Nervy pracují

18.06.2016 15:30 | Open Teplice 2016

Před osmým kolem Teplice Open atmosféra houstne. Seppuka Lukáše Černouška a spousta promarněných šancí, na dělené první místo se dotáhnul Štoček.

Některé dvojice se včera jen nesměle oťukávaly, jako třeba vedoucí Vorobjov se Solodovnichenkem, někteří zase do partií skočili po hlavě (za což patří jen komentátorský dík!). Ve vyšší společnosti se remízou ohřála také ZhaoDaninem, pára došla Sergejovi MovsesianoviBachmannem a taktéž raději nabídnul remízu. Na zbylých deskách se ale řezalo hlava nehlava.

Xue Zhao vs. Alexandre Danin (zdroj: Teplice Open)

První partiová zastávka bude u bitvy na třetí šachovnici mezi Jordenem Van Foreestem a Erikem Blomqvistem. Nizozemský mladík vší silou roztočil kolo štěstí (dokonce korektní) obětí pěšce, zamotal se však při hledání správného pokračování a nakonec byl velmi rád za nerozhodný výsledek. Přitom nešlo o tak obtížné rozhodnutí – i ti nejlepší někdy mají problém figurky správně sehrát.


-
. kolo -

Ještě než se vrhneme na šlágr kola, koukneme na průběžnou tabulku. Z onlinistů precizně sejmul velmistr Postný mezinárodního mistra Fernandeze, dále Alexandr Beliavský uondal chudáka Pavla Šimáčka až k bídné smrti vyhladověním v hluboké věžové koncovce. K tomu se dotáhli ještě další hráči mimo vysílací čas, celkem tak na vedoucí dva muže dotahuje 11 vlků (a vlčice Xue Zhao). Uhadovat vítěze turnaje je tedy pořád trochu jako věštit z křišťálové koule.

Na královské křídlo Jiřího Štočka padá temný stín (zdroj: Teplice Open)

Jako neřízená střela včera hrál Lukáš ČernoušekJiřím Štočkem. Nasměroval všechny figury na Štočkova krále a ve hře na výhru pokračoval i po výměně dam – a jak už to bývá, kdo usiluje silou mocí o rezultát, taky ho nakonec dostane. Těsně před časovou kontrolou Lukáš vymyslel (v horším případě něco přehlédnul) vyhrávající kombinaci pro soupeře a Jiří mohl slavit celý bod. Dnes povede bílé figury proti spoluvedoucímu Vorobjovovi a jak ho znám, tak vsadím svoje boty, že to remíza opakováním tahů ve dvaceti nebude.


-
. kolo -
5x 2999x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
21.06.2016 18:50 | capjar

to Zdeněk Janda: Report na děčínském webu je super. yes

19.06.2016 10:42 | capjar

Děkuji. smiley JČ

19.06.2016 07:30 | Zdeněk Janda

Zdravím,pane Čápe. Rozbory teprve připravuji , první část bude na našich stránkách k přečtení nejdéle do úterka večer. K partii s vaších hochem stručně - získal prostorovou převahu , zablokovanou pozici se mi otevřít nepodařilo , k porušení rovnováhy nedošlo (hoch držel c-sloupec, já f-sloupec) , tak  spravedlivá remiza.

19.06.2016 06:30 | capjar

Vážený pane Jando, potěšil by mne Váš názor na Vaši partii s naším mladým svěřencem ze 6. kola. smiley V úctě Jaroslav Čáp, šo TJ Hronov 

19.06.2016 06:06 | Zdeněk Janda

O lákavou 1.cenu bude ještě "rvačka" . Nejlepší výchozí pozici má Sergej. Postny bude muset hrát na výhru. Jestli byl včera někde Jirka Štoček vyhraný nevím , těším se na Tadeášův rozbor.