Krajský přebor žákovských družstev

20.04.2010 14:02 | Novoborská šachová akademie

V sobotu 17. dubna pořádala Novoborská šachová akademie ve spolupráci s DDM Smetanka Nový Bor Krajský přebor ŠSLK družstev starších žáků. Soutěž, ve které se bojuje o postup do dlouhodobé 1. ligy mládeže bývá v některých kraj...

V sobotu 17. dubna pořádala Novoborská šachová akademie ve spolupráci s DDM Smetanka Nový Bor Krajský přebor ŠSLK družstev starších žáků. Soutěž, ve které se bojuje o postup do dlouhodobé 1. ligy mládeže bývá v některých krajích rovněž dlouhodobá, v malém Libereckém kraji nám ovšem stačí sehrát jediný turnaj, čehož dokladem je i účast pouhých 5 družstev mládeže. Vítězství a zasloužený postup si vybojovalo družstvo ŠK ZŠ Dr. Tyrše Česká Lípa, které vyhrálo všechny zápasy. Přinášíme výsledky a fotoreportáž.

Tabulka:

Poř.Družstvo12345 TB 1  TB 2  TB 3 
1ZŠ Tyršova Česká Lípa * 451216,00
2Desko Liberec C * 36716,00
3TJ Bižuterie Jablonec n. Nisou3 * 45714,50
4Desko Liberec D22 * 5310,50
5Novoborská šachová akademie B1011 * 03,00

Těžší úlohu měly oddíly, které mají družstva v ligách. Tak Desko muselo nechat doma spoustu silných hráčů, kteří by účastí na této soutěži byli již na třetí soupisce (vedle extraligové a ligové), což řády nepřipouští. Domácí zase mohli z prvoligové základní sestavy použít pouze jednoho hráče, což znamenalo citelné oslabení, a výsledky tomu odpovídají. Nicméně netřeba zoufat. Díky vzájemné dlouhodobé spolupráci s vítěznou ZŠ Dr. Tyrše jsme se dohodli na sloučení obou oddílů a doufáme, že se nám tak společně podaří příští rok 1. ligu udržet.

Fotografie:

Hrálo se v zasedačce DDM Smetanka. (zdroj: nss.cz)

Hned na úvod nás čekala obě derby – zde Tyršovka vedená Tomášem Kučerou (vpravo) proti Novoborské šachové akademii v čele s Jirkou Markem. (zdroj: nss.cz)

Pohled od zadních šachovnic nám ukazuje souboj Žourek – Štágl. Pro Filipa to nakonec bylo pro zdravotní indispozici jediné vystoupení v turnaji. (zdroj: nss.cz)

A tady máme obě družstva Deska Liberec – vlevo úspěšnější Céčko vedené Lukášem Václavíčkem, vpravo Michal Pajerský. (zdroj: nss.cz)

A z druhé strany. Přihlíží trenér NŠA Miloš Koudelka. (zdroj: nss.cz)

Tady máme domácí v souboji s Bižuterií Jablonec, kterou vedl David Vích. Bratři Sýkorové na 3. a 4. šachovnici byli jediní, kdo vyhráli všechny 4 své partie. (zdroj: nss.cz)

Zadní pohled nám ukazuje v akci jabloneckého Honzu Peřinu a domácí Barboru Libánkovou. (zdroj: nss.cz)

Po pěti kolech jsem mohl připravit nezbytné medaile a sladké odměny a mohlo se vyhlašovat. (zdroj: nss.cz)

1. ZŠ Dr. Tyrše Česká Lípa – Adrian Marek, Tomáš Kučera, z Boru hostující Jirka Lisý, Simona Jínová, Matěj Štágl a Jirka Liška. (zdroj: nss.cz)

2. Desko Liberec C: Lukáš Václavíček, Miroslav Hejduk, Vojtěch Novotný, Ondřej Hradecký, Adam Horák a Dominik Čermák. (zdroj: nss.cz)

3. Bižuterie Jablonec: David Vích, Lukáš Peřina, Jiří a Marek Sýkorovi, Zdeněk Berka, Jan Peřina. (zdroj: nss.cz)

4. Desko Liberec D: Michal Pajerský, Jiří Víták, Jakub Čeřovský, Kristýna Čermáková, Josef Juna a Tomáš Pop. (zdroj: nss.cz)

5. Novoborská šachová akademie: Jirka Marek, Dan Škarda, Standa Heniš, Filip Draboň, Kristýna Černá, Vojtěch Novotný, Jakub Doubek a Bára Libánková. (zdroj: nss.cz)

Odkazy:

Kompletní výsledky
Loňská reportáž
0x 4311x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat