Dragun jde do vedení

17.05.2019 06:00 | Mistrovství Polska 2019

Velmistr Kamil Dragun samostatně vede polský šampionát před Piorunem a Sockem. Mezi ženami vede Rajlich. Do konce turnaje zbývají tři kola.

Páté kolo přineslo velký počet remíz a průběžné pořadí proto významně neproměnilo. Jediný rezultát zaznamenal Tomczak, který porazil trápícího se Heberlu. Ten je zatím s pouhou jednou remízou beznadějně poslední.

Hrací sál (zdroj: oficiální stránky turnaje)

Včerejší šesté kolo naopak zásadně promíchalo průběžné pořadí. Dragun porazil Janika a dostal se do průběžného vedení. Socko prohrál a klesl na dělené třetí místo. Druhý je Piorun.

Gajewski - Bartel, 6.4 - BNT

Bílý se pustil do taktické zápletky a po 24.Jxa5 Dxa5 25.Jxc6 vznikla velmi zajímavá pozice, kdy jezdec napadá hned čtyři kameny. Černý reagoval obětí dámy za tři lehké figury, ale později se zapletl do matové sítě a musel v 50. tahu partii vzdát.

10. GM Heberla, Bartłomiej ŻTMS "Baszta" Żnin 2556 -23 0.5

V ženském turnaji se ostatním hráčkám vzdálily Rajlich a Socko. Mezinárodní mistryně Iweta Rajlich vede s pěti body, druhá Socko na ni ztrácí půl bodu. Třetí je o bod zpět Majdan.