LCWL finále - ... a Španělsko ...

30.11.2022 21:48 | Turnaje

Minulou sobotu Bosňané nestačili na náš tým ani podruhé - a opět to sice na šachovnicích vřelo, ale handicap z nízkého počtu zúčastněných z jejich strany se jim přetlačit nepodařilo.

Naopak tento týden s účastí soupeře problémy skoro určitě nebudou - je to totiž tým s výrazně nejvyšší účastí v minulé i aktuální sezóně. Průměrně mají připraveno k jednotlivým zápasům dokonce 85 hráčů (pro srovnání Srbsko má průměr 56 a my 55).

Takže je jasné, že předposlední utkání 10. sezóny světové ligy LCWL (Live Chess World League) odehrajeme

chesspawn v neděli 4. prosince 2022 od 20:15 chesspawn

chesspawn s týmem Španělska chesspawn

a bude to (doufám) náš další postupný krok k lesklejší medaili.

Bosna už nás totiž nemůže předběhnout, takže ve světové lize mámě jistý bronz a plným vítězstvím nad Španělskem si můžeme jednak potvrdit jistotu stříbra a dobrou výchozí pozicí před velkým finále celé sezóny, kde se rozhodne o nejlepším týmu.

Jak již bylo zmíněno, Španělsko má trvale vysokou účast, ale většina jejich hráčů má spíše nižší rating. To samozřejmě neznamená, že by naši nejlepší hráči měli volno (určitě přijďte!), ale hlavně to, že tuto neděli budou mít příležitost zahrát si za nároďák opravdu všichni - tedy třeba i hráči s ratingem okolo 1000 bodů, na které se v jiných zápasech nedostane.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v neděli probíhat?


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o "live" ligových soutěžích včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

I dnešní obrázek byl vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Chess Toreador Dali"

3x 1300x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Desná

Tak jsme slavně zvítězili nad Španělskem 3:0 ! Prakticky jde o světovou amatérskou ligu. Občas posílí družstva několik velmistrů, ale při počtu hráčů kolem padesáti, nehrají podstatnou roli.

V kategorii 2+1 hrála družstva o 67 hráčích. Vyhráli jsme 82:52.

V kategorii 5+2  "         "              67     "       . Vyhráli jsme 77,5:56,5.

V kategorii 10+2  "       "              53     "          Vyhráli jsme  67:39

Příští víkend budeme hrát v sobotu o první místo na světě se Srbskem. Potom v neděli o první místo v Evropě s Itálií. Buď se přidejte, nebo nám alespoň držte palce.

Ono totiž nejde jen o to mít dobré hráče, ale jde hlavně o to, aby nastoupili k utkání.

+2 /-0 | 05.12.2022 00:13

sarmatam

.....hezky jste to vypsal ....díííky ....

+0 /-0 | 05.12.2022 09:12

sarmatam
......dojdu .....o tom žádná :-) ......
+0 /-0 | 30.11.2022 22:20