Informační embargo na Uruguay

19.09.2017 04:09 | Mistrovství světa mládeže 2017

O uplynulém víkendu vyrazili čeští mládežníci na další reprezentační akci. Tentokrát až do Jižní Ameriky, kde v Montevideu (Uruguay) začalo MS mládeže kategorií do 14, 16 a 18 let. Ale už první kolo přineslo českým barvám nepříjemné zaskočení.

Reprezentují nás Kristýna Laurincová (D14), Ondřej Švanda (H14), Karin Němcová (D16), Matyáš Zeman a Nguyen Thai Dai Van (H16), Nela Pýchová (D18) a Daniel Kožúšek (H18). Český výběr doprovázejí trenéři Petr Pisk a Vlastimil Babula.

"Cestu jsme zvládli v pohodě, i když to bylo velmi dlouhé. Aklimatizace se však zdá být náročná, přihlásily se bolesti v krku i zažívací problémy." informoval po příjezdu Petr Pisk.

„Čistě papírovým srovnáním se zdá být obsazení MS poněkud slabší než právě končící ME v Rumunsku, tento cíp Jižní Ameriky je přece jen pro řadu šachových velmocí trochu daleko a peníze musí počítat všichni. Řada „místních“ borců ale může být velkou neznámou a papírové předpoklady nikdy nejsou spolehlivým vodítkem, zvláště u mládeže. Naše výprava by nicméně měla patřit k nadprůměrným a uvidíme, jak výrazně se naši reprezentanti dokáží protlačit na přední místa ve svých kategoriích. Hlavním naším trumfem je nepochybně Van Nguyen, který z pozice turnajové dvojky určitě bude usilovat o medaili. Mohl si vybrat i kategorii H18, která je jen nepatrně silněji obsazena něž H16, ale Van by se myslím rád rozloučil se „svou“ kategorií H16 medailí z kovu nejcennějšího.“  informuje předseda komise pro práci s talenty GM Marek Vokáč.

Oficiální stránky MS mládeže fungovaly v době uzavírky článku velmi nespolehlivě a dopátrat se alespoň nějakého funkčního odkazu na odehrané partie, či fotogalerii, natožpak dohledat zpravodajství z turnaje, byl doslova nadlidský úkol. Vystačit si tak prozatím musíme s výsledkovým shrnutím prvních dvou kol a jednou partiovou ukázkou, ve které se bohužel nedařilo Danu Kožúškovi. Toho potkaly i další potíže v podobě drobného úrazu a zničeného kufru.  Přesvědčivě vyhrál Van Nguyen.

PRVNÍ KOLO

V prvním kole byli všichni naši reprezentanti nasazeni a platili tedy ve svých partiích za favority. Kromě nejstarších kategorií to také všichni potvrdili a vyhráli. Nedařilo se však v kategoriích do 18 let. Nela Pýchová v kategorii G18 se svou slabší soupeřkou pouze remízovala. Ještě větší nepříjemné překvapení však byla prohra Daniela Kožúška se soupeřem o více než 500 elo bodů slabším. 


-
. kolo -
Přesvědčivě vyhrál Thai Dai Van Nguyen. V zahájení sice nechal soupeři výhodu dvojice střelců, získal za to však aktivní hru. Většina figur se sice ve střední hře vyměnila, soupeři však během toho vznikla řada slabých pěšců, které náš reprezentant postupně posbíral.

-
. kolo -

DRUHÉ KOLO

Ve druhém kole se však našim reprezentantům vůbec nedařilo. Ondřej Švanda a Karin Němcová sice prohráli, oba však měli za soupeře favority na stupně vítězů ve svých kategoriích. Prohrála také Kristýna Laurincová v kategorii D14. Nguyen Thai Dai Van ve druhém kole pouze remízoval a naši zástupci v nejstarší kategorii se snažili napravit zaváhání z prvního kola, to se však podařilo pouze Danielu Kožúškovi, který zvítězil, Nela Pýchová si i v druhé partii připsala půl bodu za remízu. Již po dvou kolech tak žádný z českých zástupců není stoprocentní.1x 5178x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Viktor

5. kolo dopadlo pro naše barvy celkem příznivě - Van s Nelou nyní figurují v nejlepší desítce! czech flag http://chess-results.com/tnr297054.aspx?lan=5&art=25&fedb=CZE&flag=30&wi=821

+0 /-0 | 21.09.2017 10:16