Tréninky a online zahájení na měsíc červen/jún v roce 2022

05.06.2022 13:57 | Trénink

V květnu/máji jsme začali brát TECHNIKU a v červnu/júnu v tom budeme pokračovat. Technika v šachu je naprosto klíčové téma. POZOR - ti kdo budou přihlášení na techniku červen/jún - budou pak mít ještě jeden speciální trénink, který jsme měli i před rokem.

Online tréninky (červen/jún):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/qq2q/

V květnu/máji jsme začali brát TECHNIKU a v červnu/júnu v tom budeme pokračovat. Technika v šachu je naprosto klíčové téma. Mnohdy máme vyhranou nebo jasně lepší pozici a je velký problém danou pozici vyhrát. Mnoho pokračování vede do jasně lepší nebo vyhrané pozice/koncovky, ale tím teprve začíná mnohdy ta nejtěžší fáze partie - technika.

My jsme si už v prvním měsíci řekli a ukázali spoustu věcí o technice a následující měsíc v tom budeme pokračovat. Hlavně bych se chtěl podívat na specifické věci v technice a zaměřit se na techniku v koncovkách. Doposud jsme brali hlavně techniku ve střední hře a taktické aspekty techniky. A vysvětlili a ukázali jsme si rozdíl mezi ryzí technickou a (lepší) technickou pozicí. V měsíci červnu/júnu bych se chtěl zaměřit hlavně na ryzí techniku a jak jsem již uvedl, hlavně v koncovce. Všechno si pořádně vysvětíme a podíváme se na mnoho příkladů.

POZOR - ti kdo budou přihlášení na techniku červen/jún - budou pak mít ještě jeden speciální trénink, který jsme měli i před rokem, kde půjde o TEST za tréninky, které byly od ledna/januára do posledního tréninku. Výherce soutěže si se mnou (pokud bude chtít) zahraje zápas na lichessu nebo chesscomu (hodina až dvě, jaké bude chtít tempo) a po zápasu si zavoláme a pokusím se říci, co jsem ze hry vypozoroval, co bych doporučil atd.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

5.díl     Technika                       7.6. 2022

6.díl    Technika                        14.6. 2022

7.díl    Technika                        21.6.2022

8.díl    Technika                        28.6.2022+

speciální díl TESTU - datum bude uveřejněno později, ale asi půjde o 29. nebo 30.6.Jde o čtyři díly za měsíc červen/jún v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. 

Online zahájení (červen/jún):

Zakoupit můžete zde:https://form.simpleshop.cz/WjG0/

Nyní nás čeká sicilská a sice 1.e4 c5 2.c3!? Jak už jsem dávno avizoval, tak budeme probírat za bílého sicilskou s 2.c3 (alapina). Proč toto? Hlavní varianty sicilské jsou velmi náročné a jdou hodně daleko. Alapin není vůbec špatný, naopak. Je to zdravé strategické zahájení a vznikají i ostřejší pozice. Hodně to hrával Tiviakov nebo velmistři Pavasovič a Vajda. Použili to i hráči světové špičky jako Adams, Nakamura atd.Výhoda toho je, že to není tak obehrané.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

Pozičně 1.e4 Sicilská s 2.c3  1.díl                9.6. 2022    

Pozičně 1.e4 Sicilská s 2.c3  2.díl              23.6. 2022

Jde o dva díly za měsíc červen/jún v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží". Robert Cvek

0x 2860x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované