Český Krumlov hostí Open Jižní Čechy

14.10.2007 08:00 | Open Jižní Čechy 2007

Na jihu Čech, v jednom z nejkrásnějších měst, se koná I. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Jižní Čechy. Startnovní listina openu čítá celkem 88 hráčů. Prvním nasazeným je dle FIDE ratingu Radoslav Doležal...

Na jihu Čech, v jednom z nejkrásnějších měst, se koná I. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Jižní Čechy.
Startnovní listina openu čítá celkem 88 hráčů. Prvním nasazeným je dle FIDE ratingu Radoslav Doležal (2421), dvojkou je novoborský GM Marek Vokáč. Ještě nestačilo odeznít jeho vítězství v polofinále na Vysočině, a po návratu z European Club Cup, konaného v Turecku, opět usedá za "české" šachovnice.

Ve čerejším úvodním zahřívacím 1.kole, které v 16.00hod zahájil hlavní rozhodčí Otto Gutdeutsch, favoritům turnaje nekladl nikdo velké překážky k zisku prvního bodu. Na první šachovnici porazil bílými Radoslav Doležal Borise Endlera. Až po sedmou šachovnici, kde si FM Tomáš Studnička poradil s Němcem Waltrem Voithem šlo vše hladce. Na osmé ztratil půlku osmý nasazený IM Glienke Manfred s Josefem Horynou z TJ Sokol Praha-Vršovice.Open má na pořadu klasických 9kol, což to poslední odehrají účastníci v sobotu 20.října. Na úterý pořadatelé připravili zpestření v podobě sedmikolového otevřeného turnaje v rapidu.

průběžné výsledky můžete sledovat na chess-results.com
Podrobnější informace a partie k přehrání jsou na stránkách Open Jižní Čechy
0x 2920x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat