Prorazit Rusko-Čínskou zeď

06.10.2009 10:02 | Evropský klubový pohár

Po dvou vysokých výhrách v úvodních kolech s papírově slabšími soupeři se 1. Novoborský vyhoupl na třetí příčku průběžného pořadí. Dnešní třetí kolo bude velkou zkouškou. Na prvním stole on-line přenosu se novoboráci utka...

Po dvou vysokých výhrách v úvodních kolech s papírově slabšími soupeři se 1. Novoborský vyhoupl na třetí příčku průběžného pořadí. Dnešní třetí kolo bude velkou zkouškou. Na prvním stole on-line přenosu se novoboráci utkají s prvním nasazeným celkem Economist Saratov v čele s týmovou jedničkou Evgenyem Alexejevem a v sestavě s čínským duem (viz.foto) GM Bu Xiangzhi, GM Ni Hua. Čtyři zápasové body má také Slovan Bratislava, kterého čeká na třetím stole on-line přenosu německý mistr Baden-Baden v čele se Sergejem Movsesjanem. V následujícím článku Vám přinášíme pohled na uplynulé dny.

1. Novoborský - KSK 47 Eynatten 6:0 (pohled kapitána)

kapitán novoborských GM Marek Vokáč

14:30 hodin

Soupeři nás podceňují. Nechali odpočívat třetí a pátou šachovnici. Náš kapitán nechal odpočívat naší hlavní údernou sílu a základní šestka musí napravit poněkud rozpačitý dojem z prvního kola. Prahneme po belgické, tedy spíše po německé krvi. Osvěženi koupelí a lehkým obědem zakončujeme siestou závěr přípravy na zápas. Průzkumná jednotka (Viktor Novotný a Vladimír Jagr) vyráží do (ne)dalekého hotelu Granit shlédnout nejkrásnější účastnice soutěže žen.

15:15 hodin

Nulová tolerance znovu sál zaplnila ve slušném předstihu. Povel k zahájení hry se obešel bez protivných kontumacích. Od prvních minut našeho zápasu se vytvářejí zajímavé dvojice. Petr Hába a Robert Cvek se rozblicali do dlouhých teoretických variant. Na zbývajících šachovnicích začala hra mnohem volněji. U Viktora Láznička a Markyho jde o lehký odklon od hlavních teoretických šablon, zatím však víceméně v poklidném duchu. Do improvizací se zato pohlavě pustili Jirka a Pavel. Zatímco Jirka věren svému stylu motá pozici plnou figur, Pavel se vydal přímo do koncovky.

K analýzám byl důvod poměrně záhy. Partie Aroniana s Gelfandem a Akopiana s Karjakinem vyústily v brzké remízy. (autor: Vladimír Jagr, zdroj: nss)

16:10 hodin

Nemohu si pomoci, ale už se mi ten zápas nelíbí, tak jak bych si přál. Naši teoretici sice varianty ovládali lépe, ale oba musí čelit taktickým zápletkám, do kterých se podnikavě pustili jejich soupeři a obě pozice nebyly nijak jasné. Markoš soupeři sebral takového divného pěšce, kterého občas v blickách sám přehlížím, a bude chvíli trvat, než naladí souhru figur. Soupeř Jirky Štočka opatrně pozici zjednodušuje a nezdá se mi, že by náš hráč mohl chtít od pozice více než vyrovnání. Pozice Viktora Lázničky mi v této fázi přišla taková nijaká, ale možná se jeho soupeř chová až moc aktivně. Koncovka Pavla Šimáčka bude pro trpělivé. Předpokládám, že jeho o několik řádů slabší soupeř si s ní zdárně neporadí.

17:01 hodin

Štočkova pozice míří patrně spolehlivě do remízy. Plány aktivní hry jsou vyčerpány. Pavel Šimáček začíná svého soupeře přehrávat, o čemž svědčí nejenom čas na hodinách. Zdá se, že získává pěšce. Zápletky v partii Roberta Cveka prošly sérií vražedných výměn až do relativně jednoduché pozice, kde se Robert snaží zachytit ještě nějakou výhodu. Markoš nyní zřejmě nabídne soupeři kvalitu v pozici, která má dosti nezvyklé rysy, protože jí soupeř hraje poněkud originálně. Vyjasnění pozice ještě chvíli potrvá. V pozici Petra Háby pokračují zápletky v oblasti rovnováhy, soupeř se musí rozhodnout, zda bude zkoušet útok po oběti kvality nebo ustoupí do poněkud horší koncovky. Krizi zažije v nejbližších tazích partie Viktora Lázničky, kde se brzy vyjasní, zda je soupeřovo centrum slabinou či silou.

18:05 hodin

Pavel Šimáček jako první připsal bod pro náš tým. Bez problémů soupeře umlel na pozici i čas. Mezitím přidal celý bod i Ján Markoš, který svedl soupeře ke kombinační zápletce, ve které ho ovšem jednoduchým obratem obral o figuru. Třetí bod přidal Viktor Láznička po velmi dlouhé napínavé zápletce, kterou přesněji spočítal a lépe odhadl. Bojovník Jirka Štoček vymačkal ze své věžovky co se dalo, až jeho soupeř povolil. I když se sice hraje, měla by koncovka skončit naší výhrou. Robert Cvek ukořistil pěšce, kterého se nyní snaží uplatnit v jezdcové koncovce. Tlak si vytvořil i Petr Hába, ale tato koncovka zřejmě k celému bodu nepovede.

19:36 hodin

Nakonec vydřená šestka! Na kanára zápas rozhodně nevypadal, ale vůle našich bojovníků slavila plný úspěch. Jirka Štoček ve své věžovce nezaváhal a přidal čtvrtý bod. Robert Cvek připravoval v jezdcovce soupeři obratně nelehké problémy a když jeho tlak umocnil i stav na hodinách, začala se soupeřova obrana hroutit. Závěr sice vyžadoval přesné propočty, ale Robert si již vítězství nenechal vzít. Petr Hába svou pozici ždímal s velkou vytrvalostí a nakonec se i on dočkal chyby. Soupeř zbytečně přešel do věžové koncovky, která byla zrovna v tento moment prohraná.

Další československé šlépěje

GM Sergej Movsesjan

Naši "Irčani" měli ve druhém kole opět nepříjemné soupeře. Petr Neuman bránil černé figury s GM Chatalbashevem, Jan Sodoma se snažil získat výhodu opět bílými figurami s IM Dancevskim. "Mám podruhé bílé figury, na druhé kolo nás nepřebarvili. Je to příjemné, opačný pocit má však jistě Petr Neuman," řekl Jan Sodoma. Jejich tým nakonec podlehl Gambitu Skopje vysoko 1:5, když jednu z remíz uhrál Jan Sodoma. Tvrdý chlebíček čekal také naše "brémáky", když sestavu na druhé kolo již doplnil Zbyněk Hráček pauzující v prvním kole. Téměř domácí Alkaloid Skopje nastoupil proti nim v gala sestavě. GM Nybackovi se sice podařil husarský kousek, když porazil Gatu Kamského, ale prohru německého týmu tím neodvrátil.

Na loňském poháru stříbrný německý mistr Baden-Baden pravděpodobně přistoupil k analýze výkonů a přepustil věčného půlkaře Petra Svidlera do Petrohradu. Akvizici na první šachovnici našel co se poháru týče v "bosenském" tahounovi Sergejovi Movsesjanovi. Nejpopulárnější bosenský klub letos pohárovou soutěž vynechal. "Vedení Bosny Sarajevo mi letošní pauzu hlásilo dosti dopředu, takže mohu zas jednou plnit povinnosti v Badenu," upřesnil Sergej Movsesjan. Pozici jedničky německého klubu si Movsesjan vysloužil hodnotou svého ratingu. "Sestavování soupisek je v Německu jednoduché. I kdyby byl rozdílem jediný bod, hráči se řadí podle aktuálního ratingu." Jak jsme Vás již informovali v aktualitách, na druhé kolo dokompletoval bádenskou sestavu Vallejo Pons, který se v neděli stal přeborníkem Španělska. Bádenští přejeli ve druhém kole maďarský Zalaegerszegi 5,5:0,5 a ve třetím kole narazí na slovenského mistra Slovan Bratislava.

Zbyněk Hráček neuspěl za Brémy ve druhém kole. Kapitulovat ho donutil GM Andrej Volokitin. (autor: Vladimír Jagr, zdroj: nss)

Na kus řeči s extraligovou posilou

GM Nikita Vitiugov

Novou posilou pro letošní ročník extraligy bude pro novoborský tým GM Nikita Vitiugov. Na Evropském klubovém poháru hájí mladý Rus barvy svého rodného Petrohradu po boku Petra Svidlera, Konstantina Sakaeva nebo Zahara Efimenka. První osobní setkání s tímto hráčem bylo velice příjemné.

Jaké jsou ambice Vašeho týmu na ECC?
"Cíle jsou stanoveny jasně - medailová pozice. Máme silnou sestavu, takže jiné cíle ani nemůžou být."

Můžeš popsat svůj dosavadní šachový život?
"Vždycky jsem se zajímal o šachy, ale moje výkonost šla nahoru velice pomalu. Byl jsem dlouho na úrovni 2450 ELO. Nikdo už nečekal, že přijde nějaký další šachový růst. V Rusku je totiž problém slplnit pro mladého hráče normu mezinárodního mistra, protože k nám nejezdí příliš zahraničních hráčů a pro mě bylo kvůli penězům těžké vyjíždět za hranice. Rok 2005 se stal přelomovým, rázem jsem rychle vyskočil. Vyhrál jsem mistrovství juniorů Ruska 2005. Nikdo nečekal, že bych mohl takový turnaj vyhrát, jelikož jsem do té chvíle neměl z těchto turnajů žádnou medaili. V té době se o mě začal zajímat Alexey Yuneev, známý špičkový juniorský trenér pocházející z mého rodného Petrohradu."

Bylo více trenérů?
"Mojím prvním trenérem byla maminka velmistra Sakajeva. V loňském roce jsem trénoval přímo v Rusku s Viktorem Korčným. Ještě před tím jsem dlouho pracoval s Makarovem, který za hranicemi Ruska není příliš známý. Můj současný trenér je Sergej Klimov, petrohradský velmistr. Známe se spolu již dlouhou dobu."

Šachový vzor?
"Ficher a Aljechin. Libí se mi jejich aktivní tvořivá silná hra."

Sovětský svaz byl šachovou velmocí. Jaká je nyní situace královské hry v Rusku?
"Všichni znají Karpova a Kasparova. Ale pochybuji, že všichni znají Kramnika. V bývalém sovětském svazu byly šachy populární, nyní lidi zajímají více méně šachové skandály. Šachy nejsou v televizi, vydává se již pouze časopis 64, který vlastní mecenáš, jež si je vědom, že na časopise prodělává. Například v Petrohradě vycházel výborný časopis, ale kvůli nedostatku finančních prostředků zanikl. Možná přijde změna. V Petrohradě šachy ale nyní expandují, do hry vstoupil GasProm, který je hlavním sponzorem šachu ve městě. Důkazem je nedávno pořádané ME žen."

Jaký bude tvůj šachový podzim a zima?
"Čeká mě Světový pohár a superfinále Ruska v Moskvě, kam jsem se probojoval z polofinále. Na ME družstev v Novém Sadu jsem nominován jako první náhradník. Kdyby někdo vypadl, jsem připraven nastoupit. Uvažuji i o Openu na Gibraltaru. Z lig absolvuji Německou, Ruskou, Českou, Izraelskou a Čínskou."

Posezeníčko. Nikita Vitiugov nám ukazuje, kterou ze svých partií okomentuje pro server nss.cz. (autor: Vladimír Jagr, zdroj: nss)

Lázničkovo sportovní dopoledne

Už druhý den se nám vzhledem k příznivému počasí podařilo provést vycházku po břehu ohridského jezera. I v pondělí dopoledne jsem zvolili v neděli objevenou pláž, která nabízí příjemné podloží kamínků a molo pro skokanské dovednosti. Jako největší otužilec a sportovec se projevuje Viktor Láznička. ""Doma věnuji sportu denně tak dvě hodiny. Tady se tomu nedá říkat sportovní aktivita," upozorňuje Viktor. Jeho "kočkování" s pohybem se nám podařilo zachytit.

(autor: Bolek, zdroj: nss)

Nezbytná dení dávka třiceti kliků. (autor: Bolek, zdroj: nss)

Chvíli se zastavte a prohlédněte si Viktorův dvoudení skok. (autor: Bolek, zdroj: nss)

Viktorovy (vzadu) kreace v závěru zcela zastínil Lukáš Klíma (vpředu). (autor: Bolek, zdroj: nss)

Partie

Odkazy

Oficiální stránky ECC 2009
on-line – stůl 1,2
on-line – stůl 3, 4
on-line – stůl 5, 6
Výsledky - muži
on-line - ženy
Výsledky - ženy
100x 1410x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (100) Aktualizovat
07.10.2009 13:02 | Autor neznámý

Husek vzadu výrazně elově slabší - tam 2 body pro nás by neměly být problém.Ovšem ve předu jsou soupeři zase lepší - tak si zatipuju 3-3.Ale rád se budu mýlit

07.10.2009 12:32 | Autor neznámý

HH: přesný plán :)

07.10.2009 12:13 | Autor neznámý

Už je tam nasazení, zahraje si Marek Vokáč! Na prvních třech stolech je díky dvěma bílým figurám šance udržet 1,5.1,5 a vzadu věřím ve výhru, celkově tedy 3,5:2,5. Ale realita ukáže...

07.10.2009 00:31 | Autor neznámý

To Zdeňka: Optimistů jsou plné hřbitovy

To Kuba Kratochvíl : Porážka je sice zasloužená, avšak zbytečně krutá. Viktor měl zjevně ze svého soupeře přílišný respekt a prohrál v podstatě bez odporu. Velmi slušný výkon podal Jirka Štoček, jeho remíza je jistě zasloužená. Špatný den si kromě Lázničky vybral i Jan Markoš, který také od začátku tahal za kratší konec. K Hábovi není co dodat, i remíza se počítá. Cvek sehrál náročnou partii se smolným koncem - nejprve se nechal nepříjemně sevřít, pak se mu vydařil bluf a vyrovnal, dokonce se zdálo, že stojí lépe, ale v časové tísni nepokračoval přesně a dostal se znovu do obtížné pozice, ze které už nenašel východisko. Šimáčkův soupeř se lépe orientoval v taktické přestřelce a i díky Šimáčkově časové tísni nakonec partii převedl do vyhrané pěšcovky. Takže jak jsem zmínil výše, porážka zasloužená, ale zbytečně krutá.

Zítra (vlastně už dnes) naše borce čeká Husek Vídeň v čele s Hikaru Nakamurou. Snad se oklepají a bude to o něčem jiném.

 

 

07.10.2009 00:19 | Autor neznámý

K článku doplněny odehrané partie.

06.10.2009 23:51 | Autor neznámý

jak to viki láznička dělá se svými plavkami, že se mu mění maskování?

a kolik nejvíc kliků za den udělá? zvládne i kliky na jedné ruce? :)

nss do toho nss do toho nss do toho nss do toho do toho

06.10.2009 23:48 | Autor neznámý

skákat po hlavě do vody se nemá, nemá.

není vokokitin v popisku k obrázku  s gm hráčkem spíš volokitin? :)

akopjan je boží. jednou se stane mistrem světa.

přeji dobrou noc

(p.s. kolik bodů je na dámské tričko nss a proč nemá nikita vitjugov dres nss?)

06.10.2009 23:09 | Autor neznámý

Má nejlepší léta se shodují s mládím Marie Kabrhelové. Tehdy všechny ženy byly naše.

06.10.2009 22:54 | Autor neznámý

to Tomáš: o našich ženách se dá vyváženě říct,že tam nejsou...

06.10.2009 22:38 | Autor neznámý

Prosím o vyvážené zpravodajství; co naše ženy?

06.10.2009 21:17 | Autor neznámý

Hodně poučný partie. Economist převálcoval Novoboráky jako když nůž projede máslem, což mi samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu taky neuškodí vidět ty borce, který na domácí scéně všechny válcujou a sbíraj jeden vavřín za druhym taky prohrát jako nic :)

Držim palce do důležitých zápasů (tenhle beru jen takovou exhibici, kluci neměli co ztratit).

Btw, Ftáčnik dobře rozsekal Sergeje, to jsem zíral - asi špatná varianta :)

06.10.2009 21:10 | Autor neznámý

Jsem tady asi sám, jen zajímavost nechci rušit : Ftáčník porazil Movsesjana.

06.10.2009 19:29 | Autor neznámý

Nakonec, bohužel, 5:1. Mnozí se bili jako lvi, škoda, že se nepodařilo vytěžit více. Těším se na analýzy. 

06.10.2009 19:11 | Autor neznámý

45.Sh6 byl asi konec , ale oba nastesti nehraji presne.

06.10.2009 19:06 | Autor neznámý

Tak Robert Vg8 nezahrál , škoda

06.10.2009 19:01 | Autor neznámý

Dost se mi nezdá jeho čas .

06.10.2009 19:00 | Autor neznámý

Rob muze Vg8  a po e7 Jxe7 Vxe7  Vxh5 remizovat

06.10.2009 18:54 | Autor neznámý

To : Fredy    SORRY nečetl jsem všechno

06.10.2009 18:53 | Autor neznámý

objektivně to je remíza u Roberta

06.10.2009 18:52 | Autor neznámý

k Chess: To už tu je asi 12minut :-)

06.10.2009 18:52 | Autor neznámý

Robert bude jeste dosti bojovat

06.10.2009 18:51 | Autor neznámý

třeba varianta  33.....Df7 34. Vf7 Kf7 35. Sg6 Jg6 36.  Df5  a dale Dxg6 je dosti prukazna.  

06.10.2009 18:51 | Autor neznámý

Štoček skvělej,pěknej rachot,Láznička si nezahrál chudák,kerej optimist říkal2:4?

06.10.2009 18:47 | Autor neznámý

Láznička byl v závěrečné pozici úplně prohraný .  Jestli spadl je vedlejší. Prostě Se5 se Sg3 nebyl dobrý plán .

06.10.2009 18:42 | Autor neznámý

Jo jo.. Asi ještě dvě remízky to budou. Celkově 4,5 - 1,5. No byli lepší no.

06.10.2009 18:40 | Autor neznámý

Jirka sympaticky kvůli družstvu hrál na výhru, teď stejně ale asi musí 41. Vg7 s věčným šachem...

06.10.2009 18:40 | Autor neznámý

To je fakt.. Šimi už taky vzdal beznadějnou pěšcovku..

06.10.2009 18:39 | Autor neznámý

Tak Šimi vzdal :-(

06.10.2009 18:38 | Autor neznámý

k Tonda : Nedalo 33. ..DxV  34VxD, KxV 35 Sxg6 Jxg6 36 Df5+ a 1:0

06.10.2009 18:37 | Autor neznámý

A Štoček mohl remizovat, ale kvůli stavu zápasu riskujea hraje dál.

06.10.2009 18:36 | Autor neznámý

podle mě momentálně všechno kromě Jirky Štočka řachlý.. škoda

06.10.2009 18:34 | Autor neznámý

U Viktora 1-0 - asi spadl, zkoušet se to ještě dalo..

06.10.2009 18:34 | Autor neznámý

K Vuorinovi: Bych nerekl, rychle 1:0

06.10.2009 18:30 | Autor neznámý

Vuorin -samozřejmě po Vxh5

06.10.2009 18:29 | Autor neznámý

A Viktor nabídl oběť dámy...no nevím nevím

06.10.2009 18:28 | Autor neznámý

Robertovi hrozí hlavně Vh6 mat:)). Mě napadá jedině Jf5

06.10.2009 18:26 | Autor neznámý

Teď se Lázňa fikaně zavinul...plán asi Se5.

06.10.2009 18:26 | Autor neznámý

Robertovi hrozí nepříjemné e7,co na to motory?

06.10.2009 18:25 | Autor neznámý

Musel dát Šimi kvalitu? Mně to připadalo opticky lepší, než to dopadlo.

06.10.2009 18:25 | Autor neznámý

No u Cveka ted nevím. Kolem 26-27 tahu stal divne, pak se mi zdalo, že by se to dalo i vyhrát ale ted se mi to opet nelíbí.

06.10.2009 18:24 | Autor neznámý

Cvek to dotáhl do časovky - 39...Jd6 si koleduje o problémy, ale po 41...Jf5 by to snad měl ustát.

06.10.2009 18:22 | Autor neznámý

První dvě desky v oboustranně drsné časovce! Hodně zajímavý zápas...

06.10.2009 18:21 | Autor neznámý

Číňánek se vážně snaží

06.10.2009 18:18 | Autor neznámý

Šimáček těžko :-) Spíš Cvek.

06.10.2009 18:17 | Autor neznámý

 Simaček už stojí na výhru !

06.10.2009 18:16 | Autor neznámý

čas je největší nepřítel,řekl bych,že v časovce- tam udělaj všichni nějakej blundr

06.10.2009 18:11 | Autor neznámý

Škoda, že J. Markošovi se partie vůbec nepovedla. Zbývající čtyři mušketýři bojují jako lvi.

06.10.2009 18:06 | Autor neznámý

Ftáčnik-Movsesjan 1:0 Pěkná partie!

06.10.2009 18:00 | Autor neznámý

Číňan pozici pokazil, když se ještě vynasnaží tak může i prohrát.

06.10.2009 17:54 | Autor neznámý

Láznička se taky dostal z nejhoršího.

06.10.2009 17:51 | Autor neznámý

K Vuorin : Štoček vaří z vody, bude rád za plichtu, ale k té má hodně daleko. 

06.10.2009 17:51 | Autor neznámý

Tak Cvekovi hra vabank vyšla. Fritz teď pozici vidí téměř vyrovnaně.

06.10.2009 17:49 | Autor neznámý

Byla by škoda, kdyby Cvekovi s Šimáčkem podařily ´zázračné´ záchrany a nakonec jsme padli kvůli první nebo druhé šachovnici :-)

06.10.2009 17:47 | Autor neznámý

markoš je řachlej

06.10.2009 17:46 | Autor neznámý

Řekl  bych, že tam nic lepšího nemá ... D: J+S . Já by do toho asi šel

06.10.2009 17:45 | Autor neznámý

Jirka Štoček je borec! Takhle se vyřítit na Eljanova...to Eljanov od hráče 2600- asi už dlouho nezažil...

06.10.2009 17:44 | Autor neznámý

Šimáček za pomoci taktiky také vykřesal určitou naději.

06.10.2009 17:42 | Autor neznámý

Od Cveka zajímavý pokus. Číňan teď  musí přemýšlet. Po nejlepším 28.Jf6+ stojí na prahu výhry, ale situace je dosti nepřehledná.

06.10.2009 17:39 | Autor neznámý

No já bych si na něj nevsadil. 

06.10.2009 17:37 | Autor neznámý

U Štočka uvidíme. Doufám, že jsem ho nepřechválil.

06.10.2009 17:37 | Autor neznámý

Nebo je to konec

 

06.10.2009 17:36 | Autor neznámý

U Cveka?

 

06.10.2009 17:36 | Autor neznámý

To je dáma za tři figury

06.10.2009 17:35 | Autor neznámý

Jirka Štoček obětoval pěšce na e3 z mého pohledu nesrozumitelně.

06.10.2009 17:34 | Autor neznámý

Tak si to shrneme. Šimáček a Cvek stojí na prohru. Lázničkova pozice je také již hodně podezřelá. Markoš bojuje o remízu. Pouze Štoček je OK. Na lepší výsledek než 2:4 to dnes nevidím.

06.10.2009 17:25 | Autor neznámý

Jediný z našich, kdo snad stojí trochu slibně, je Jirka Štoček.

06.10.2009 17:22 | Autor neznámý

Robert to určitě viděl, ale zjevně se pokouší o nějakou protihru.

06.10.2009 17:22 | Autor neznámý

Bohužel, nenačel. Te´D už taky stojí na prahu prohry.

06.10.2009 17:21 | Autor neznámý

Šimáček se taky složitě brání. Teď musí najít jediný rozumný tah 26.Sf3

06.10.2009 17:18 | Autor neznámý

Vb1 sice není tak drtivé, ale udržuje spolehlivou výhodu. Černý nemá nic lepšího než se vrátit Jb4.

06.10.2009 17:15 | Autor neznámý

Ni Huovi teď stačí dobrat na d5 (libovolným jezdcem) a Cvek je vyřízený. Kamikadze skok jezdce nebyl nejlepší nápad.

06.10.2009 17:13 | Autor neznámý

Jenže, když jeho silný soupeř tak ochotně přechod do věžovky nabízí, tak asi ví, proč. Ne každá věžovka je remis.

06.10.2009 17:12 | Autor neznámý

Markošovi se nabízí přechod do věžovky, to nemusí být tak špatný nápad.

06.10.2009 17:07 | Autor neznámý

U Viktora - bílý asi nastoupí na král.křídle,Viktor počítá s d5. U Roberta - hlavně dáma je ze hry,nevypadá to dobře, i s horším časem u našich.

06.10.2009 17:06 | Autor neznámý

Markoš stojí hodně podezřele. Má v koncovce o pěšce míň.

06.10.2009 17:05 | Autor neznámý

Tak se bojím, že časovky rozhodnou.

06.10.2009 16:55 | Autor neznámý

U Viktora čas běží. Oni hrají tak pomalu.

06.10.2009 16:49 | Autor neznámý

nebo zamrzl online?

 

06.10.2009 16:47 | Autor neznámý

Viktor 1/2?

 

06.10.2009 16:26 | Autor neznámý

Poprvé jsem viděl Šimiho v barvách N.Boru proti Holdii ještě v 1. lize, když ve stejné variantě zdolal I. Hausnera. Doufejme, že dnes bude stejně úspěšný, třebaže už dávno odbočili.

06.10.2009 16:07 | Autor neznámý

Zatím naši s černými- nic moc,jsem zvědav,jak to např. rozváže Robert.

06.10.2009 16:01 | Autor neznámý

Pěknou divočinu předvádějí Šimáček s Mojsejenkem. To už asi nebude teorie?!

06.10.2009 15:52 | Autor neznámý

Markoš je stále vteorii, nebo už je v .... ?

06.10.2009 15:50 | Autor neznámý

A je tam opravdu remis. Na úvod to není špatné.

06.10.2009 15:41 | Autor neznámý

Hába má možnost remizovat opakováním tahů.

06.10.2009 15:08 | Autor neznámý

Jánko ho chce shodit na čas

06.10.2009 15:03 | Autor neznámý

Tak jedem!

Hába remíza

06.10.2009 14:15 | Autor neznámý

Rusy by naši měli zvládnout. Obavy mám z Číňanů - doufám, že nedostanou šanci na nějaké taktické manévry, chtělo by to proti nim nějakou klidnou pozici. 

06.10.2009 13:23 | Autor neznámý

A bude jim to prdlajz platný :-)

06.10.2009 12:36 | Autor neznámý

Tak Economist Saratov dnes nastupuje poprvé v nejsilnější možné sestavě.


06.10.2009 11:31 | Autor neznámý

To : Babčert

Máš pravdu je to vorvaň v Klímových plavkách.

06.10.2009 11:11 | Autor neznámý

Ještě, že ten veleskok nevyvolal vlnu tsunami (doufejme, že už nedorazí).

Na odpolední on-line se těším, bude to šachový svátek nejen pro Novoborský šach.

06.10.2009 11:07 | Autor neznámý

To je Klíma? Myslel jsem, že to je vorvaň.

06.10.2009 10:44 | Autor neznámý

Pěkné počteníčko, fajn fotky, Lukášův skok je monumentální. Jestli ty Asiati neberou 3:3, tak je rozškubněte jak hady!

06.10.2009 10:40 | Autor neznámý

Lukáš Klíma by ode dneška mohl začít , taky dělat kliky. Třeba na té obří šachovnici co měli při zahájení. Na políčku A1 jeden klik, na políčku A2 dva kliky, na A3 4 kliky na A4 8 kliků atd. Za 64 dní by se o šachách říkala nová pohádka.

06.10.2009 10:35 | Autor neznámý

V rámci jazykového koutku bych pouze podotknul, že se píše dvoudenní. :-) A mně připadalo divné, že se v jeho průběhu Viktorovi změní plavky.

06.10.2009 10:34 | Autor neznámý

, nebo jen šel......

06.10.2009 10:31 | Autor neznámý

Bolku, hráčů je tam dostatek ? Něco mi říká, že to je Lukášův úplně poslední skok . Zašel tam fotograf překontrolovat jak to dopadlo, nebo je šel pragmaticky fotit už něco dalšího ?

06.10.2009 10:19 | Autor neznámý

06.10.2009 10:11 | Autor neznámý

Ty fotky se sportovními kreacemi jsou super. Držím palce !