V Přibyslavi odstartováno

15.11.2010 07:43 | Polofinále juniorů a MČR juniorek

V neděli 14. listopadu přesně v 16 hodin a 30 minut proběhlo slavnostní zahájení dalšího ročníku Polofinále juniorů a Mistrovství České republiky juniorek, obojí pod názvem ACO CUP (společnost ACO Industries je generálním partnere...

V neděli 14. listopadu přesně v 16 hodin a 30 minut proběhlo slavnostní zahájení dalšího ročníku Polofinále juniorů a Mistrovství České republiky juniorek, obojí pod názvem ACO CUP (společnost ACO Industries je generálním partnerem turnaje). Na startu se sešlo 80 mladých hráčů, z toho 61 šachistů, kteří bojují o šest postupových míst na uzavřené MČR juniorů, a 19 šachistek, které bojují o medaile (a zároveň i postupová místa na evropské a světové šampionáty) v kategoriích D18 a D20.

WIM Karolína Olšarová

Prvním nasazeným je Václav Svoboda z pražské Oázy, kromě něj mají ELO přes 2200 ještě další tři hráči, a to Lukáš Vlasák z Klatov, Joel Jančařík z pražských Kobylis a WIM Karolína Olšarová, která je tak zároveň favoritkou mezi juniorkami. Na záda jí asi nejvíc bude dýchat WFM Magdalena Miturová z Beskydské šachové školy. Hraje se každý den od 15,00, v plánu jsou dvě dvojkola, a to v úterý a ve čtvrtek (to jsou začátky partií 8,30 a 15,30). Poslední kolo započne v sobotu 20. listopadu taktéž v 8,30. Ředitel turnaje Václav Paulík (zároveň předseda KŠS Vysočiny) připravil také dvě doprovodné akce: ve středu 17. listopadu se v dějišti turnaje hotelu Přibyslav uskuteční otevřený rapid turnaj "O pohár města Přibyslav" pro všechny zájemce a v pátek 19. listopadu Pribináček, což je rapid turnaj pro mládež narozenou v roce 1993 a mladší. Po každém kole budou probíhat též analýzy partií s IM Davidem Kaňovským, který je šéftrenérem turnaje. Také se budou průběžně vyhodnocovat nejlepší partie každého kola.

První kolo

Hned v úvodním kole se řada favoritů poměrně trápila. Kromě několika remíz překvapily především výhry Gabriely Sabolové nad Petrem Čižinským, Tadeáše Bočka s Markem Papayem a Davida Kubeše hrajícího proti Antonínu Seidlovi. Tato partie byla vůbec nejdelším soubojem prvního kola, trvala více než pět hodin!

Startovní listina (prvních 10)

Odkazy

Oficiální stránky turnaje
Výsledky na chess-results
0x 1161x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat