Hráči, kteří excelují v pokeru a šachách

02.12.2022 04:00 | Zprávy

Šachy jsou královská hra, jejíž původ je možné vystopovat do Indie před mnoha tisíci lety. Od té doby se šachy výrazně změnily a po světě je známá především jejich evropská verze.

Stejně tak pradávný může být také poker, který má podle některých historiků kořeny v Egyptě, podle jiných naopak v Persii (dnešní Írán). Obě hry jsou slavné tím, že je u nich důležitá dobrá soustředěnost, strategie, ale také určitý šarm, ze kterého protihráč nepozná další tah. Možná právě proto jsou někteří velmistři šachu tak dobrými hráči karetní hry poker. 


Podívejme se na pět slavných šachových mistrů, kteří si udělali jméno také ve zcela jiné oblasti her. Právě pokerové turnaje se dnes často konají také online na kasinech, kam se může registrovat každý hráč, který splňuje požadavky. Ta nejlepší kasina s pokerovými hrami je možné najít například přes portál CeskeCasino

Almira Skripchenko

Almira Skripchenko je moldavsko-francouzská šachistka, která sklidila největší úspěchy zejména zpočátku své šachové kariéry, kdy se v 90. letech stala šachovou velmistryní. Její největší mezinárodní úspěch poté přišel s počátkem nového století v roce 2001 - Almira Skripchenko tehdy vyhrála evropské mistrovství šachu a dostala za to také státní vyznamenání v rodném Moldavsku. Poker se naučila hrát v taxíku od svých dvou spoluhráčů, které eventuálně ve hře porazila a dostala se tak k finálovému stolu. Svůj největší pokerový úspěch měla v roce 2008 s týmem Winamax. 

Jeff Sarwer

Tento původem kanadský a finských šachista měl úspěchy již od útlého věku, kdy jej v 9ti letech označovali za druhého Bobbyho Fishera, zajímavostí je například to, že právě tento velmistr si zahrál ve filmu Searching for Bobby Fisher (Jonathan Poe).  Ale zpět k jeho úspěchům, v roce 1986 vyhrál ještě jako dítě mistrovství světa mládeže, poté však ze světa pokeru zcela zmizel. Znovu se objevil až v roce 2007, kdy skončil na 3. místě v polském semi-rapid turnaji. Jeho úspěchy jsou však také v pokeru, například v roce 2008 vyhrál $500,000. 

Dan Smith

Oproti ostatním uvedeným je Dan Smith známý spíše jako pokerový hráč a šachům se přestal věnovat poměrně brzy, nicméně právě šachové stipendium jej dostalo na vysokou školu. Nakonec se však rozhodl pro plnohodnotnou pokerovou kariéru a úspěchů má za sebou hned několik. Například z australského turnaje Millions 100k Challenge is za tři dny odnesl kombinovanou výhru €520,980. A bylo to v letošním roce 2022, kdy vyhrál Dan Smith svůj první náramek (25k Heads-UP Championship). 

Jennifer Shahade

Jennifer Shahade je americká šachová hráčka, dvojnásobná americká ženská velmistryně a knižní autorka, která má za sebou úspěšnou nejen šachovou, ale také aktivní pokerovou karieru. Právě ta ji váže také na Českou republiku. Shahade právě na pražském turnaji Chinese Poker HighRoller vyhrála titul v roce 2014 a stala se ambasadorkou slavného pokerového portálu PokerStars. 

Magnus Carlsen 

Norský velmistr šachu je mistrem světa šachu již od roku 2013 a je považován za jednoho z největších šachistů historie. O jeho dětské genialitě byl dokonce natočen také dokumentární film “Magnus” v roce 2016. Jeho šachová kariéra je stále v plném proudu, ačkoli v poslední době zastřená kontroverzemi. Carlsen poprvé vyzkoušel profesionální hru pokeru v letošním roce, a to během norského šampionátu, z 1050 hráčů skončil na 25. místě.

3x 1900x
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
Petr Koutný

 - reklamní článek - 

+1 /-0 | 02.12.2022 16:35

sarmatam

.....viděl jsem gdysi jedno videjko ....jak HRAJE .....magnus POKER ...a celkem cajk ....došly mu karty ....a všichni se smály ....bylo to fájn ,,,,,jinak pokr NIČ MOČ! ,,,, ....je to oprus .....

+0 /-0 | 02.12.2022 19:00

sarmatam

....taky hraju poker ....

+0 /-0 | 02.12.2022 18:25