Mistrovství Evropy mládeže se chýlí ke konci

25.08.2016 13:10 | Mistrovství Evropy mládeže 2016

Jsou za námi již plné dvě třetiny turnaje a také volný den, na který pořadatelé připravili pro účastníky bohatý a různorodý program.

Nejvíce účastníků zvolilo dle očekávání výlet do historického centra Prahy s prohlídkou Staroměstského náměstí, Židovského města a Karlova mostu. Velkým lákadlem byla i návštěva Aquapalace Praha – největšího aquaparku v ČR. Pro technicky zaměřené pak byl výlet do Národního technického muzea a exkurze bývalé čističky odpadních vod v Bubenči.

Komu se nechtělo opouštět hotel, mohl si dopoledne zahrát turnaj v rapidu. V konkurenci 42 hráčů (z toho 4 mistrů fide a 3 mezinárodních mistrů) zvítězil patnáctiletý Yevgeniy Roshka z Ukrajiny, nejlepším Čechem byl 11. Vít Moravec. Večerní blicák stihli i výletníci, a tak si jej zahrálo 192 hráčů, včetně 24 mistrů fide, 6 mezinárodních mistrů a dokonce jednoho velmistra. Z vítězství se nakonec radoval šestnáctiletý FM Gokerkan Cem Kaan z Turecka. Do top 20 se těsně vešel i nejlepší Čech FM Jakub Půlpán, který předvádí solidní výkon i v hlavním turnaji v kategorii H18. Za zmínku stojí také výsledek našeho mládežníka Matěje Kuchaře, který předvedl výkon o 260 bodů nad svým elem a skončil na krásném 29. místě.

Partie posledního kola Kevlishvili – Storey rozhodla o konečném pořadí.

Nejdůležitější je ale samotné mistrovství. Nejvíce bodů z Čechů má po 6 kolech pětibodový Richard Stalmach v kategorii chlapců do 10 let. Ríša je prozatím na 7. místě, ale ta tři nejdůležitější a nejtěžší kola jsou teprve před ním, uvidíme, jak se s tím popere. V kategorii H18 se dle očekávání vepředu drží více našich zástupců, jmenovitě jsou to s 4,5 body Jan Vykouk a Marek Matyáš a se 4 body Thai Dai Van Nguyen a Josef Havelka. Všechny jmenované můžeme dnes sledovat živě na onlinu, bratrovražedný souboj mezi Vanem a Markem se uskuteční na 7. šachovnici – uvidíme, kdo z něj vzejde vítězně.

Pohled do hlavního hracího sálu.

V posledních 4 dnech mistrovství nás ještě čeká krátký výlet na Petřín s prohlídkou Strahovského kláštera a samozřejmě 3 napínavá kola. Většina kategorií je ještě široce otevřená, uvidíme, kdo se nakonec bude radovat z medaile.Za organizátory
Petr Pisk

1x 7215x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Honza Hučín

U partie Vana proti Matyášovi se rýsuje miniaturka.

+0 /-0 | 25.08.2016 16:06