CENA VUGARA GASHIMOVA BUDE UDĚLENA I V PRAZE

10.02.2020 07:31 | PRAGUE INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2020

Během slavnostního zakončení v pátek 21. února bude udělena cena Vugara Gashimova, která byla poprvé udělena v rámci 78. ročníku Tata Steel Chess v roce 2016 na památku ázerbájdžánského velmistra, který zemřel v roce 2014 v nedožitých osmadvaceti letech

Skleněné trofeje, o jejichž výrobu se stará česká sklářská a designérská společnost LASVIT, jsou již nachystány pro vítěze všech 11 turnajů hraných v rámci letošního Prague International Chess Festivalu. Účastníky Masters a Challengers čeká ale ještě jedna výzva.

Během slavnostního zakončení v pátek 21. února bude udělena i cena Vugara Gashimova, která byla poprvé udělena v rámci 78. ročníku Tata Steel Chess v roce 2016 na památku ázerbájdžánského velmistra, který zemřel v roce 2014 v nedožitých osmadvaceti letech. 


„Pro náš festival se jedná o velkou poctu. Ocenění, které je udělováno za fair přístup během celého průběhu turnaje, je mezi profesionálními hráči velmi ceněno,“ uvedl ředitel festivalu Petr Boleslav. V nedávno zakončeném turnaji ve Wijk aan Zee se z trofeje radoval Magnus Carlsen, ze skupiny Challengers vybrala komise Pavla Eljanova. Čestným držitelem je i David Navara, který ocenění převzal ve Wijk aan Zee v roce 2016.

Komise pro udělení ceny Vugara Gashimova v rámci Prague International Chess Festival bude složena z ředitele festivalu Petra Boleslava, hlavního rozhodčího festivalu Pavla Votruby a bratra fenomenálního ázerbájdžánského velmistra Sharkana Gashimova, který přijede trofeje osobně předat.

http://praguechessfestival.com/cze/

0x 2862x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované