Turnaj v plném proudu

18.11.2010 09:38 | Polofinále juniorů a MČR juniorek

Polofinále MCŘ juniorů a MČR juniorek má za sebou prvních pět kol. V nich se nejvíce dařilo Štěpánu Seidlovi ze Sokola Bedřichov a Václavu Růžičkovi z ŠK Kladno, oba mají na svém kontě 4,5/5 a v šestém kole se utkají ve vzájem...

Polofinále MCŘ juniorů a MČR juniorek má za sebou prvních pět kol. V nich se nejvíce dařilo Štěpánu Seidlovi ze Sokola Bedřichov a Václavu Růžičkovi z ŠK Kladno, oba mají na svém kontě 4,5/5 a v šestém kole se utkají ve vzájemném souboji. Jednička turnaje Václav Svoboba prohrál ve třetím kole a musí tak dohánět terén, spolu s dalšími šesti hráči je ve skupince čtyřbodových. V ní je také největší favoritka mezi juniorkami WIM Karolína Olšarová, na zády jí dýchá především výborně hrající Gabriela Sabolová, která má o půlbod méně.

Po každém kole jsou vyhlašovány nejlepší partie. Za prvních pět kol jsem vybral tyto:
1. kolo: Čižinský-Sabolová (0-1)
2. kolo: Mikeš-Palková (1-0)
3. kolo: Hubáček-Steinhauserová (1-0)
4. kolo: Zezula-Čáp (1-0)
5. kolo: Novotný-Kolomazníková (0-1)

O pohár města Přibyslav

Ve středu 17. listopadu se uskutečnil rapid turnaj pro všechny zájemce. Zúčastnilo se ho pěkných 44 hráčů. V sedmikolovém rapidu hraném tempem 2x15 minut na partii zvítězil Vojta Straka, který v šestém kole dokázal remizovat s nejvýše nasazeným IM Davidem Kaňovským (partie s Vojtou se mi opravdu vůbec nepovedla a bílými jsem se celou dobu bránil) a se 6,5 body měl lepší pomocné hodnocení než posledně jmenovaný. Třetí místo obsadil s pěti body a nejlepším pomocným hodnocením Milan Kratochvíl.

Průběžné pořadí po 5. kole (prvních 10)

Partie k přehrání

Odkazy

Oficiální stránky turnaje
Výsledky na chess-results
1x 1057x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
18.11.2010 10:37 | Autor neznámý

Vašek