Braňte se se Cvekem!

19.12.2013 13:00 | Trénink

Pojeďte se těsně po oslavách příchodu Nového roku „učit bránit se Cvekem“. Od pá. 3. ledna do po. 6. ledna v prostorách hotelu Atlas nabídne uznávaný šachový profesionál a výborný trenér GM Robert Cvek 7 tříhodinových tréninkových lekcí. Téma: Obrana

"Obrana je v šachu mimořádně důležitý pojem. Není náhoda, že velmi hodně hráčů právě v obraně chybuje a neumí se bránit. Máme se bránit aktivně nebo pasivně? Máme měnit figurky anebo naopak je neměnit? Máme přejít do koncovky anebo nechat dámy na šachovnici? Kdy se vlastně máme bránit a jak to poznáme? Jsou nějaké základní pravidla obrany? Všechny tyto otázky si zodpovíme a pořádně si je prostudujeme na konkrétních příkladech. Z vlastní praxe mohu jenom potvrdit, že silný šachista se musí umět bránit a vědět, kdy nastal čas na obranu." Přibližuje program výuky GM Robert Cvek. Všechny metodické materiály, které budou na soustředění prezentovány, obdrží účastníci e-mailem.

Soustředění se uskuteční v příjemném hotelu Atlas ve slovenském městě Senica, kterou najdete cca 30 km od Hodonína (hraniční přechod se Slovenskem), cca 100 km jihovýchodně od Brna.

Do kurzu je třeba podat přihlášku a to do čtvrtka 29. prosince 2013 pořadateli tohoto šachového setkání, Tomášovi Peričkovi (telefon: +421908 370 268, e-mail: tomas.pericka@gmail.com)

V ceně 95€ je:           

  • ubytování na 3 noci
  • strava (pá. 3.1. večeře až po. 6.1. oběd)
  • bazén
  • trenérské a pedagogické zázemí (7 tříhodinových lekcí )
Co sebou kromě dobré nálady?
  • psací potřeby
  • sešit
  • plavky
   
GM Robert Cvek (FIDE 2516) se narodil v roce 1979. Po odmaturování na gymnáziu v Krnově se stal šachovým profesionálem, držitelem titulu GM je od roku 2007. V současnosti stabilně patří mezi nejlepších 15 hráčů v ČR a pravidelně nastupuje v české Extralize za nejsilnější český šachový tým, 1. Novoborský ŠK, se kterým opakovaně slavil titul Mistra České republiky i  bronzovou (rok 2011) a zlatou (rok 2013) příčku v prestižním Evropském poháru klubů. Vidět za šachovnicí jsme ho mohli ale i ve slovenských či německých extraligových soutěžích. Mezi své další životní úspěchy spojené se 64 černobílými poli řadí třeba olympiádu v Turíně, kde skončil s českou reprezentací na jedenáctém místě a rád vzpomíná i na vítězství na mistrovství republiky v šachu do dvanácti let.

Robert pochází z Krnova. Ve volných chvílích píše sci-fi povídky a přispívá odbornými články do šachových časopisů a na šachové servery. Pravidelně publikuje na blogu Pražské šachové společnosti.

Společně s Lukášem Klímou začal psát knihy postřehů z vrcholných šachových akcí v ČR. Např. Lázeňské rošády anebo Rošády pod Špilberkem, knihy přibližující průběh Mistrovství ČR. Autoři nás seznamují nejenom se zvláštním prostředím šachového turnaje, ale představují nám i všechny účastníky mistrovství. Dozvídáme se v nich, kdo byl favoritem na titul, kdo ho opravdu získal a také něco ze soukromí šachových hvězd. Nejvtipnější jsou soukromé postřehy obou autorů z organizace turnaje a jejich průběhů. Pro opravdové znalce hry je kniha opatřena rozbory jednotlivých partií a bohatou fotodokumentací.


GM Robert Cvek (zdroj: fotogalerie MČR 2013, webové stránky pořadatele ŠK Světlá n. Sáz.)

Odkazy:


0x 10538x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované