Malenovice 2008

05.09.2008 08:00 | Malenovice 2008

V tradičním prostředí Hotelu Petr Bezruč v Beskydech proběhla další ze seriálu akcí šachové přípravy mládeže se světovými trenéry. Soustředění se zúčastnilo mnoho reprezentantů, kteří budou hájit Českou republiku na bl...

Přítomní tak měli možnost navázat na již proběhlé akce a doplnit do svého repertoáru další nové informace.Nyní se jednalo o varianty klasické sicilské, v některých vybraných směrech za obě strany a systémy na motivy Nimcovičovy indické z pohledu černého. Probíhalo rovněž rozehrávání tréninkových partií na probírané pozice a trénink taktického a strategického postřehu, propočtu variant, koncovek. V rámci fyzické přípravy se podle počasí konaly mezi ranním a odpoledním tréninkem procházky přírodou. Večer měli účastníci možnost relaxace v hotelovém bazénu, či tělocvičně. Na tuto akci budou navazovat další soustředění tak, aby měli mladí hráči možnosti doplnění a prohloubení svých již nabytých znalostí.

Nejbližší plánované termíny do konce kalendářního roku:
8. - 12. 10. - královská indická (Z.Lank )
5. - 7. 11. - hlavní varianty španělské, ruská (Z. Lanka)
1. - 4. 12. - poziční hra (V. Dydyshko)
17. - 20. 12. - Caro-Kann, dračí varianta sicilské (Z. Lanka)

Ke každé z těchto akcí budou vydány samostatné propozice.

více informací získáte na stránkách Beskydské šachové školy

V tradičním prostředí Hotelu Petr Bezruč v Beskydech proběhla další ze seriálu akcí šachové přípravy mládeže se světovými trenéry. Soustředění se zúčastnilo mnoho reprezentantů, kteří budou hájit Českou republiku na blížícím se ME a MS. Tentokráte byly hlavním bodem programu přednášky Zigurda Lanky na téma stavby repertoáru s přechodem do typických pozic střední hry a koncovky.
1x 5373x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
05.09.2008 09:37 | Autor neznámý

Minule tu probíhala diskuze, zda se na tréninky může přihlásiit kdokoliv - odpověď je ano, i když by to chtělo i odpovídající věk a výkonnost - každopádně to stojí za pokus! Připomínám, že oba přednášející velmistři jsou i extraligovými hráči BŠŠ.