Časem legendární video Tomáše Poláka

26.03.2020 20:16 | Trénink

Jestli Vás v šachovém životě minuly pojmy jako ignorant, skokan, vazbič, drtič, chudák. A nebo simultánka, kde hraje chudák proti drtičovi a utahovačovi tak si nenechte ujít toto video, kde je neuvěřitelných hlášek, že to stojí za to vidět!

Profylaxe je hodně vážná věc. Karpov a jeho dokonalé profylaxe, které přiváděly  jeho soupeře na pokraj šílenství. Petrosjan a jeho neprůstřelné pozice a i tady vše založeno často na dokonalé a možná až nudné profylaxi. Tomáš Polák dnes ale bortí předsudky. Umíme si představit v profylaxi pojmy jako: Drtič, Ignorant, Benonista, Chudák, Skokan, Vazbič, Utahovač, Škrtič, Uvolňovač. Nebo fantastická oběť ze zoufalství. Profylaxe určitě není nuda a v podání Tomáše Poláka je to určitě zábava!

Co je ale nesmírně důležité, je po každém tahu soupeře si položit tyto základní čtyři otázky! Jestli opravdu chcete hrát lepší šachy, pak nesmí být ani jedna Vaše partie bez těchto otázek! Dokonce by neměl být ani jeden Vás tah, který nemá odpovědi na tyto otázky: 

Co soupeř hrozí?

Není jeho tah chybou?

Co je za mně nejlepší tah?


Co soupeř na náš tah odpoví


První díl na téma profylaxe od Tomáše Poláka je zde a opět doporučuji každému, kdo chce hrát lepší šachy.

Trénování s Mistry - jsou přímé přenosy určené především talentované mládeži, ale nejenom ní. Myšlenkou tohoto projektu je spojit uznávané šachové osobnosti a v přímém přenosu na youtube kanále Robert a Petr šachy předat šachové dovednosti šachové veřejnosti. 

Tento projekt vznikl díky podpoře Šachového svazu ČR, Šachového svazu SR a společnosti Šachy Dolmen, která věnuje knížky do soutěží. Garantem celé akce je IM Petr Pisk. 

0x 5153x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované