post.cz

Mnohdy mívám o 1 hod během partie lepší čas než soupeř! Jsou šachisté ,kteří ovšem myslí nad jasným tahem,který stejně pak udělají! Např šachista sebere soupeři dámu,on ji může sebrat jediným způsobem,ale myslí až po nějaké době ji tímto způsobem stejně sebere! Do velkých časovek se dostával výborný Olomoucký hráč KM Diviš! A tenkrát časovka byl problèm,neboť se hrálo bez přídavku času!

31.07.2021 18:03 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey ! 22:39! Jste to napsal lišácky,že já nabízím všem silnějším soupeřům remis v první čtvrthodine! Protože to se neví,zda to byl 10 . nebo 15. tah neboť já hraji rychle! Pokud by jste napsal do 10.tahu,pak bych žádal doložení partií!

31.07.2021 17:38 | krajinaf5

NISIPEANU UŽ TAM KOUZLÝ@SNAD TO PAN VOKÁČ USTOJÍ

31.07.2021 17:30 | krajinaf5

V TÉ PARTII ZWARDONĚ@ZAHRÁL ČERNÝ 13.---f5@TAM BUDE JEŠTĚ VESELO

31.07.2021 17:20 | krajinaf5

PANE KADLEC DĚKUJU@TO JE ,,ŽRÁDLO"@TY HOTELY TAKY

31.07.2021 17:16 | Zaplji

Omlouvam se. Ted jsem se poradne podival na poradi po 8.kole! Babula to za remis dat nemuze! Ma horsi pomocne hodnoceni nez Zwardon, Pavlidis i Plat a skoro stejne jako Stocek!! Musi bilymi hrat na vyhru..!

31.07.2021 17:09 | Jiří Kadlec

Na straně 5 jsou všechny finanční ceny:

http://www.czechopen.net/uploads/dokumenty2021/czechopen-2021-cz.pdf

31.07.2021 17:05 | Krolop

Ceny: 1. 50.000, 2. 30.000, 3. 20.000, 4. 15.000...

31.07.2021 16:55 | krajinaf5

KOLIK JE@NAPŘ. ZA TŘETÍ MÍSTO@ V TĚCH PARDUBICÍCH@PENĚZ@JAKSI TO ZASE NEMŮŽU NAJÍT

31.07.2021 16:51 | Jirikovka@post.cz

Vojtěch bude hrát asi na výhru ,protože remis by ho připravila o tučnou částku!

31.07.2021 16:48 | krajinaf5

ZATÍM SE MI LÍBÍ PARTIE@ZWARDONĚ@ZVLÁŠŤ TEN KŮŇ NA f4@VYPADÁ ZAJÍMAVĚ

31.07.2021 16:46 | Jirikovka@post.cz

Tak už jsem to našel! Oni tam nenapsali Live!

31.07.2021 16:44 | Jirikovka@post.cz

Mě na Follov Chess žádné partie z Openu A nenaskakují!

31.07.2021 16:42 | Zaplji

Hlaje, ted se divam na Follow Chess. Vsichni ostatni bojuji..

31.07.2021 16:39 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Tady nejde až tak o to,že dali partii za remis ve 4. tahu,ale jaké tahy udělali!To je ta senzace! Tato partie je proslaví! Zaplji! Jestli okopírovali 10 ti tažku na tom není nic zvláštního ani zajímavého! Hraje se vůbec dnes 9.kolo Openu A?

31.07.2021 16:37 | Zaplji

Bohuzel Vondrousova prohrala finale s Bencicovou 3-6 ve tretim setu...

31.07.2021 16:37 | Krolop

USA - ČR 119 : 84. Nejdříve to vypadalo těsně a potom už jenom děsně. Ale hlavně, že nebyl nějaký rasistický problém. Hoši, děkujem...!

Vondrušová - stříbro. Škoda...

31.07.2021 16:34 | Zaplji

Remizou v 5.tahu skoncila partie Seidler vs Reza, Ger vs POL...

31.07.2021 16:29 | Krolop

Pane Fialo, nejde o čtyři, či deset tahů, jde o princip, morálku a přístupu k turnaji a ostatním soupeřům.

31.07.2021 16:27 | Zaplji

Neee, zopakovali tu desetitahovku, tu druhou partii. Jen k ni pridali tah jedenacty bileho!!

31.07.2021 16:26 | Zaplji

Follow Chess uz partie dava, divam se na to

31.07.2021 16:26 | Krolop

Však on už to tenkrát velký Capa předpovídal. Šachu hrozí domluvená remízová smrt!

31.07.2021 16:25 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Chceš říci že tam hráli jako čtyřtažku! Na desetitažce není již nic zvláštního! Senzace je čtyřtažka Jobava- Plát!

31.07.2021 16:22 | Jirikovka@post.cz

Nemůžu najít jako obvykle na Internetu hraní partií Openu A Pardubice! Že by tam vypli elektroniku?

31.07.2021 16:20 | Zaplji

At mate o cem mudrovat! Na Foloww Ches uz je ukoncena partie Kozusek vs Jobava remis v 11.tahu. Uplne stejna partie jako Jobova vs Plat, jen tam Kozusek pridal 11.0-0 a remis !!!

31.07.2021 16:13 | Jirikovka@post.cz

Plát má proti Mládkovi bílé kameny a Elo o 250 bodů výšší,tak by měl být favoritem!

31.07.2021 16:12 | krajinaf5

JÁ HRÁL PROTI NĚMU SIMULTÁNKU@VE ZLÍNĚ V PARKU@A POHRÁL SI SE MNOU@DOHRÁVAL JSEM POSLEDNÍ@FAJN VZPOMÍNKA

31.07.2021 16:10 | Krolop

Pokud Mládek vyhraje, zvolí Zaplji píseň dne: Kde je sládek, tam je mládek. Tam je taky pivo, pivovárek...

31.07.2021 16:07 | Krolop

Když Babula vyhraje, to bude pro šach ta nejlepší zpráva. Královská hra a morálka bude zase zdráva.

31.07.2021 16:04 | krajinaf5

ZWARDOŇ MĚL BY@MAREK VOKÁČ SNAD@PLÁT NULA@ŠTOČEK MUSÍ

31.07.2021 15:59 | Krolop

Basket museli vyhrát lepší. Nejsme žádní rasisti.

31.07.2021 15:57 | Krolop

Když už není harmonogram, stačí si jen najít program. A v Rusku se vždycky hraje o všechno. Napoleon  a Hitler by mohli vyprávět.

31.07.2021 15:56 | krajinaf5

BABULA VYHRAJE@TENIS CZE@BASKET VYHRÁLI LEPŠÍ@TOHO RUSA NECHÁPOU

31.07.2021 15:52 | krajinaf5

AŤ DĚLÁM CO DĚLÁM@NEMŮŽU NAJÍT HARMONOGRAM@TOHO TURNAJE@TUŠÍM NĚKDE V RUSKU@DEJTE VĚDĚT@DĚKUJU

31.07.2021 15:49 | Krolop

Uhraje Babula s Czerwem remis? Jak dopadne asi tenis?  A co náš sen s USA? A kdy nám vrátí bratra Rusa?

31.07.2021 15:39 | Jirikovka@post.cz

Nový nick na tomto článku má název krajinaf5!

31.07.2021 15:38 | Krolop

Patrik Moster - vedoucí německého cyklistického týmu, byl odvolán z OH. Spáchal těžký zločin, když v přímém přenosu zakřičel na svého svěřence, aby dohnal ty " velbloudí" jezdce! Myslel tím eritrejského a alžírského soupeře. Že by snad zapomněl na současné desatero: 1. Miluj černého svého. 2.....

31.07.2021 15:31 | krajinaf5

DOBRÝ DEN @MÁM DOTAZ@CARLSEN@DNES NEHRAJOU@JE VOLNO@NAPIŠTE@DĚKUJU@

31.07.2021 15:28 | Krolop

Sen už skončil. Češi v zápase s Amíky bdou zase jen za bulíky. V zápase Markéty a Belindy to vypadá, že zlato bude až jindy.

31.07.2021 15:12 | Jirikovka@post.cz

Bude třeba zjistit,kdo 4 tahovou remis Jobavovi a Plátovi neuznal a nařídil hrát novou partii,která je uváděna jako oficiální! Zda to byl rozhodčí,nebo paořadatelé turnaje! V dějinách festivalu tohoto ročníku by tam měla být o tom zráva! Protože se jedná o mimořádnou událost! Takže rozhodčí na Openu A nemůže hlásit tak jako v Černých Baronech nemohl hlásit jako vojin Kefalin majorovi Haluškovi: během mé služby se nic mimořádného nestalo! A major mu odpověděl: Ale stalo sa Kefalín,stalo sa! Ako červená myš buděte zemegulu rypákom ryť! Prisám Bohu,prisám vačku,ako červená myš!

31.07.2021 14:05 | Zaplji

Kosikari vedou 9-2 nad USA, zacatek snu.....

31.07.2021 13:53 | Zaplji

Nezapomente na vecerni blicak 3 plus 2 na 13 kol Metelescu Blesku na lichess.org.. Komentovat na YTB bude opet fm David Holemar! Ucastnici mohou dokonce v chatu Davida pozadat o komentovani sve konkretni partie...

31.07.2021 13:50 | Zaplji

Zase nepovedena predpoved pocasi na netu!!! ! Predikce Litovel melo byt 25 cele odpoledne, je 29,4....

31.07.2021 13:42 | HumphreyvanWeiden

No a co já říkám: Je třeba zakázat remízy! Hrát do holých králů nebo do matu. Vše ostatní je podvod. Představte si, že by se takhle dohodli na remíze třeba v 54. minutě čutálisti. To by bylo vzbouření na vsi !

31.07.2021 13:11 | Zaplji

Zapas Vondrousove porad odkladaji, mel zacit v 11,  pak ve 12, potom 12,40, pak 13 a ted napsali 13,40.... Tak jsem vypl TV,  atletiku nesleduji. Ceka se na skonceni prvniho semifinale, 1-1 a Rybakina vede 3-0 ve tretim nad Svítolinou... Ale ve 14 hod hrajeme basket proti USA, to bude bohuzel zrejme kolidovat.... Tesil jsem se na oboji !!

31.07.2021 13:01 | Zaplji

Jirkovka, a pane Capku, posledni pisen Ivana Mladka byla pro mne samotneho! Mne laka velice, pochod Praha-Prcice... Nikdy jsem na te akci nebyl, vadi mi, ze je az prilis masova!!! Pristi rok, pokud Covid dovoli, bych sel nejakou kratsi trasu, treba z Benesova, Cercan nebo z Milevska. Napadlo me to dnes, kdy trcim doma a pochod zadny nemam! Tolik dodatek k tomu rannimu vyberu pisni...

31.07.2021 12:57 | Pavel Capek

12:44 | ciki333 : Cituji : "Podobný systém funguje na okruhu ATP."

To je pravda, funguje. U nás to vypadalo tak, že se turnaje ATP hrály a pořadatelé a mecenáši zvali známé hráče ( pochopitelne za peníze ). Ti přijeli, shrábli penize, odchodili první kolo a jeli na další turnaj.

Výsledkem bylo, že to sponzory pochopitelně přestalo bavit a turnaje ATP se v ČR už léta nehrají...

31.07.2021 12:48 | paulz

To ciki333 12:23: no desítky tisíc to 100% nejsou, ale ojeb je to v každém případě. 

Jinak nechápu že Vojta nemá aspoň trochu pud sebezáchovy, příští rok může pan Mazuch říct, když chceš hrát tak za vlastní.....

31.07.2021 12:47 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Partie GM by měly jít příkladem! Vždyť mládež v nich vidí své idoly! Vždyt nedávno tady psal mladík který viděl svůj idol v GM Plátovi! Vehementně se ho zastával! Nechápal jak někdo může kritizovat takovou hráčskou kapacitu!

31.07.2021 12:44 | ciki333

31.07.2021 12:27 | Pavel Capek

Pane Čapku, vyřešíme to tady. Mým oddílovým kolegou je jeden ze sponzorů pardubického openu - Jan Petr (TJ Pankrác)  

https://www.nss.cz/rozhovor-s-partnery-festivalu-czech-open-2021

Mohu čtenářům nss slíbit, že danou problematiku s Honzou proberu. Pořadatelé a mecenáši se, doufám, poučí. Účinná medicína je, jak neduh léčit, nedávat profíkům startovné a neproplácet náklady spojené s turnajem. Ušetřenými finančními prostředky pak navýšit cenový fond. To bude dostatečná motivace pro hráče bojovat naplno. Podobný systém funguje na okruhu ATP. Proto nevidím sebemenší důvod, proč by nemohl fungovat ve světě šachu. Většina fanoušků přežije bez úhony (případnou) neúčast Jobavy i Nisipeana příští léto v Pardubicích.

31.07.2021 12:41 | Jirikovka@post.cz

Pane Čapek! My to sice nevyřešíme,ale poukážeme na problém! ŠSČR by měl na svých schůzích co řešit,pokud ovšem funguje! GM protekce není správná!

31.07.2021 12:35 | Pavel Capek

A další, tentokrát fotbal. Takové věci se občas dějí...

31.07.2021 12:33 | Zaplji

Jednou jsem hral fide turnaj v Sumperku! 1.kolo bod, 2.kolo prohra! Treti oddilovy kolega Axman cernymi po boji remis! 4.kolo zase cerne a zase oddilovy kolega Filipik! To mne nastvalo. Remiza domluvena predem. Filipik hral normalne d4, Jf3, g3, Sg2, O-0. Ja byl nastvany tah moje tahy byly Jc6, Ja5, Jc4, Vb8, Jb6 a Ja8! Vymenil jsem zakladni postaveni kone a veze, Jarda Filipik se normalne vyvinul! Dano za remis. Bohuzel nebo bohudik si teto partie nikdo ani nevsiml!!

31.07.2021 12:32 | Pavel Capek

2:15 | Jirikovka@post.cz  : Není to sice ve fotbale, ale takové frašky už se taky staly.

Bandy hokej :-D :-D

31.07.2021 12:27 | Pavel Capek

Já mám dojem, že v pravidlech je nějaká pitomost typu : Hráč nesmí poškodit dobré jméno šachu. Pod toto kladivo na čarodějnice se dá napasovat cokoli.

Ciki má pochopitelně pravdu a je dvojí metr. Co projde Carlsenovi s Nakamurou celosvětově, Jobavovi s Plátem v Pardubicích, to už neprojde Karhánkovi v Ostravě a mládežníkům na Slovači...

Mám dojem, že je to v kompetenci rozhodčích ( a patrně jim do toho může mluvit pořadatel turnaje - byť tak nějak bokem ).

Tady to rozhodně nevyřešíme !!

31.07.2021 12:26 | Jirikovka@post.cz

Souhlasím s panem cikim333! Když takle GM hrají,tak pak se nedivím když přišel propadák na World Cupu!

31.07.2021 12:23 | Jirikovka@post.cz

Karhánek měl také něco společného s politikou neboť média o něm psala jako o rebelu z Jičína!

31.07.2021 12:23 | ciki333

31.07.2021 11:37 | HumphreyvanWeiden

Pokud je pravda, že Jobova či Plát dostali startovné ve výši pár desítek tisíc+proplacené náklady za hotel a stravu, pak čtyřtahovou fraškou pořadatele a sponzory hoši ojebali. Je to imho stejné, jako když mi zaměstnavatel vyplácí mzdu a já osmihodinovou šichtu místo práce kompletně prospím. Něco diametrálně odlišného pak je, když totéž učiní Franta Vomáčka, který si zaplatil "fee," hotel a žrádlo ze svého. Franta se dokonce na turnaj, když se mu nedaří, může po třetím kole vysrat. Toto privilegium však profíci, kteří dostali například 30 000,- startovné jako dříve GM Láznička, nemají.

31.07.2021 12:18 | Jirikovka@post.cz

S tím Karhánkem je to zajímavé! Podle jakého paragrafu byl vyloučen,nebo jat toto vyloučení bylo zdůvodněno!

31.07.2021 12:18 | Zaplji

Viktore, nechod tolik na slunko.

A nastup v nedeli na zapas ve Fischerkach protí Rumunsku! Jde nam prece o bronzovou medaili!!!

31.07.2021 12:16 | Zaplji

OSN, hladomor hrozi 41 milionum lidi! Nejohrozenejsi je cast Etiopie, jih Madagaskaru, Jemen, jizni Sudan a sever Nigerie! Zavaznym nedostatkem potravin rovnez trpi obyvatele zemi jako je Afghanistan, Burkina Faso, Stredoafricka republika, Kolumbie, Kongo, Mali, Haiti.Honduras a Syrie.

31.07.2021 12:15 | Jirikovka@post.cz

Zajímavé by bylo,jak by FIFA řešila tento zápas !Hrál by se mezistátní zápas o pohár UEFA! Po rozehrání zápasu by kapitán domácího mužstva se s míčem otočil proti vlastní bráně a vstřelil domácím gòl! Hostě by vedli 1:0! Po dalším rozehrání by kapitán hostí se s míčem otočil proti vlastní bráně a vstřelil hostúm gól!Bylo by vyrovnáno1:1! Pak už by gol nepadl a zápas by skončil 1:1! Bylo by zajímavé,jak na tento sranda zápas by bylo pohlíženo!Jistě by vešel do dějin fotbalu!

31.07.2021 12:11 | david brazina

na koniku, hral vesselovsky s karhankem, karhanek si nechal dat mat ve tretim tahu... neudelal taky nic proti pravidlum. nicmene byl vyloucen z turnaje a to si platil staartovne, nikdo mu nic nedal.

31.07.2021 12:08 | david brazina

weidene, a porad meles sracky

31.07.2021 12:02 | Jirikovka@post.cz

Možná,že je v předpisech,že hráč pokud netahá proti pravidlům ,že může hrát i sranda tahy nevyjímaje Gm!

31.07.2021 11:59 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Otázkou je zda může rozhodčí sranda partii kontumovat nebo ne,nebo jen nařídí sehrání nové partie!

31.07.2021 11:51 | HumphreyvanWeiden

Davide, máš pravdu. Ta aféra je hotový uragán ve sklenici vody. Chtělo by to přitvrdit. Navrhni trest pro pachatele.

31.07.2021 11:50 | Jirikovka@post.cz

Pane Brazino!Já věřím,že se ta čtyřtažka Jobava-Plát skutečně v Openu A odehrála a patrně vejde i do šachových učebnic!Buď jako sranda partie,nebo degradace šachové hry!

31.07.2021 11:40 | david brazina

jirikovka, at si Plat pise co chce ne? zrovna vy mu v necem verite?

31.07.2021 11:39 | Jirikovka@post.cz

Na to by nám fundovaně odpověděl rozhodčï nebo pořadatelé turnaje!Ti by jistě řekli pravdu zda se čtyřtažka Jobava- Plát hrála nebo nehrála!

31.07.2021 11:39 | david brazina

weidene, ty musis byt hrozne zoufaly, kdyz tady pises takove sracky jako reakci na 4 tahovou remizu, ktera skoncila partii v zakladnim postaveni.

31.07.2021 11:37 | HumphreyvanWeiden

Vážené soudružky, vážení soudruzi !! S dohodnutými remízami je třeba rázně zatočit ! Navrhoval bych partii uznat za remízu pouze v případě nedostatečného materiálu nebo patu. Zároveň musí být odehrány nejméně 4 hodiny. To ty "vtipálky" přejde humor ! Opakování tahů trestat kontumací, vyloučením z turnaje a umístěním pachatelů na Desku hanby. Šachy si rozvracet nedáme !

31.07.2021 11:36 | Jirikovka@post.cz

VP mě stále přesvedčuje o tom,že ta čtyřtažka s Jobavou se vůbec na turnaji Open A nehrála ,že se hrála pouze 10ti tažka s Jobavou,! Mám mu věřit??

31.07.2021 11:34 | david brazina

ciki, mas na fb zpravu. 

31.07.2021 11:02 | Krolop

Když v Grónsku taje led, je velký průser hned. A to zajímá svět. Proto nemám obavu o nějakého Džobavu. Partii vzal rychlým šmahem remízoval  čtvrtým tahem.  Remis  na šachovnici bez tahu, to chce velkou odvahu a tu správnou povahu. Marně se tu mnozí čílí, všechno trvá jenom chvíli. Sympatizujme s tím chlapíkem co hraje šachy kvapíkem.

31.07.2021 10:50 | Jirikovka@post.cz

Pane ciki 333! Velmistrovská recesistická čtyřtažka Jobava-Plát nese všechny znaky domluvené remisi! Protože kdyby neměli jistou domluvenou remis,tak by takhle nemohli hrát! To uzná každý soudný šachista! Tato partie měla patrně světovou šachovou premiéru na mezinárodním turnaji!

31.07.2021 10:45 | david brazina

Pavel Čapek zde napsal něco co by nemělo zapadnout. A to ubohost vrchní fetky Bartoše. Po zisku zlaté medeile Krpalka se Bartoš nerozpakoval a chtěl se svézt na jeho úspěchu tvrzením, že za mlada s Krpalkem do juda chodil také, jako junior. Vrchní ulhaná fetka Bartoš je ovšem o 10let starší, takže to by Krpalek musel ještě nosit plínky. A co na to debilní voliči pirátů? Ti jen ukazují co to je za kreteny.

31.07.2021 10:42 | ciki333

Konečně reakce! Poslanec za SPD Jiří Kobza nemá velké pochopení pro to, že bychom poskytli azyl tlumočníkům, kteří pomáhali našim vojákům v Afghánistánu. To nepřekvapuje, od okamurovské stáje se velké úrovně civilizačního myšlení nedočkáme.smiley

Kobza: 

"I já chápu gesto prezidenta republiky jako projev humanismu. Ale jinde ve světě to zkrátka chodí jinak, vidět svět optikou Evropy není nutně správný postup. Nechtěl bych, aby se v naší zemi nakonec shazovaly kříže z kostelů, aby kostely hořely, aby se musely rušit Vánoce jako ve Švédsku, aby ženy udržovaly cizí muže na vzdálenost natažené ruky jako v Německu…

Ne, nejsem proti uprchlíkům, ale v tomto případě jde o něco jiného. Než se začneme starat o afghánský personál, měli bychom přemýšlet, zda jsme se dostatečně postarali o naše vlastní válečné veterány a o jejich rodinné příslušníky. Měli bychom se zamyslet, co jsou naše národní zájmy, a nevystavovat tuto zemi zbytečnému riziku. Přiznejme si to otevřeně, afghánští kolaboranti do ČR nepatří…“ (28. 7.)

https://www.forum24.cz/okamurovec-kobza-tady-azyl-pro-afghanske-tlumocniky-nechce/

 

31.07.2021 10:37 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! S houbami je to stále bída! Ale ta bedla by mohla být malá jiskřička!

31.07.2021 10:16 | ciki333

31.07.2021 08:04 | Pavel Capek

"Pořadatelé je zřejmě požádali, aby sehráli nějakou rozumější partii a oba recesisté uznali, že to bylo za hranou a "sehráli" tu druhou verzi. :-)"

No, a já na to: "Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi."

Podívejte se, pane Čapku, jaký humbuk se spustil, když dva "sopliaci" urobili totéž, co Vojta a Baadur...

https://www.nss.cz/slovenska-sachova-severna-korea

O čo ide? Na nedávnom mládežníckom podujatí národného charakteru si dvaja "výrostkovia" dovolili na popredných šachovniciach v staršej vekovej kategórii v jedno z kôl, ktoré nebolo ani na konci ani na začiatku turnaja priamo na online šachovnici zahrať čosi predtým nevídané. Na online šachovnici - to jest na takej, ktorú mali možnosť v živom vysielaní sledovať napríklad aj diváci v Indonézii, ba dokonca aj diváci v nadpise zmieňovanej Severnej Kórey, zahrať partiu s nasledovným notačným zápisom: 1. f3 f6 2. Kf2 Kf7 3. Ke3 Ke6 načo nie je úplne jasné, či došlo ku kombinácii ťahov 4. Ke4 Ke5 (nakoľko počítačový systém sám vyhodnotil, že pozícia bola ukončená remízou ťah predtým, pretože postavenie kráľov v strede šachovnice sa používa na digitálnych doskách na označenie remízy). Ale dajme teda za pravdu variante, že obaja predsalen potiahli 4. ťah, ktorý bol zakončený nemožným ťahom čierneho a s nasledovným ukončením partie remízou.

PS. Chybou je, soudruzi a soudružky, že používáme dvojí metr...

 

31.07.2021 10:00 | Paul

Nevíte někdo o co se na SP hraje, dříve měli první 2 jisté místo v turnaji kandidátů, platí to i teď ? A jestli  ano, postupuje i 3. kdyby byl ve finále Magnus ?

31.07.2021 09:54 | Zaplji

V Gronsku za ctvrtek roztalo 8,5 miliardy tun ledu !! Globalni oteplovani pokracuje...padl tam teplotni rekord 19,8 stupne..

31.07.2021 09:52 | Zaplji

Pane Capku! Mate pravdu, byl to vtipek! A krome toho 2 pisne byly o lodich pro vitezneho Prskavce!

V lese nalezen 1 kozak, a co vubec nechapu v tomto obdobi, 1 bedla!!! Budu mit rizek na svacinu s chlebem...

31.07.2021 09:42 | Jirikovka@post.cz

Už je to ten zase VP jak ho znám! VP mi píše,že mým cílem je ho rozhodit! Dále píše ,ale abys nerozhodil sám sebe při pádu ze schodů na držku! Ano! To je typický Vojtěch jak ho znám! Vojtěcha nemám v úmyslu rozhodit,naopak jsem ho povzbudil,když jsem mu napsal,že má šanci dnes vyhrát turnaj! K tomu,ale co se děje na Openu A v Pardubicích jsem se musel vyjádřit!

31.07.2021 09:26 | Jirikovka@post.cz

Pane Čapek! Ivan Mládek má vtipné písně,ale já preferuji líbivé melodie!

31.07.2021 09:24 | Jirikovka@post.cz

Open Pardubice ! Stav po 8. Kole! 1.GM Babula Vlastimil 6,5b.,2.FM Czerw Dawid 6,5.,3.IM Zwardoň Wojtěch 6b.,5.GM Plát 6b. Pokud dnes Plát zvítězí může i vyhrát turnaj! Toto vítězství by,ale neslo velkou černou kaňku za zjevně domluvenou remisou s Jobavou! Proč ne,když by bylo 50 000 kč v kapse,nebo kolik je 1.cena!

31.07.2021 09:24 | Pavel Capek

09:06 | Jirikovka@post.cz : Tak Zaplji tam dal Ivana Mládka zřejmě proto, že dnes VP hraje právě s Mládkem ! Takový fórek...:-D

31.07.2021 09:06 | Jirikovka@post.cz

Pane Čapek! Tak bych si asi představoval líbivou píseň pro dnešní den TheCorrs-Breathless! 1*! Jenže Zaplji tam prskne Mládka a je vymalováno! Přitom mnoho Českých zpěváků a zpěvaček má líbivé melodie! V oblasti country a folku je mnoho líbivých písní! Jenže Zaplji tam prskne Jožina z bažin trárá,rára močálem se plíží!

31.07.2021 08:56 | Jirikovka@post.cz

Semode! Kdybys neměl hlavu jenom na klobouk,tak bys věděl,že partie kterou na Openu A v pardubicích 1.Jf3-Jf6, 2.Jc3-Jc6,3.Jg1-Jg8, 4.Jb1-Jb8! Kterou spolu sehráli GM Jobava - GM Plát je degradací šachové hry a výsměch ostatním hráčům turnaje. Protože máš Semode právě hlavu jenom na klobouk,což je o tobě všeobecně známo tak to nevíš!

31.07.2021 08:37 | Pavel Capek

Ivan Bartoš zavzpomínal na to, jak se v kategorii mladších žáků pral s Lukášem Krpálkem. Jenže k takovému souboji nemohlo dojít.

Potíž je v tom, že pokud se Ivan Bartoš skutečně jako mladší žák věnoval judu, mohlo mu být okolo 12 let. Tou dobou Lukáš Krpálek velmi pravděpodobně ještě nosil plínky, je totiž o téměř deset let mladší. :-D :-D :-D

Bartoš

Krpálek

31.07.2021 08:21 | Pavel Capek

A ještě jedno hudební výročí. 31.7.1964 se narodil Jim Corr. Spolu se svými sestrami tvoří irskou folkrockovou skupinu The Corrs.

Sestrám to slušelo a melodie je velmi líbivá :

The Corrs - Breathless

31.07.2021 08:04 | Pavel Capek

06:32 | Jirikovka@post.cz : Cituji: " To čumíte vy nuly,co si můžeme dovolit! A pořadatelé,ti nám jdou na ruku,vše je v pohodě! "

To evidentně není pravda. Pořadatelé je zřejmě požádali, aby sehráli nějakou rozumější partii a oba recesisté uznali, že to bylo za hranou a "sehráli" tu druhou verzi. :-)

31.07.2021 07:51 | Pavel Capek

Hudební výročí na dnešní den : 31.7.1958 se narodil bubenik a zakládající člen R.E.M - Bill Berry.

Takže když je poptávka po líbivých melodiích, tak snad tato :

R.E.M - Man On The Moon

31.07.2021 07:11 | Semod

Čtyřtahová plichta OK - aspoň mají nuly kalibru Čekal - Fiala na této sranda stránce o čem diskutovat.

31.07.2021 06:43 | Jirikovka@post.cz

Známky pro Zaplji za píseň dne od shora dolů! 2,2,2,2,2! Je škoda,že z písní pro dnešní den se úplně vytratila líbivá melodie!

31.07.2021 06:35 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! V turnaji ve skupině D jsou sice 4senioři,ale moje radost by byla předčasná! Málo nás! Aby skupina mohla hrát,muselo by nás být minimálně 8 !

31.07.2021 06:32 | Jirikovka@post.cz

Čtyřtahová remis Jobava -Plát nám demonstruje toto: Remis je domluvena a my můžeme hrát tahy jaké chceme! To čumíte vy nuly,co si můžeme dovolit! A pořadatelé,ti nám jdou na ruku,vše je v pohodě!

31.07.2021 06:26 | Jiří Kadlec

Dobré ráno :-)

Písně dne na sobotu od pana Jury Zapletala:

1. https://youtu.be/QiYEcW_g-AY

2. https://youtu.be/Kh_ywwDWZes

3. https://youtu.be/FuOhQZP821o

4. https://youtu.be/UWUppUMhtIg

5. https://youtu.be/tieEpiv0OBU

31.07.2021 06:15 | Zaplji

Jiri Fiala bude mit radost! V Turnaji pratelstvi skupina D (seniori) uz jsou prihlaseni 4 ucastnici! 

Vyrazim do lesa....

31.07.2021 05:49 | Zaplji

Nevim, pro by mel byt pro ceskeho divaka byt Jobava zajimavejsi nez Babula! Vlasta bojuje cely turnaj a zaslouzi si ho vyhrat! Nemluve o tom, jaky se to clovek! Skromny, slusny, hodny. Presne tam ma kazdy hrac vypadat! Byl jsem 3 roky v druzstvu Havric, takze vim...

31.07.2021 05:34 | Zaplji

Pisen dne na sobotu! Ivan Mladek - 1.Jez 2.Prachovske skaly 3.Jozin z bazin 4.Lada jede lodi 5.Praha-Prcice . Prosin o modre linky, dekuji a preju prijemny vikendovy den.

31.07.2021 05:00 | HumphreyvanWeiden

Hoši, sorry jako, ale toto jsou kecy v kleci. Jobava je ZNAČKA a každý organizátor a sponzor, který ho získá na turnaj za rozumnou cenu se jen oblízne až za ušima. Jedna nudná partie na tom nic nemění. Pro diváky bude pořád atraktivnější než například Babula.

31.07.2021 00:42 | Jirikovka@post.cz

Původní čtyřtahová partie Jobava -Plát je rarita! Musí vejít do dějin šachu! Bylo by škoda kdyby byla zapomenuta! Takovou raritu ve vážném turnaji již nikdo nevytvoří!

31.07.2021 00:38 | Jirikovka@post.cz

VP má na tomto turnaji vynikající vylosování! Může udělat 7bodů!

30.07.2021 23:51 | david brazina

Ano tak by to fungovat mělo, taky vůbec nerozumím proč platit v openu GM. Jiná situace je v uzavřených turnajích. Bohužel změnit to půjde těžko. Dneska má i IM většinou hrazené ubytování a dostane nějaké všimne. Ještě trapnejsi mi tahle praxe přijde u víkendových rapidů.

30.07.2021 23:35 | ciki333

Díky všem, kdož jste mi ozřejmili, jak to chodí s finančními dotacemi GM na většině openů. Za klíčovou chybu pořadatelů považuji, že dovolili zneužívat tento vlídný systém právě těmi, kteří by měli bojovat nadoraz. Jak z toho ven? Neplatit velmistrům startovné ani náklady a o ušetřené finanční prostředky navýšit prize pool. Ať si hoši rozmazlení vydělávají peníze, ale po tuhých bojích za šachovnicí. Že by pak nehráli Štoček, Babula, Jobava, Nisipeanu, případně Vojta Plát? Ptám se: "No a co? Komu by chyběli?" Odpovím za sebe, že mně ne. Pokud by se takto zachovali všichni pořadatelé a sponzoři, chlapci by trucovali jen krátkou dobu, neb i velmistři platí složenky a nesytí se senem či spadanými žaludy.

30.07.2021 23:07 | david brazina

Jop. Na tom se snad shodnou i obhájci debilniho chování.

30.07.2021 23:04 | paulz

Tak řeknu to jednodušše, kdo bere startovné a dělá pořadateli nějaké nesmyslné problémy je prostě p...

30.07.2021 23:03 | david brazina

Ostravsky koník MCR, pořadatel se přímo ptá za kolik konkrétní GM bude hrát. Laznicka si třeba řekl o 30.000...

30.07.2021 23:01 | david brazina

Weiden, rozdíl v tom není. Jen v případě ty 4tahovy remizy máš pořadatelé a sponzory v paží.

30.07.2021 23:00 | paulz

To ciki333: asi před nějakýma 8 lety když jsem hrál Czech Open GM turnaj naposledy tak i IM nad 2400 brali startovné, měli ubytování zdarma a neplatili vklad..... Pak se to postupně nějak ořezávalo, ale nad těch 2500 u GM je startovné dosud, aspoň tomu věřím...Pro GM tam ještě bylo samozřejmě lepší ubytování na hotelu atd...

30.07.2021 23:00 | david brazina

Myslím tedy u nás.

30.07.2021 22:59 | david brazina

Ciki, každý turnaj dává GM startovné a drtivá většina turnajů vše hradí. Někde i v četně cesty.

30.07.2021 22:51 | ciki333

Ještě k těm turnajům...Mám za to, že v Soči na Světovém poháru si hráči platí vše, tj. letenky, ubytování, stravu, holky na privátu...Proč by měl pořadatel pardubického openu platit velmistrům náklady? To by musel být padlý na hlavu. Právě prize pool má být (by měl být) hnacím motorem, aby hráči bojovali s vervou a na doraz. Pokud jim, jak zde tvrdí někteří diskutující, strkají prachy bokem, je to k hovnu, ničí to motivaci a kurví hru.

PS. I pořadatelé Gibraltar open nedají šachistům ani "ň" zadarmo.

30.07.2021 22:39 | HumphreyvanWeiden

Popravdě řečeno, nechápu jaký je rozdíl mezi dohodnutou 4tahovou partií a dohodnutou odtahanou teoretickou variantou, dejme tomu 30tahovou (dle Sofijských pravidel). Vojta Plát těch bojovných partií odehrál už hafó, tak nevím proč ho pořád "řešíte". Zvlášť pan Fiala, který všem silnějším soupeřům nabízí remízy už v první čtvrthodině...

Kdysi se považovalo za věc profesionální hrdosti hrát všechny partie "na krev". Třeba takový Capablanca se cítil velmi dotčen, když ho kdosi obvinil, že dal partii za remis předčasně a dožadoval se veřejné omluvy. Ty časy jsou už ale dávno pryč.

30.07.2021 22:36 | ciki333

30.07.2021 22:32 | david brazina

Mám za to, že GM a IM neplatí startovné. Jak je to s náklady za ubytování a stravu netuším. V tenisu na okruhu ATP si hráči platí vše ze svého. Snad jen v podřadných turnajích (tzv. dvěstěpadesátky) ti nejlepší, aby přitáhli diváky, dostávají nějaké peníze bokem.

30.07.2021 22:36 | Pavel Capek

 22:32 | david brazina : Asi by bylo dobré si ujasnit, co je startovné. :-D

1. Pro plebs je to částka, kterou musí zaplatit, aby si mohli zahrát.

2. Pro vyvolené je to částka, za kterou jsou ochotni hrát, pokud jim bude zaplacena.

30.07.2021 22:32 | david brazina

Ciki, co to meleš člověče? GM snad nedostávají startovné?

30.07.2021 22:31 | Pavel Capek

22:28 | ciki333 : Nevím, jak je to v Pardubicích, ale nemají ti vyvolení na turnajích ubytování zdarma a startovné neplatí ?

30.07.2021 22:30 | david brazina

Ciki, netušil jsem že parducky turnaj se jmenuje Plat Jobava chess tour... Takže ne, skutečně to jsou dva neporovnatelne přístupy.

30.07.2021 22:28 | Pavel Capek

22:21 | HonzaSvatoš : Když jeden hráč startovné dostane a druhý ne, tak rychlá remíza nehrozí. Ten lepší ho bude dusit třeba 100 tahů, dokud to ten slabší nepokazí ! :-D

30.07.2021 22:28 | ciki333

Ještě malý dovětek k partii Jobava vs. Plát. Pokud by podobný "výkon" předvedli v soutěži družstev, kde je štědře platí za odehranou partii sponzor, nebo majitel klubu, vyrazil bych je z týmu na hodinu a zrušil jim smlouvu. Něco diametrálně odlišného jsou turnaje. Zde každý hraje sám za sebe, platí si startovné, ubytování, stravu...Pak má plné právo tahat si na desce, co uzná za vhodné. Může se nám to nelíbit, můžeme protestovat, ale to je asi tak všechno...

30.07.2021 22:21 | HonzaSvatoš

Pokud jde o "partii" VP-BJ, tak mě už dříve napadlo, jestli by nemělo smysl zavést selektivní sofijská pravidla. Když si dva amatéři hrající turnaj za svoje chtějí dát krátkou remízu bez hry, proč ne. Když ale hrají dva hráči, kteří dostali startovné od pořadatele, tak se na jejich partii sofijská pravidla vztahují. Otázkou by bylo, co aplikovat v případě, kdy jeden hráč startovné nedostane a jeho soupeř ano. Musel by pak třeba do 30. tahu odmítat remízu? To je asi blbost, takže pro takové partie by asi sofijské pravidlo také nemohlo platit.

 

Případně to řešit výplatou startovného, nebo aspoň jeho podstatné části, až po "řádném" dohrání turnaje, což remíza s vyskočením koní tam a hned zpátky do stáje samozřejmě není.

30.07.2021 22:19 | Zaplji

Jsem zvedav, zda partie Babula vs Czerw skonci rychlou remizou?? Vlastovi to asi staci! Stocek, Zwardon a Plat vsak museji hrat na vyhru !!!

30.07.2021 22:18 | Pavel Capek

22:12 | ciki333 : Já souhlasím, ale bude zřejmě dost lidí, kteří s tím budou mít problém ( ne u Carlsena, ale u Pláta :-D ).

30.07.2021 22:12 | ciki333

Baadur s Vojtou se s tím neparáli stejně jako Magnus s Nakamurou. 1.e4 e5 2.Ke2 Ke7 3.Ke1 Ke8 remis. Co myslíte, kritizoval někdo mistra světa za to, že znesvětil královskou hru? Ani hovno, ticho po pěšině. Hráči si imho mohou tahat co chtějí. Je to jejich věc, jejich ztráta prize money...

30.07.2021 22:12 | Zaplji

A je tady los posledniho kola! Babula 6,5 vs Czerw 6,5, ...Stocek 6 vs Livalc 6 ...Zwardon 6 vs Pavlidis 6 ....Plat 6 vs Mladek 6 ....Nisepeanu 5,5 vs Vokac 5,5 ..... Kozusek 5,5 vs Jobava 5,5.... A napr Ocelak 4 vs wim Richterova 4 atd.

30.07.2021 22:00 | david brazina

Pavel Čapek, Btw Šachové panoptiku je výborná kniha :)

30.07.2021 22:00 | david brazina

Kodl :D Paulz, asi tak, ale tak je to jejich boj.

30.07.2021 21:56 | Pavel Capek

Já bych z toho nedělal takovou aféru. Doporučuji si přečíst kapitolu : Nerozhodně v knize Jiřího Veseleho - Psychologický průvodce šachovou partií.

30.07.2021 21:53 | paulz

To David Brazina: startovné jsou nyní na Czech Openu docela ořezané, ale GM přes 2500 určitě něco dostávají. Takže dělat tohle, je fakt hloupé.  

30.07.2021 21:48 | david brazina

Pokud Mazuch Platovi s Jobavou zaplatil, v podstatě tito dva dali najevo kde ho mají. Sponzora Pardubic tahle traparna za jeho peníze potěší taky. Jen dement si neváží ruky, která ho živí.

30.07.2021 21:44 | david brazina

Weidene, bylo to v šachovém panoptiku. Přesně tam patří Jobava s Platem. Do panoptika. A neměl bys zapomenout přikoupit vazelinu.

30.07.2021 21:42 | Zaplji

V 1.kole 2.ligy F bude derby Prostejov vs Litovel !! Jinak Jirko jedete napr. do Trince, Havirova, Ostravy, Dolniho Benesova....

30.07.2021 21:39 | Zaplji

Menim tema! Na webu SSCR je novy los 2.lig pro rocnik 2021/22. Zabreh ve skupine D mel vloni c.1 a daleke soupere doma! Bohuzel se nehralo. Ted mame cislo 8 a hrajeme v Chrudimi, Policce, Lanskroune,  Hradci Kralove, Zdaru nad Sazavou a Horicich!! Proste hruza.

Ted se podivam, jak je na tom z naseho regionu Litovel a Prostejov..

 

 

 

 

30.07.2021 21:37 | HumphreyvanWeiden

Ta partie je stylová. Přesně takhle kdysi dávno někdo parodoval hru Hypermodernistů. S komentářem, že jde o dokonalou partii, neboť ani jeden z hráčů nezahrál žádný oslabující tah centrálním pěšcem...

Ve srovnání s jinými tupými a domluvenými ! remízami oba pány chválím za stylovou čistotu a znalost historie. sad

30.07.2021 21:36 | Krolop

Pan Fiala by byl spokojený, kdyby tento "zločin" řešila soudkyně Barbara. Posléze by v Aférách diváci rozhodovali o tom, jestliže tito dva aktéři mají zůstat spolu, anebo se rozejít.

30.07.2021 21:36 | Pavel Capek

Horst Fuchs hadr ! :-D

30.07.2021 21:32 | Pavel Capek

 21:28 | Jirikovka@post.cz : Jaká disciplinárka ?? Nepletete si to z fotbalem ? :-D

30.07.2021 21:30 | Pavel Capek

ČSSD to jsou borci !  :-D

30.07.2021 21:30 | paulz

Tak ono hlavně pokud oba dva berou jako GM nějaké startovné, tak dělat takovou šaškárnu je pitomost...Taky si příště může pan Mazuch rozmyslet komu něco dá...A jaký vliv mají podobné atrakce na potencionální sponzory je taky docela jasné.

30.07.2021 21:28 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop!Sranda by to byla kdyby to sehráli v hospodě ,ale na festivalu,kde jde o Elo a peníze to sranda není! Disciplinárka nutná!

30.07.2021 21:28 | Zaplji

Ja mel ve 2.lize partii 1.d4 d6 2.Jf3 Jd7 . Hrali jsme v Borsicich u Buchlovic. Jejich hrac na 3.desce chodival rano na 9 do kostela a prisel vzdy az na pul desatou! Tentokrat nesel, tak muj souper, kapitan Kunc, ho sel hledat. Nasel ho opileho v cizim obyvaku na druhem konci obce! Nez dosli, tak bylo 10 hodin a prohral na cas. A tehdy se kontumovaly i vsechny desky za nim! Takze jsme vedli 6 -0 a prvni dve partie se dali za remis a jeli jsme domu s vyhrou 7-1 ! Moje nejkratsi partie tak mela 2 tahy..

30.07.2021 21:24 | Krolop

Na druhou stranu, pane Fialo, někdy je lepší čtyřtahová šachová sranda, než 50 tahová šachová bída.

30.07.2021 21:21 | Krolop

5 tahů, není zrovna málo. Když si pomyslím, že by pan Fiala nebyl v ČSSD, ale byl lidovec, tak by jistě byl vyznavačem 3x a dost. No, třítahová partie, to není mnoho pro milovníka šachové hry.

30.07.2021 21:19 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Přehrajte si čtyřtahovou partii Jobava-Plát a zjistíte,že došlo k zesměšnění šachové hry! Tady nejde o to kolik tahů provedli,ale jaké tahy provedli!

30.07.2021 21:13 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, já žasnu ! Z vás se stal v Covidové době takový šachový bijec. Pamatuji si vás ještě jako hráče, který v soutěži družstev vždy "včas" nabídne remízu a prchá domů. Vaše nejkratší partie snad byla 5tahová. 

Co se to s vámi stalo ???

30.07.2021 21:09 | david brazina

doktor brazina hrat sachy uz nechce takze Tomas80 urcite ma sanci zkusit ostravskeho osla vyhrat :)

30.07.2021 21:06 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Pokud gay porno považujete za zlo proč ne! Ale za toto zlo jsou odpovědni aktéři co zlo tvoří, A ti co to vysílají!, Ne diváci! Někomu se gay porno líbí,jinému je odpornè! Gayům a homosexuálům se toto gay porno jistě líbí!

30.07.2021 20:58 | Krolop

Havel je přímo učebnicový příklad toho, jak nemá vypadat pravda a láska.

30.07.2021 20:55 | Pavel Capek

20:39 | Jirikovka@post.cz : jj  Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí ! To už tady jednou bylo ! :-D

30.07.2021 20:52 | Zaplji

Tak 2 dnesni partie se hraly az do holych kralu, paradoxni kolo....

30.07.2021 20:48 | Tomáš80

Ono pane Fialo dobro a zlo je dost abstraktní pojem. Pro nějako je třeba zlo gay porno a pro někoho je to zdroj potěší a uspokojení. Třeba Vy jste uvedl, že koukáte na filmy s gay tématikou a nedávnou jste zde uváděl "Pokud se podíváte na porno gayů ,tak tam lízání zadku je běžný postup! A dotyčný líže zadek s velkou chutí! To musí být " lahůdka" lízat hov**!"  pro Vás je to třeba právě ten zdroj potěšení  (proto na to asi koukáte, jiný důvod mě nenapadá) a pro jiné je to zlo. 

30.07.2021 20:43 | Krolop

Nikdo ve skutečnosti nic nemusí, ale může. Pokud občas dobro remízuje se zlem, považuji to za úspěch.

30.07.2021 20:39 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Dobro musí zvítězit nad zlem! Zlo se tady nesmí roztahovat!

30.07.2021 20:36 | Krolop

Pane Fialo, víte, co by vám odpověděl Haškův Palivec? Správný názory jsou na hovno.

30.07.2021 20:33 | Zaplji

Tak Vlasta Babula nakonec remis v 54.tahu!  Za snahu, bojovnost i predvedenou hru by si zaslouzil aspon 3/4 bodu...To bohuzel neni mozne, tak aspon palec nahoru!

30.07.2021 20:30 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Váš názor 20:25 je přímo katastrofálni Správný názor je :Za podvod trest!

30.07.2021 20:25 | Krolop

Šachisté, či nešachisté, to je přece úplně jedno. Podvádí (téměř) všichni, všude, dle možností a příležitostí. Proč? Protože je to výhodné!

30.07.2021 20:22 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Váš názor 19:56je hodně špatný! Chcete,aby nešachisté si o šachistech mysleli ,že je to banda podvodníků?

30.07.2021 20:17 | Karel Troglot

Hloubka myšlenek poslance PČR za SPD je nezvykle velká. https://youtu.be/lKv8daGhxy8

Lidé tohoto typu a úrovně zajistí prosperitu našeho státu. Čest jejich práci. 

 

 

30.07.2021 20:16 | Tomáš80

Samozřejmě bych chtěl svůj návrh zdůvodnit. Pan Koutný dělá videa a má velké šachové zkušenosti, proto by mu slušela první šachovnice. Jakub Ocelák je ještě mladý, takže bych mu zatím navrhoval druhou šachovnici. Až se stane mistrem světa, tak může klidně hrát před panem Koutným. 3. Pan Fiala udělal pro český šach neskutečné věci a jeho nadšení pro šachovou hru, musí být pro každého příkladem. 4. Pan Mgr. Zapletal dokáže hrát najednou stovky partíí s dobrými výbornými výsledky. Sice je to až 4. šachovnice, ale konkurence je veliká a pan Mgr. Zapletal by jistě udělal 100 % bodů. Jako kapitána bych zvolil pana doktora Bražinu, který sice dokázal vyhrát silně obsazený turnaj, omlouvám se, vypadl mi název (snad ostravský osel) a samozřejmě na konec GM Cvek se svými zkušenostmi by se skvěle hodil do tohoto týmu. 

 

30.07.2021 20:12 | Krolop

Pane Fialo, nemám žádnou potřebu zametat jakýkoliv bordel. Moje zkušenosti a můj názor je myslím dost jasný.

30.07.2021 20:11 | Jirikovka@post.cz

Pane Koutný! Čtyřtahová remis Jobava-Plát musí vejít do šachových dějin jako zesměšnění a urážka šachové hry! Teprve pak to bude ta pravá karma!

30.07.2021 20:10 | Karel Troglot

Vložte obsah

30.07.2021 20:07 | Zaplji

Tomasi 80, mne staci online reprezentace ve Svetove lize! ! Vzdyt jsme ji vyhrali....

30.07.2021 20:07 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Já šachový bordel podporovat nebudu,! Takhle se na turnaji vydělávají Peníze! Vy by jste sebevědčí šachový bordel VP s panem Krolopem zametli pod koberec!!

30.07.2021 20:05 | Petr Koutný

Pane Fiala, Karma je zdarma a stejně se Plát znemožní sám. On na tom tvrdě pracuje. Stačí si počkat.

30.07.2021 20:05 | Zaplji

Vlastik Babula se stale snazi vyhrat vezovku s volnym pescem na sloupci "a".

30.07.2021 20:04 | Petr Koutný

Tomáši 8o, díky za nominaci, ale svojí hvězdnou kariéru šachisty jsem tento rok ukončil a šachy už aktivně nehrají. Ale pravda, pravda že když tam není Plát, tak to je vždy dobré družstvo.

30.07.2021 20:01 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Jobava s Plátem předvedli urážku šachové hry! Kdyby to zahráli v kavárně byla by to anekdota,ale zahrát ten to výsměch na festivalu a nebýt zato trestáni je bordel zvláště když jde o velké peníze! Byla to také ukázka neschopnosti pořadatelů!

30.07.2021 19:59 | Tomáš80

Děkuji za vysvětlení událostí. Ve stínu těchto události bych navrhovaval novou reprezentaci ve složení.  1. Petr Koutný 2. Jakub Ocelák 3. Jiří Fiala 4. Mgr. Jiří Zapletal a kapitány by mohli být pan doktor Bražina a pan Cvek - jako konzultant. 

30.07.2021 19:59 | Petr Koutný

Souhlasím s Krolopem. Až budeme organizovat turnaje a nebo přednášky tak o takové hráče opravdu bych neměl nikdy zájem. Možná podobná myšlenka napadne víc organizátorů turnajů.

30.07.2021 19:57 | Jirikovka@post.cz

Pane Krolop! Za tu anekdotu měly následovat disciplinární tresty!Na tyto hráče by patřilo zvolání Adios zeros!

30.07.2021 19:56 | Krolop

Jinak si myslím, že je třeba být, alespoň trošku nad věcí.  Různé handly, remízy, domluvení výsledku zápasů se v jednotlivých soutěžích prostě dějí. Víme to snad všichni, jen někteří se tak nějak jako pohoršují.

30.07.2021 19:52 | Krolop

Ale, pane Fialo, šachista může v šachu zesměšnit pouze sebe, nikoliv šachovou hru.

30.07.2021 19:51 | Jirikovka@post.cz

Jobava-Plát dnes zesměšnili šachy a to dokonce jako GM! To v dějinách šachu nemá obdoby!

30.07.2021 19:46 | Jirikovka@post.cz

Čtyřtahová partie Jobava -Plát nesmí být zapomenuta jako odstrašující Partie pro šachovou mládež! Musí vejít do šachových dějin! Měla by se tím zabývat FIDE a to jak Jobavou a Plátem,ale i vedením Pardubického festivalu! Měly by padnout disciplinární tresty!

30.07.2021 19:40 | Zaplji

A Vlasta jde do vezovky, ziskava pecha a bude tahat 3 pechy proti 2 pechum....

30.07.2021 19:37 | Zaplji

Neuman vs Nisepeanu remis, Jirka Stocek vyhral! Vlasta Babula prestav opakovat tahy a zkousi tahat koncovku tezkych figur....

30.07.2021 19:33 | Jirikovka@post.cz

Co je to za bordel,aby na turnaji se opakovala partie! Pan Humprey píše že VP se lepší! Myslel tím v domlouvání partií?

30.07.2021 19:32 | Zaplji

Puvodni partie ale byla 1.Jf3 jf6 2.Jc3 Jc6 3.Jg1 Jg8 4.Jb1 Jb8 remis

30.07.2021 19:32 | Krolop

Myslím, že oba níže zmínění aktéři, rozehráli partii na tak vysoké úrovni, že na ni logicky velice brzy rozumově nedosáhli a tak se raději smířili s remis.

30.07.2021 19:30 | Jirikovka@post.cz

Na internetu je ,že Jobava - Plát dnes sehráli tuto partii! 1.d4-d5, 2.c4-c6, 3.cxd5-cxd5, 4.jf3-Jf6, 5.jc3-jc6,7.e3-e6,8.Sd3-Sxd3,9.Qxd3-Sd6,10.Sxd6-Qxd6! 1/2-1/2!

30.07.2021 19:27 | Zaplji

Puvodne ti dva sehrali tu 4 tahovou partii! Pote je asi rozhodci nebo poradatele premluvili, aby sehrali novou. To je ta 10 tahova.

30.07.2021 19:24 | HonzaSvatoš

Co máte proti partii Plát - Jobava? Vždyť v té partii nebyla žádná velká chyba, možná pár drobných nepřesností, korektní remíza, no :-)

30.07.2021 19:21 | Tomáš80

Dobrý večer, nějak tomu neroumím, co se týká partií pana Pláta na Chess24.com je 10. tahová partie a pan Koutný uvádí 4. tahovou partii. Nedávno dokonce 2 top hráči a to pan Carlsen a pan Nakamura hráli 1e4, e5 2. Ke2, Ke7 3. Ke1 a Ke8. Teď z toho nejsem vůbec moudrý. Může mi to prosím někdo vysvětlilt ? 

30.07.2021 19:19 | Zaplji

Jirko, to jsi nevidel tu puvodni partii? Najdi si  Petr Koutny, 16,31

30.07.2021 19:15 | Jirikovka@post.cz

Jobava- Plat remis v 10.tahu! Moje prognosa byla na 100%,že to dají za remis! Jednalo se o tzv. Kamarádskou remis,neboť Jobava se spřátelil s Plátem v Soci ,když spolu vyrazili za lehkými ženami! O některých partiích můžeme říci že se jedná o úpadek šachu!

30.07.2021 19:14 | Krolop

Ona to vlastně není šachová partie, ale jenom šachová recese, či anekdota.

30.07.2021 19:01 | Petr Koutný

Ta partie by si zasloužila kontumaci od rozhodčího, minimálně na žádost sponzorů, protože dát to šachů peníze a vidět takovou opíčárnu je hodně smutné. Tato partie by se měla pouštět každému novému sponzorovi, před tím než se opravdu rozhodne dát peníze do šachů. Protože toto byl výsměch. Mluvím o partii Jobava - Plát. Přitom se dá odtahat třicetitahová teorie  a dát remízu a nepípne ani včela. Ale udělat to takto, to člověk musí mít v sobě hodně promile. Protože střízlivý by to nikdy nemohl udělat.