O medaile, poháry a o postup

22.10.2011 06:43 | Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2011

Hotel Skicentrum v Harrachově po roce opět hostí v termínu 22. - 29. října Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Boje mládežníků o cenné kovy a především postupová místa na mistrovství České republiky startují již dnes, stejně ...

Hotel Skicentrum v Harrachově po roce opět hostí v termínu 22. - 29. října Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Boje mládežníků o cenné kovy a především postupová místa na mistrovství České republiky startují již dnes, stejně jako i doprovodný FIDE open a národní open. Pořadatelem je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou.

Zdeněk Fiala

Jak je na tom naše mládež v kategoriích H16, H14 a H12 budeme moci sledovat díky připraveným on-line šachovnicím, na kterých uvidíme čtyři dvojice z kategorie H16, dvě dvojice z H14 a dvě dojice z H12. V mistrovských kategoriích mládeže bude hrát přibližně 200 hráčů a hráček, ve FIDE OPENu a v Národním openu bude startovat cca 140 šachistů. "Musíme ještě připočítat trenéry a doprovod, takže se na akci bude pohybovat přes pět set účastníků," upřesňuje ředitel turnaje Zdeněk Fiala. Pořadatelé avizují pravidelnou aktualizaci výsledků po dohrání každého kola, což bude mít v náplni mezinárodní rozhodčí Jaroslav Benák. Na stránkách akce bude průběžně doplňována fotogalerie a nebudou chybět ani informace o aktuálním dění na mistrovství.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody je připraven bohatý šachový i nešachový doprovodný program. "Program bude opravdu pestrý," potvrzuje Zdeněk Fiala. Simultánky, čas bude i na trénink v podobě čtyř tematických přednášek, o které se postará hlavní trenér mistrovství Evžen Gonsior a další členové týmu trenérů IM Richard Biolek, IM Štěpán Žilka a Jan Balín. Rychlou ruku budou moci přítomní vyzkoušet ve středu 26. 10. při bleskovém turnaji, na své si přijdou i ti hloubavější v rámci řešitelské soutěže. Nebude chybět ani mimo šachové vyžití. Společenské večery ozvučí oblíbená skupina Český Slavoj, přes den můžou účastníci využít připravené exkurze do muzea skla, sklárny a pivovaru Novosad, Hornického muzea.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 29. října v 13:30. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky.

Odkazy

MČR mládeže 2011
On-line přenos
Průběžné výsledky
1x 5092x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
22.10.2011 09:18 | Autor neznámý

To jsem zvědavá, kdo získá tu  "madaili"