MČR 5.kolo desetiletý Tal Jirka Bouška

19.05.2022 08:54 | Domácí zprávy

Asi stejná písnička, kterou si ale rád zahraji - kolo od kola je to dramatičtější a zajímavější. Už teď se těším, až bude po čtvrté odpolední a budu se dívat na partie.

Dlouho bojovali Zbyněk Hráček s Vojtou Plátem. Zbyněk si udržoval malou výhodu, ale Vojta v pohodě ubránil. Remíza.


Zbyněk Hráček - Vojtěch Plát

Velmi nadějně stál Richard Stalmach, ale Vojta Zwardoň se nejenom ubránil, ale přešel pak do protiútoku a vyhrál. Vojta tak vede turnaj se 4,5 body. Dnes ho čeká David Navara.


David Navara dává rozhovor regionální televizi Ústecko


David Navara brilantně porazil Tomáše Krause. Útok vedl s velkou silou a po jedné chybě to šlo až do matu. Partii rozebírám zde a na YouTube Robert a Petr šachy.


Zbyněk Hráček - Vojtěch Plát


-
. kolo -

Vašek Finěk dlouho držel vyrovnanou partii s Vlastou Babulou, ale pak nezvládl závěr časovky, přešel do prohrané věžovky a prohrál.


Jiří Štoček se po nezdaru v počátku turnaje dere k čelu

Jirka Štoček dlouho lámal koncovku s pěšcem více s Honzou Rubešem a když už se zdálo, že to skončí remízou, udělal Honza strašnou (ale poučnou) chybu. Klíčový moment rozebírám zde a na YouTube Robert a Petr šachy.


-
. kolo -
Strašnou hrubku udělal Dan Šorm s Lukášem Černouškem (opět ukazuji zde a na YouTube). 

-
. kolo -
A borec na konec, tím není nikdo jiný, než desetiletý Jirka Bouška, který krásně porazil Pavla Freislera. Jirka nejenom vedl útok s potřebnou tvrdostí a fantasií, ale také skvěle zacházel s figurkami. A to je v šachu klíčové. Partii ukazuji zde a na YouTube Robert a Petr šachy.


-
. kolo -
Včera byl skvělým dnem pro "říčanské" šachisty, kdy vyhrál jak Jáchym Němec, tak i Jáchym Šmolík. Oba mají 3.5 bodu.

Jak jsem začal, tak i skončím, ať už je po čtvrté odpoledne :-)

Robert Cvek

MČR tisková zpráva č. 5

Vojtěch Zwardoň do čela.

Ve středu do hracího sálu zavítala regionální televize Ústecko, natočila záběry, vyzpovídala Davida Navaru, rozhodčí Veroniku Šmajzrovou, reprezentačního trenéra mládeže Lukáše Vlasáka, ředitele turnaje Pavla Chrze.  Pustí se to v pátek, dáme odkaz.


 Ríša Stalmach z lepší pozice pustil do vedení Vojtu Zwardoně

Po 5.kole se dostal do čela Vojtěch Zwardoň z Beskydské šachové školy, 4,5 bodu.  Černými se dostal z horší pozice a porazil svého mladého spoluhráče z klubu Richarda Stalmacha. Na první šachovnici udržel Vojta Plát zkušeného Zbyňka Hráčka. Oba se snažili o malou výhodu, partie nevybočila z rovnováhy.


Na dalších deskách dominovala zkušenost českých reprezentantů. David Navara porazil Tomáše Krause útokem, Vlasta Babula využil malé výhody v koncovce s Vaškem Fiňkem, Jiří Štoček přehrál Jana Rubeše. Všichni tři jmenovaní, co partie vyhráli, společně s Vojtěchem Plátem a Zbyňkem Hráčkem jsou ve skupině 4bodových, která stíhá o půlbod vedoucího Vojtěcha Zwardoně.   

 Vůbec se nedařilo zástupcům Ústeckého kraje. První bod naopak dosáhl Václav Paulus z Novoborského výhrou nad domácím Miroslavem Jiráskem.

  V 6.kole se můžeme na 1.šachovnici těšit na souboj vedoucího hráče Vojty Zwardoně s jedničkou startovní listiny Davidem Navarou. A samozřejmě na všechny další zajímavé boje. K tomu začíná kratší menší open turnaj do FIDE ela (max. 2200 elo) za účasti 16 hráčů.    


Podium a rozhodčí Miroslav Sunek, Veronika Šmajzrová


  V doprovodném programu od pořadatelů byla nabídka tréninku boxu s mistrem světa a olympionikem Lukášem Konečným v jeho boxovně. Slib, že u nikoho nedojde k fyzické újmě, ale všichni budou mít trika propocené, byl nad míru splněn. 


Doprovodný program - trénink s mistrem světa v boxu Lukášem Konečným

Po 70 minutách tréninku s max. minutovými přestávkami všichni padali na pusu. Někteří v druhé části říkali, že už nemůžou, ale trenér je přesvědčil, že ještě mohou. 


Doprovodný program - tréninku v boxu za účasti 6 odvážlivců plus 3 přihlížejících

Na společném obědě jsme hodnotili trénink jako velice kvalitní a tipovali, kolik bodů uhrají ti, co zároveň MČR hrají. Z devíti nás byli teda tři jen přihlížející a morální podpora z řad rodinných příslušníků a z šesti účastníků boxerského tréninku tři turnaj nehrají: Přítelkyně hráče, otec talenta a ředitel soutěže. Ovšem další tři v tělocvičně zničení, účastníci mistrovství, dosáhli večer neuvěřitelných 3 bodů (100%): Vojtěch Zwardoň, Vladimír Křivánek a Marek Pokrupa.  Relax, tvrdý relax, pomohl k šachovým výsledkům. Dnes je fotbálek na větší travnaté umělce stadionu DDM, přihlášeno 14 účastníků. Zítra se vyráží do tisských skal.


Regionální televize Ústecko natáčí  

Pavel Chrz, ředitel turnaje.

výsledkychess-ressult
 
články na nss:

Jak (ne)porazit Davida Navaru, aneb MČR 4.kolo

MČR 3.kolo Pozor Taktika

MČR 2.kolo Mat pěšcem

Vyhraje David Navara MČR ?

Nepochybuji, že vyhraje David Navara

on-line přenos a soutěž

7x 5305x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
Pavel Ch

Pan Pohoda, z boxu.... krátké video je na mém facebooku v příspěvku , téměř na konci fotek.

Píšete velmistři, říkali jsme, spíše, že reprezentační trenéři tam měli s námi býtwink, aby vychovali toho mistra světa. 

Aby se podívali, co trenér na boxu ("žádný nemůžeš, můžeš, makej", jsem se ještě nezahřáli. Co? ale hov.. kotník, napij se v boxerkách, nesundávej je, nestihneš, 15vteřin do dalšího kola, ruce drž nahoře, loket rovně, jak máš zas ty nohy? ").  

 Jsem to říkal Lukášovi Vlasákovi a odpovídal, že mu někteří říkaj, že je moc přísnej trenér. Ha wink

+0 /-0 | 20.05.2022 07:48

Pavel Ch

Tsonga6:  ad: (je IM, či pozeram zle?)

Pavel Freisler byl hodně silný IM, hrával extraligu 90.let, když šel jako mladý nahoru, hrál u mně na turnaji v Ústí o nár. mistrovskou třídu koncem 80.let. Stále dokáže předvést silné výkony, ale bude mu už brzy 60 let. Přesto hezký výsledek proti němu, od mladého talenta.

+0 /-0 | 20.05.2022 07:44

MaX

Vooojta Plát ...139. a můžu jít spát ☺

+0 /-0 | 19.05.2022 22:35

sarmatam
té kravata jsem si taki fšiml :-)
+0 /-0 | 19.05.2022 14:12

Poutnik

Taky mohl ten žurnalista říci DN, aby si srovnal kravatu, než s ním začal natáčet rozhovor.

+3 /-0 | 19.05.2022 13:58

PanPohoda

Skvělý nápad s tím Lukášem Konečným... Akorát se to mělo lépe vytěžit. Např. natočit video a nahnat tam velmistry povinně. smiley

+0 /-0 | 19.05.2022 12:51

tsonga6
pozeram zle, ci Pavel Freisler je medzinarodny majster? Tak to je potom paradny vysledok
+0 /-0 | 19.05.2022 09:04