Hektický závěr prázdnin

22.08.2009 09:28 | Turnajový souhrn

Poslední prázdninový týden je našlapán turnaji podobně jako ten první. Dnes zahajují turnaje v Brezové na Slovensku, Říčanech, Havířově a Prostějově (Wisconsin Cup). Zítra odstartují v Brně dva turnaje 34. ročníku Trade Fair Che...

Poslední prázdninový týden je našlapán turnaji podobně jako ten první. Dnes zahajují turnaje v Brezové na Slovensku, Říčanech, Havířově a Prostějově (Wisconsin Cup). Zítra odstartují v Brně dva turnaje 34. ročníku Trade Fair Chess Festivalu. V pondělí pak začíná v Rychnově nad Kněžnou Mezinárodní šachový festival v jehož rámci bude odehráno i MČR seniorů. Na začátek nabízíme alespoň krátký přehled těchto turnajů.

Nejprve dva turnaje, na které jsme již upozorňovali:

Open Říčany:

Přihlášeno je přes 150 hráčů na čele s IM Kulhánkem a FM Vojtou.

informujeme
web
on-line
výsledky

Open Brezová:

Přihlášeno je téměř 130 účastníků včetně 7 velmistrů (Petrík, Cvek, Likavský…).

informujeme
web

Open Havířov 2009:

Vysoký cenový fond (1. cena 15.000,- Kč) ani statut přeboru Moravskoslezského kraje (nejpočetnějšího v rámci ŠSČR) nezabránil vzhledem k vysoce koliznímu termínu v odlivu účastníků havířovského turnaje. Ředitel turnaje RNDr. Petr Bulava prozradil, že očekává kolem padesátky účastníků. Nejvýše nasazeným hráčem by měl být GM Ivanov, startovní listina by se měla brzy objevit na Chess-results.

web s propozicemi

Wisconsin Cup 2009:

Obdobný počet účastníků je očekáván i v Prostějově na 3. ročníku Wisconsin Cupu. Ředitel turnaje Ing. Virgler si pochvaloval především pestrost klubového složení – očekává zastoupení cca. 16 klubů. Největším favoritem by mohl být IM Vojtěch Plát (přihlášen i v Brezové), druhým přihlášeným mezinárodním mistrem je IM Volodin (který je rovněž očekáván v Havířově, kde má i zajištěné ubytování). Uvidíme, kde tito hráči tedy nakonec zakotví, každopádně minimálně jeden z pořadatelů bude jejich absencí zklamán…Startovní listina by se mohla brzy objevit na Chess-results.

34. Trade Fair Chess Festival:

V moravské metropoli zazní startovní výstřel až zítra. Hráči zde budou rozděleni do dvou turnajů – FIDE a národního. Podle předběžných startovních listin ze 17. srpna bude i zde účast obdobná výše uvedeným turnajům. Na čele FIDE Openu jsou prozatím GM Popčev, IM Lanč a další silní hráči.

web

Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů:

V pondělí pak zahajuje v Rychnově nad Kněžnou seniorský šachový festival. Hraje se tradičně ve 3 věkových kategoriích: do 50 let („Dorost“), do 60 let (MČR) a do 70 let. Ředitel festivalu Jiří Daniel hlásá na nových stránkách Pandy, že účast je již nyní o 34% vyšší než vloni – 120 ze 4 států.

1x 2755x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
22.08.2009 19:40 | Autor neznámý

Na chess-results se objevil odkaz na výsledky z Havířova (nakonec 56 účastníků). Odkaz naleznete v levém sloupci s probíhajícími turnaji.