Holdia DP Praha “B“ – 1. Novoborský ŠK “B“ 5,5:2,5

21.03.2013 05:00 | 1. liga západ 2012/2013

Ze sestavy domácích se dobrovolně a prý poprvé v životě vyřadil IM Josef Přibyl, z mančaftu hostů omluvenek bylo více, a tak zaskočili funkcionáři Novotný a Boleslav. První končí partie na nejvyšší šachovnici.

Soupeři Tamás Petenyi a Tomáš Kulhánek se oťukávali jen mírně, a tak rychlá remis. Další tři výsledy téměř v jeden moment mají společné vítěze, vždy vyhrál domácí borec. Jarda Česal ovládl těžkými figurami e-sloupec a pozice Petra Boleslava se poté již dlouho držet nedala. Osmý bod z devíti na kontě plzeňské posily Česala!

Špatně rozehrál zahájení Petr Kučera. Přehození tahu umožnilo taktický úder soupeře, po kterém měl Kourousis jasné plus. To bez problémů dovedl do celého bodu. Jakub Tuma nejdříve pozičně tlačil Viktora Novotného na dámském křídle, aby pak rozhodl taktickými údery na královském křídle. Honzovi Vránovi se letos daří. S Janem Michálkem získal sice kvalitu, ale soupeř kompenzoval dvěma pěšci a aktivitou figur v centru. Nepřesnost černého po časové kontrole dovolila bílému přejít do vyhrané koncovky.

Poziční přetlačování probíhalo také na šachovnici Lucie Jínové s Marcelem Bednářem. Černý získal pohodlnější postavení a nakonec utkal matovou síť. Pavel Freisler je další údernou silou domácích. V souboji s Markem Braunem získal postupně dvě kvality, které převedl do koncovky věž proti třem pěšcům. Technická realizace již byla otázkou času. Pěknou partii sehrála Julia Kočetková. Získala kvalitu, ale soupeř těžil ze silného jezdce a slabého bílého krále. Julia kvalitu vrátila a sesbírala dva pěšce v koncovce těžkých figur. Několikrát partie vypadala remízově, ale bílá vždy našla další nadějné pokračování, až Štefana Mazura – již v pozici dáma proti věži – udolala.

Domácí tím pádem rázně vykročili do extraligy, protože jejich přímí konkurenti (Jičín a ERA Poštovní spořitelna) zaznamenali nejhorší možný výsledek v tříbodovém systému – remízu. Náskok Holdie tak jsou luxusní 4 body. I nám přes zaslouženou porážku 5,5:2,5

(Petr Kučera)

Odkazy

Tabulka, výsledky a partie k přehrání

Nově jsou na nss.cz v sekci soutěže družstev partie k přehrání (záložka partie)

0x 4043x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované