Ještě jednou na skok na šachovou Prajzskou

25.09.2012 17:43 | 26. ročník Rapid Dolní Benešov, 2. turnaj Grand Prix ČR 2012/13

Jak dopadl turnaj po stránce výsledkové, jsme se dozvěděli hned druhý den ráno. Jak dopadl po stránce organizační, to si vyhodnotil každý ze sto osmnácti přítomných již určitě také sám. A jak teda dopadlo to vše ostatní kolem?Pr...

Jak dopadl turnaj po stránce výsledkové, jsme se dozvěděli hned druhý den ráno. Jak dopadl po stránce organizační, to si vyhodnotil každý ze sto osmnácti přítomných již určitě také sám. A jak teda dopadlo to vše ostatní kolem?
První překvápko přichystal svým „poddaným“ president pořádajícího klubu – ŠK MSA D. Benešov. Dorazil v nové košili, kravatě i kalhotách a moc mu to slušelo, jak byl vyfešákovaný. Trochu zklamáním bylo, že nedorazili dopředu přihlášení novoborští – GM Cvek a FM Kriebel. Prý proto, že mají ve smlouvě měsíc před extraligou zatrhnuté rapidy, šuškalo se sálem…. A Vojta Plát proto, že byli ti dva přihlášeni….

Po zkušenostech z turnaje pořádaném o týden dříve šachisty Opavy, dali pořadatelé na jejich radu a zásobili turnajový bufet sladkými likéry v naději, že si tak vylepší ekonomiku akce. Bohužel, co fungovalo v Mrákotově Lhotě, nefungovalo v Benešově. Lepidla vůbec, ale vůbec nejela! Za to po prajzských koláčích se jen zaprášilo stejně jako po guláši ze šachového koně (fakt, spolu s masem se vyvařil v hrnci i jeden dřevěný koník…). Dokonce se povedl i on-line přenos z první šachovnice. No, teda jen částečně. Každý začátek je těžký. Proč se to sekalo, ví snad jen sama šachová bohyně a výrobce této digitální hračičky. Stejně tak, proč se na resultsu turnaj zablokoval po sedmém kole…

Skvělý výkon podal rozhodčí 1. třídy pan Gemsa. Dnes mi telefonoval a … žije a pneumatiky u auta nemá rozpíchané. Více než trochu se divili borci z okresu Opava za vybojované pohárky, ale v tom jsou pořadatelé naprosto nevinně.

Malá zajímavost na závěr: turnaj se odehrál dvacátý druhý den v měsíci a tolik bylo přítomno i dívek, slečen a žen a maminek. Sám jsem si je počítal a fotil. A na úplný závěr ještě pozvánka. Pátý turnaj letošní série GRAND PRIX ČR v rapidu se uskuteční v březnu příštího roku ve čtyři kilometry vzdálené vesničce Bohuslavice. Tož na něj myslete!

Sobotní sešlost určitě většina rozpozná

FM Zwardoň a FM Kočiščák na onlinu

Dva mlynáři - FM Břečka a IM Michenka

Pán s kloboukem

Máma Jitka Vavřínková a dcera Eliška

...a ještě jedna Vavřínková - Anička

KM Rakús s bramborovou medailí za 4. místo v okrese

FM Čempel nadšením z poháru za třetí místo v okrese moc neoplývá

Spokojený ředitel turnaje, president ŠK MSA Radomír Vavřínek, po létech v nové kravatě a košili

Balíme fidlátka...

Odkazy

Konečné výsledky
4x 2891x Rudolf Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
26.09.2012 17:53 | Autor neznámý

, samozřejmě díky za upozornění

26.09.2012 12:45 | Autor neznámý

Ty jo, tak byl docela fofr :-)

26.09.2012 10:44 | Autor neznámý

Co? Kde?

26.09.2012 10:11 | Autor neznámý

Pan Břečka už je IM - to jsou novinky, vůbec jsem to nepostřehl, ale když to píšou na nss.cz, tak to bude pravda. Každopádně gratuluji!!!