Adventní kalendář s Online šachovými testy

01.12.2020 14:13 | Trénink

Od 1. do 24. prosince se můžete na stránkách Šachy Dolmen zapojit do soutěže s Adventním kalendářem.

Už od úterý 1. prosince se na soutěžním odkazu rozbíhá nový Adventní kalendář s šachovými testy. Každý den až do čtvrtka 24. prosince se v kalendáři odemknou tři nové soutěžní testy. Každá obtížnost si najde své uživatele:

Lehké testy – Jsou určené pro úplné začátečníky. Ideální příležitost naučit se základy šachů od pohybu jednotlivými figurkami, přes základní herní prvky až po správný způsob rozehrání šachové partie. Vhodné pro děti i pro dospělé.

Střední testy – Pro mírně pokročilé hráče. Taktické úkoly na úrovni matů 2. a 3. tahem či základních materiálních zisků, k tomu základní pěšcové i figurové koncovky, názvy šachových zahájení, procvičování základů strategie.

Těžké testy – Vhodné pro pokročilejší šachisty jako poučná a zajímavá šachová zábava. Kombinace z partií mistrů světa, obtížnější taktické obraty, různé typy koncovek a další úkoly.

V lehkých testech si řešitelé procvičí pohyb jednotlivých figur.

Soutěžní kalendář budou doplňovat i odkazy na zpracovaná témata Šachopedie. V této výukové encyklopedii šachu je už zpracováno více než 200 šachových témat a řadu dalších článků má kolektiv autorů rozpracovaných. Takže do konce roku 2020 se v Šachopedii dočkáte více než 400 hotových témat!

Některé testy budou doplněny také výukovými videy z youtube kanálu Šachy Dolmen. Po sérii o Idejích šachových kombinací byla úspěšně dokončena také série Šachovnice a figurky, která je určená pro začátečníky.


Dlouhé zimní večery jsou ten správný čas naučit se hrát šachy.

Každý týden budou vylosováni nejméně dva výherci, kteří vyhrají příjemné šachové ceny. Knížky z nakladatelství Dolmen, šachová videa Roberta Cveka, prémiové členství v systému online testů a dárkové předměty Šachového svazu České republiky. Další výherci budou vylosovaní po skončení celé soutěže.


V testech koncovek je řešením úvodní tah a výsledek.

Budeme rádi, když se díky adventní soutěži naučí hrát šachy noví zájemci o hru z řad dětí i dospělých. A díky obtížnější části testů se v soutěži mohou příjemně zabavit (a stejně tak i něco nového naučit) i zkušenější šachisté.

Odkazy:
Adventní kalendář s Online šachovými testy
Desetidílná série videí pro začátečníky Šachovnice a figurky
Šachopedie – výuková encyklopedie šachu0x 3558x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované