LCWL + LCEL - kolo, kolo srbský

14.10.2022 16:22 | Turnaje

Zatím se nám na podzim ve všech ligových soutěžích daří, neboť jsme zatím vyhráli nejen všechna dosavadní utkání, ale i všechny dílčí zápasy.

A tento víkend nás čeká zkouška nejtěžší. Čeká nás totiž souboj s nejsilnějším týmem posledních dvou sezón, neboť

chesspawn v sobotu 15. října 2022 od 20:15 chesspawn

chesspawn se utkáme se Srbskem chesspawn

První tři dílčí zápasy budou navíc započítávané do obou ligových soutěží (tedy světové ligy LCWL i do evropské LCEL) a jejich výsledek naznačí naše aktuální medailové ambice.

Jako bonus si nakonec dáme ještě zápas ve fišerkách a i v této soutěži (LCWL Chess960) to vypadá na jeden z klíčových soubojů o medaile.

Bohužel naše bilance se Srbskem se zarazila na slavném vítězství ve velkém finále sedmé sezóny LCWL v květnu 2021 a od té doby jsme už na nich nezískali ani jeden dílčí zápas. Některé zápasy byly těsné, někdy byl rozdíl větší - a to záviselo hlavně na tom, kolik se nás sešlo.

Pojďme to zkusit zlomit, neboť tuto sezónu máme ale rozběhlou velmi dobře a s maximem 76 hráčů z utkání se Španělskem jsme v účasti na druhém místě (právě za Španělskem, které dalo dohromady přes 100 hráčů).

Zato Srbsko má tuto sezónu v účasti zatím rezervy (jejich dosavadní maximum je jen 54), takže pokud se nás jako před dvěma týdny sejde jako na zmiňované Španělsko (anebo raději ještě více), tak je můžeme pěkně zaskočit.

Prosba o účast navíc platí pro hráče všech úrovní:

- pokud jste špičkový hráč, rádi Vás uvítáme - náš soupeř postaví jistě početnou skupinu titulovaných hráčů, takže pravděpodobně dostanete rovnocenného soupeře a pomůžete nám eliminovat jejich největší hvězdy;

- pokud jste silný hráč, tak si pojďte taky zahrát - budete mít přiměřeného soupeře a právě silný střed soupisky je něco, o co se každý tým (a náš obzvláště) rád opře - tam se totiž získává nejvíce bodů;

- no a pokud jste slabší hráč, nevadí - vůbec se nestyďte, i Vy můžete hodně pomoci. Toto je týmová soutěž a každá pozice na soupisce má stejnou šanci rozhodnout o finálním výsledku.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.


A jak to bude v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL lize včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

  • světová liga: LCWL 2022-S2
  • světová liga ve fišerkách: LCWL Chess960 2022-S2
    (omlouvám se, zatím tam není kompletní popis soutěže, ale rozpis a tabulky jsou aktuální)
  • evropská liga: LCEL S6
0x 1905x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz