Dobře utajený zápas

17.08.2021 06:00 | Rozhovory

Zápas mezi Robertem Cvekem a Petrem Koutným byl stejně vyrovnaný jako souboj Davida s Goliášem! Historie nezná poražené a nezajímá jí jak zápas probíhal. Kolik šancí zůstalo nevyužito a kolikrát to bylo jen o jeden tah a vše mohlo být jinak.

My jsme chtěli, aby kdyby náhodou si někdo z našich fanoušků pamatoval tento zápas a nebo kdyby se někdo na něj někdy podíval, aby si pamatoval pohodu dvou kamarádů, kteří si zahráli pár bleskovek a bavilo je to. Přáli si , aby se tato pohodička dostala i k Vám. Pohoda a dobrá nálada je nakažlivá věc a dokáže vyhnat z těla smutek a bolest a kdyby si toto historie z tohoto zápasu zapamatovala, pak by  nebyl žádný  poražený. Ale možná si bude pamatovat jen to, že Robert Cvek zase porazil Petra Koutného:)

Nebyl to první náš zápas. Ten úplně první byl na Slovensku v první lize. První stůl a bílé má Robert Cvek a černé Petr Koutný. Pozice byla nejasná jenom mě a v tom mi Robert nabídl remízu. To byl ten okamžik, na který jsem čekal. Věděl jsem, že takovou nabídku nemůžu přijmout. Chtěl jsem si pamatovat a to určitě budu ten okamžik, jak černými odmítnu velmistrovi remízu. Hrdě a nahlas jsem odmítl. Všichni se seběhli k naší partii a čekali senzaci. Odcházeli malinko zmateni, protože pozice byla nejasná i jim. V hlavě jsem si začal vychutnávat tyto pocity vítěze a v tom okamžiku partie pomalinku končila. Robert zapnul velmistrovské motory a mě zůstala jen ta vzpomínka, kdy jsem šokoval nejenom spoluhráče, ale i Roberta. Na tuto partii se můžete podívat i tady. 

Možná jste čekali dnes rozbory světových velmistrů. Možná jste čekali dnes šachové zprávy a aktuality z domova či ciziny. Tak jestli ano, pak jste z toho všeho, co jste čekali tady nic nenašli. Tento zápas nepřepíše šachové dějiny a nebude se o něm psát v knížkách. Tento zápas je jen další ukázkou toho, jak nás baví to co děláme. Vše co děláme je upřímné. Je pohodové a baví nás to.  Vše co děláme, pak děláme pro naše fanoušky. To jsou ty motory, to je ta energie a vůle jít stále dál. 

Naší fanoušci jsou naše rodina, stojí při nás v dobrém i ve zlém. Neopuštějí nás, když padáme a zůstávají s námi stejně tak, když cítíme jak se vše daří. Jste s námi pěkných pár let a jestli jste tento článek dočetli až sem, pak tímto článkem jsem chtěl poděkovat vám našim fanouškům, za tu ohromnou várku energie, kterou nám dáváte. 


V dnešním videu, jsme chtěli vám dát kousíček té energie zpět. A k tomu přidáváme velký dík!!

1x 4310x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
sarmatam
Dobře Vy,pobavil jsem se...... supeeeer :-)
+0 /-0 | 17.08.2021 08:23