Bleskové Meteleskum Bleskum

14.10.2021 21:08 | Turnaje

Když se podaří, co se dařit má . Tak je přece krásně na světě. Pro pamětníky to je text z písně Poupata od Michala Davida a toto je článek, k dalšímu Meteleskum Bleskum. Podařilo se a tady je článek o tom, jak to dopadlo.Vítěze vidíte. Výkon skoro 2700 je neskutečný výkon a blahopřejeme do Polska! Druhé místo FM Souky a i tady je to parádní velmistrovský výsledek. Petrik05 a jen to potvrzuje má slova, že vyhrát tento turnaj, se nepodaří každý den. 

Tak pojďme na partie. Rozhodující partie, vlastně partie mezi prvním a druhým hráčem v turnaji je tato. 

 Na třetím místě skončil Petrik05 a tato partie je ukázkou, že nikdo není bezchybným a každý si uhraje tu svojí nesmrtelnou partii. Tak například tato vypadá na bleskovou partii docela luxusně! Co říkáte?
Ať to nezní přehnaně samochválou. Tak KMT zahrál turnaj skvěle! Vlastně hraje každý turnaj lépe a lépe. Jen proti jednomu hráči se mu nedaří a nedaří a nedaří. A to mě těší a těší a těší. Asi jste pochopili, že tím hráčem jsem já. 
 Hroch Hroch je častým hráčem turnaje a vždy oblíbeným jménem na komentování. Jen si představte, když se v živém přenosu ozve něco jako: Hroch Hroch bojuje s Mikripetaloudou. Hodně dlouho pak na tyto jména nezapomenete. 
 Tato partie mě posala do kolen. Marek hrál těžkou pozici na posledních vteřinách. Hrál to chladnokrevně a já to nenašel. Prostě velká sportovní gratulace Markovi! Ještě teď nevěřím, že jsem nedal mat:) 
Tak nějak vybírám partie hráčů z první desítky. Samozřejmě, ty moje jsou tady jen do počtu. Takže další pěkná a povedná partie. Jak říkám, na bleskovky docela pěkné perly!
Tomáš ve vsém věku další zkušenost. Jedno z nejtěžších rozhodnutí je rozhodnutí, kdy přejít do koncovky a kdy ne. A nejlepší trénink, je učení se z vlastních chyb. 
 Matěj a Tomáš spolu trénují každý den. Tak tuto partii jsem si nemohl odpustit. Zítra to s klukama rozebereme. 

Je dohráno. Dopisuji článek a vyjíždím do Srbska pro zboží. Celonoční jízda a hned ranní cesta domů. Možná tento článek budete číst ráno, možná ještě teď večer. Chtěl jsem poděkovat každému hráči za hru. Za to, že jste přišli. Každému, kdo se díval na přenos. A vlastně každému, kdo si přečte tento článek. 

Odkaz na turnaj najdete zde: https://lichess.org/swiss/XCclWiDD

Vložím všechny partie a těším se, na další příležitost, kde si zahrajeme a snad i dobře pobavíme. 


-
. kolo -
8x 1920x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
Robert Cvek

sarmatam: děkuji :-) Ale upřímně - nevěděl jsem, že se už natáčí, ale ten kašel (a rýma) mne strašně lezly krkem. Vojta: Super, jen tak dále :-)

+0 /-0 | 16.10.2021 11:21

VojtaTelekes

Jéé, moc děkuji tygře :) ... takovýho komentu na novoborském si hodně vážím ! :-) Určo šanci mít budeš, jsi silný hráč, ale tak zadařilo se mi :D Díky :-) 

+0 /-0 | 15.10.2021 11:35

malajsky.tygr

Gratulace Vojto!

Skvělý výsledek! Tak drť dál, ať se pořád zlepšuješ. Nejspíše už nebudu mít šanci, když si spolu dáme nějakou tu partičku...Přesto se těším až se uvidíme:-)

+0 /-0 | 15.10.2021 11:23

VojtaTelekes

Jé, moc moc díky za gratulaci :-) Ještě ted to absolutně nechápu, že jsem skončil 15tej, jsem si říkal, že to byl možná sen a ted tu čtu tohle...takže sen to nebyl :-D Každopádně nezastavuji a pořád musím šachy drtit :-D 

+0 /-0 | 15.10.2021 09:12

Toms2011

Gratuluji Vojtovi Telekešovi ke skvělému umístění a také Petrovi Koutnému, který byl hned v závěsu. Je vidět, že Vojta jde šachově nahoru, protože průměrný rating byl zase o něco výše.

+0 /-0 | 15.10.2021 07:18

Toms2011

sarmatam - gratulace k výhře, na to se nezapomíná.

+0 /-0 | 15.10.2021 07:13

sarmatam

to zakašlání na začátku,super.....jen tak dál..... uš teď se směju.....na začátku videjka,to se povedlo....jj ...

+0 /-0 | 15.10.2021 06:15

sarmatam

vyhrál jsem knížku,vycuclo mě to tak ten turnaj , že jsem zežral večerní prášky,vypnul telefón,a práskl sebou do postele,a během chvilky mrtvý..... některé maty které jsem dostal, mě málem trefili,a to se mi líbí,moment překvapení ,euforie a bum Mat,a já málem infarkt..... 36.místo, knížka pana Jansy, potěší,hltal jsem jeho partie uš gdyž trénoval Davida Navaru , eště jak byl malej,to já právě začínal se závodním šachem..... uš dlouho jsem nic nevyhrál,je to hezký,to si budu pamatovat celý život...... mějte se........hezky......du eště patnáct minut spát,a potom nás vzbudí,a nastane zmatek,a dnes je vizita s primářem, takže .......chess go !

+0 /-0 | 15.10.2021 05:43