London Chess Classic - po třech kolech

04.12.2023 15:07 | Zahraniční zprávy

Gukesh D. a Michael Adams mají v průběžném pořadí po třech kolech 2,5/3 a s jednobodovým náskokem průběžně vedou před třetím v pořadí Hans Niemannem. Hodně pozorností na sebe strhává čtrnátiletý Royal.

London Classic má za sebou první tři kola a šachový fanoušek si zatím nemá nač stěžovat. Devět výher ve třech kolech a všech devět výher uhráli hráči s výhodou prvního tahu. 

Tři hráči zůstávají v Londýně neporaženi: spolu lídři Michael Adams a Gukesh D. a americká hvězda Hans Niemann. Zatímco první dva vyhráli ve dvou ze tří kol, Niemann podepsal tři po sobě jdoucí remízy.

Robert Cvek: Hans zatím nic moc. Nepokračuje v minulém turnaji v Záhřebu, kde hrál skvěle (udělal 8 bodů z 9 partií). Tři remízy, kde nic moc nestál. Například s Micky Adamsem mohl mít horší pozici. Možná se to zlomí dneska, kdy Hans hraje s nejmladším účastníkem turnaje, uvidíme.

Americký velmistr se dělí o třetí místo s dalšími třemi hráči – všichni odstartovali turnaj výhrou, remízou a prohrou: Andrei Volokitin, Jules Moussard a Shreyas Royal.

Největší pozornost zatím na sebe strhává čtrnáctiletý IM  Shreyas Royal, který se svým elem je papírově nejslabším hráčem turnaje. Rozdíl mezi ním a dalšími hráči často přesahuje hranici 200 bodů a každá partie, kterou tady sehraje, je takovou malou šachovou maturitou. 

Podívejte se na tuto partii..


-
. kolo -

Závěrečná pozice stojí za to. 


Zamyšlení k této partii. Toto je ta nejlepší cesta, jak vychovávat nové šachové hráče. Hrát takové turnaje. Kde jste nasazení jako poslední, kde jste pod tlakem médií a kde každá partie, je taková malá zkouška šachové dospělosti. Možná je škoda, že na tomto turnaji, nebo na podobném turnaji nemáme naše hráče. 

Pořadí po třech kolech. Hans Niemann na třetím místě a na šestém místě s 1,5/3 právě v článku zmiňovaný čtrnáctiletý Royal.  Po třech kolech jeho perfo je 2660 a 50% je tou nejlepší cestou, jak si uhrát titul GM.  Ve vedení k velké spokojenosti anglickým fanoušků M. Adams a v mých očích největší současný šachový talent D.Gukesh. 


Gukesh je vycházející hvězda světového šachu a podle mnohých, jeden z velkých favoritů na titul mistra světa v dalších letech. Držet palce v tomto turnaji můžeme i šachovému veteránovi M. Adamsovi, který v padesáti dvou letech bojuje  a zatím drží druhé místo. 

Koukněte na jeho partii. Hraje jak za mlada! 


-
. kolo -

Na partie se můžete kouknou i skrz tento odkaz. Já osobně jsem zvědavy na Hanse Niemanna a na Royala. S nadsázkou řeknu, že máme anglický Youtube kanál Royal Chess a tento klučina nám může dělat roky skvělou reklamu... .

3x 2146x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Misorfan

Tak ve 4. kole Niemann porazil Royala. Překvapivě prohrál Gukesh. Bylo to bojovné kolo, možná bude pouze jedna remíza.

+2 /-0 | 04.12.2023 19:05

honzales77

Challengers pro naše mladíky na PICF.Mishra Abhimanyu(USA) nejmladší velmistr v historii šachu bude na něm hrát.Převzal štafetu po Sergeji Karjakinovi.Jak výše zmíněný Shreyas(narozen v Indii) tak Mishra jsou podle barvy pleti indové...bodejť by né je jich přes 1,3 mld.!

+1 /-0 | 04.12.2023 16:46

Petr Koutný

Toto je jediná cesta, jak posunout naše šach dál. Jak říká klasik...hrát, hrát a hrát proti lepším hráčům. 

+1 /-0 | 04.12.2023 17:03