Dohráno - souhrn

23.08.2021 06:55 | Zprávy

Několik turnajů skončilo. Pojďme se podívat jak to dopadlo.

Skončil memoriál Akiba Rubinsteina. V hlavním uzavřeném velmistrovském turnaji dělil první a druhé místo Kirill Sevčenko (6/9) a David Navara (6/9). David uhrál 4 elo body a konečně nejenom zastavil nedobré výsledky, ale dokázal být v plusu. Již 25. srpna/augusta se bude hrát ME v jednotlivcích na Islandu, kde bude hrát z našich borců také David. Samozřejmě vás o tomto turnaji budeme informovat.

Na třetím místě skončil Kacper Piorun (5,5/9) stejně bodů měl Pawel Teclaf. Jiří Štoček měl 3,5/9 a skončil na 8. místě. Jirka odepsal 11 bodů do ela. Poslední partii vyhrál s GM Krasenkowem, nicméně partie to bylo "divná" a jen ukázala, že Jirka nebyl v dobré formě.

V Openu "A" vyhrál Grzegorz Nasuta (7,5/9) druhý byl Jakub Kosakowski (7/9) a na třetím místě Štěpán Žilka (6,5/9). Štěpán odepsal 3 body do ela.

Dohrál se turnaj ve Starém Městě. Vyhrál Pavel Zpěvák (7/9). Pavel sehrál turnaj ideálním profesorským stylem. Všechny hráče bez titulu porazil a s titulovanými hráči remízoval. Na druhém místě skončil Ondřej Švanda (7/9). Ondra si asi uhrál normu IM. Sice měl perfo 2449 (musí být 2451 a víc), ale myslím si, že se mu hráč prvního kola počítá s větším elem. Na druhé straně měl hráče jen z ČR. Jistě to nevím, budu rád za doplňující komentář.
Na třetím místě skončil Marek Vokáč (7/9). Vím, že pro Marka je open ve Starém Městě klasickou letní štací a třetí místo je bezesporu úspěchem.
Až na čtvrtém a pátém místě skončili největší draci turnaje Petr Neumann a Tomáš Kraus. Oba měli 6,5/9. Výsledky naleznete zde: http://chess-results.com/tnr573741.aspx?lan=5&art=1&rd=9

Hrálo se mistrovství Evropy žen. Bohužel o této akci jsme nenapsali ani ň, tak alespoň nyní jak to skončilo a kdo nás reprezentoval.
Akce byla od 9. do 20. srpna/augusta.
Hrálo se o cenový fond 60.000 eur. První cena byla 10.000 eur druhá cena 8.000 eur a třetí cena 6.000 eur.

Českou republiku reprezentovaly tyto hráčky a dopadly následovně:

Novosadová Kristýna     4/11 bodů    100.místo   - 31,4 do ela
Koubová Anna Marie   6/11 bodů    47.místo    + 103,2 do ela
Zelbová Lada                      3/11 bodů    115.místo    - 142 do ela

Jelikož jsem turnaj vůbec nesledoval, tak mne překvapil výsledek Lady. Ale pokud bude číst tyto řádky, tak ať nevěší hlavu. Naopak. Mne osobně neúspěch nabíjel energií pracovat na sobě. Nedávno zahrála skvěle v Praze. Takže nezoufat, ale makat.
Výborně zahrála Anna Marie, která se posouvá tímto výsledkem do ženské špičky. Možná ona jednou bude vést naší repre na první šachovnici. Věřím v to.
Kristýna je zkušená hráčka, ale zde - jak se dívám na výsledek - to nevyšlo. Jelikož jsem neviděl jedinou partii těžko říci, kde byla příčina.

A jak dopadlo ME?
1. místo Elina Danielian
2. místo Iulija Osmak
3. místo Oliwia Kiolbasa

Gratuluji! Posledně jmenovaná hráčka je z Polska. Pro mne zcela neznámé jméno. Sousedům možná roste další hvězda. Ročník 2000 a zisk do ela 65,4.

Za chvíli nám - jak jsem psal úvodem - začíná ME mužů.

Ps.: Budu rád, když nám pošlete výsledek vašeho turnaje nebo když o něm napíšete reportáž. Předem děkuji!