MISTROVSTVÍ SVĚTA SENIORSKÝCH DRUŽSTEV 50+ A 65+

09.10.2019 10:21 | Mistrovství světa seniorských družstev 2019

V březnu příštího roku (konkrétně 5.-15. 3. 2020) proběhne, poprvé v historii na území České republiky, v hotelu Olympik VIII. MS seniorských družstev.

Soutěž je určena pro 4-členné týmy s možností 1 náhradníka. Hrát se bude v kategoriích nad 50 a nad 65 let, každá kategorie ve svém vlastním turnaji. Vyhodnoceny budou i ženské týmy v obou kategoriích. Celkem se vítězné týmy mohou těšit na více než čtvrt miliónu korun (10.000 Euro) cenového fondu.


V posledních letech se v pořádání této akce pravidelně střídalo Německo a Řecko, přičemž celkový počet týmů se pohyboval od 50 - 60 (Řecko) do 100 - 120 (Německo). Rozdíl v počtu družstev byl dán masivní účastí německých týmů na domácích mistrovstvích. Dá se tedy předpokládat, že účast v Praze bude okolo 80 – 100 týmů.

Závěrečné vyhlášení výsledků, Mariánské Lázně 2016

Velké ambice netají předseda komise reprezentačního úseku Michal Konopka, který sestavuje reprezentační týmy pro tuto akci. V plánu jsou 2 družstva v obou mužských kategoriích a po jednom v ženských kategoriích. Týmy by měly být co nejsilnější a „A“ by měly bojovat přinejmenším o medaile, možná i o tituly. Motivací je i úspěch slovenských seniorů nad 50 let z roku 2015, kdy tým ve složení Ftáčník, Štohl, Timoscenko a Petrán vyhrál MS před týmy Německa a Anglie.


Akce tohoto typu má samozřejmě i společenský rozměr. Zahrát si v jednom turnaji s takovými bardy jako např. Sveshnikov, Balashov, Hort, Vaisser, Shabalov, Jusupov, Ehlvest, Short, Nunn, Speelman, Schlosser, Boensch a spousta, spousta dalších, je velký zážitek pro všechny šachové nadšence. Tím, že MS bude probíhat v Praze (a všichni členové ŠSČR mají speciální podmínky) jsou náklady pro domácí hráče nesrovnatelně nižší než v minulých letech.

Vyhlášení výsledků kategorie nad 65 let (zleva s poháry 3. Sveshnikov, 1. Vaisser a 2. Jansa), Mariánské Lázně 2016


Na celé akci je bezesporu zajímavé i to, že krom reprezentačních týmů, se mohou MS zúčastnit i ryzí amatéři bez ohledu na jejich ELO. Tým si mohou vytvořit přátelé z klubu, města, regionu, kraje, nebo i napříč republikou. Jediné 2 podmínky pro účast jsou věk a v rámci týmu příslušnost ke stejné federaci. Pro jednotlivce, kterým chybí kolegové do týmu, ale chtěli by se přesto zúčastnit, nabízíme možnost „burzy“. Napište nám o svém zájmu a my se pokusíme vytvořit z jednotlivců tým, který bude moci na MS hrát.


Přihlášky můžete zasílat a bližší informace o nadcházejícím Mistrovství světa seniorských družstev 2020 dostanete na adrese j.mazuch@avekont.cz


Mistrovství světa seniorských družstev

1x 7185x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Janda

Odhad 80 - 100 družstev u této akce je velmi podhodnocený , skromný. Myslím , že jich bude více , jak v Německu (atraktivnější ceny a poloha) . U nás se už jedno družstvo rýsuje , budu se (snad to vyjde) těšit. Vzpomínka na Mariánky 2016 je stále živá , Avekontaktu se akce velmi povedla yes. Byla to moje krásná dovolená cheeky.

+0 /-0 | 09.10.2019 14:19