Norway Chess 2023 3.kolo

02.06.2023 07:04 | Zprávy

Třetí kolo bylo opět zajímavé. Fabi jede, souboj světových talentů vyhrál AlliFiro a jedna partie skončila nečekaně brzy.

Velmi rychle skončila partie Hikaru Nakamura x Magnus Carlsen. Odtahali teorii (myslím, že tuto variantu spolu už hráli hodně krát v rychlém tempu) a po 31.tahu skončila partie remízou. Bílý měl čas 1:54 a černý 1:55. Video je zde:

Šlo se na Armageddon, kde Hikaru zahrál králův gambit. Projev zoufalství vyhrát po 1.e4 e5? Nebo něco jiného, to se dozvíte přímo od Hikaru zde:

Zdálo se mi, že Magnus zcela svého soupeře přejel a po zásluze vyhrál.

Remízou skončil také souboj Mamedyarov x Gukesh a i samozřejmě zde došlo na Armageddon. To byla crazy partie, kde Šak mohl asi "100x" remízovat, ale musel vyhrát. V remízové partii asi vzdal nebo překročil čas. A ještě jedna remíza byla a sice So x Giri. Anish udržel remízu i v Armageddonu a tím vyhrál celý tento mini souboj.


Fabi Caruana jede, vyhrál další vážnou partii a celý turnaj vede. Jeho obětí se stal Aryan Tari. Fabi zajímavě vystartoval "h" pěšcem a získal iniciativu. Jeho soupeř pak asi zbytečně dal pěšce a celá pozice se mu brzy rozpadla.


Pořádný boj byl v partii Abdusattorov x Firouzja. Po zahájení se zdálo, že bílý má malou výhodu a hlavně, že se toho moc dít nebude. Ale pak Ali spustil ...c5 s ...d4 a vymyslel velmi zajímavý útok na bílého krále, kde se Nodirbek moc dobře neorientoval. Musel dát dámu a remízu už neudržel. To byla velmi tvrdá partie. Závěr této partie je zde:


-
. kolo -
Zatím velmi atraktivní boje a "nic moc" výkony Magnuse Carlsena ve vážných partií, uvidíme co dnes.0x 2443x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat