Kdo vyrazí na MČR?

29.10.2017 19:16 | Mistrovství Čech mládeže do 16 let

V Harrachově skončilo mistrovství Čech hráčů a hráček do 16 let. Nejlepších osm, respektive devět se kvalifikovalo na MČR.

MČech jsme opustili článkem Před cílovou páskou dvě kola před koncem.

V nejmladší kategorii v posledních dvou kolech stačilo do té doby suverénnímu Karlovi Brožkovi dvakrát remízovat k tomu, aby se stal s 8 body přeborníkem Čech. První nasazený David Hák sice poslední dvě kola vyhrál, přesto však skončil až druhý se 7,5 body. O Bronzové medaili muselo rozhodnout pomocné hodnocení mezi čtyřmi hráči se 6,5 body. Nejšťastnější z nich byl nakonec Vojtěch Procházka. Nejlepší dívkou se stala Adéla Třasáková , která se 6 body obsadila 12. příčku v celkovém pořadí. Druhou mezi dívkami se stala Viola Ruby Pejřimovská a třetí Daniela Nagyová.

8 5 Očenášek Jan 1584 Karlovarský šachklub Tietz 6,0 38,5 49,5 5

V kategorii do 14 let si vítězství zajistil Rudolf Jun, který se v 6. kole osamostatnil na čele a svůj tenký náskok si udržel až do konce. K vítězství mu stačilo 7,5 bodu. Druhý skončil Ondřej Skýpala se 7 body a třetí místo získal opět díky pomocnému hodnocení Michal Jareš se 6,5 body. Celkově jedenáctá Nikola Gregůrková se 6 body vyhrála mezi dívkami. O druhém až čtvrtém místě rozhodlo velmi těsné pomocné hodnocení. Druhá byla Anna Lhotská, třetí Lucie Rolinková a čtvrtá Martina Šťastná, všechny získaly 5 bodů.