Online přednášky na zahájení s GM Robertem Cvekem

14.02.2019 10:35 | Trénink

Již nějakou dobu běží šachová akce - online přednášky na zahájení s Robertem Cvekem. První taková přednáška proběhla 19.ledna 2019 na téma jak obecně hrát černými dámský gambit.

Tyto přednášky může kdokoliv z vás absolvovat, není žádné omezení. Ohromná výhoda dnešní doby - techniky - je ta, že můžete být online a sledovat přednášku. Formát je zhruba 3x za měsíc. Po dobu cca 2 hodiny. Pravidelný čas přednášky bývá od 18,00 do 20,00 (něco po). 

  • Jak to probíhá? Jste u internetu a online posloucháte a vidíte co přednáším. Můžete se mnou komunikovat/ptát se pomocí chatu. Po každé přednášce nejenom dostanete video přenos, ale také soubor v chessbázi - tedy všechno co budu ukazovat, pak dostanete. Většinou ještě ten den, kdy skončí přednáška!
  • Pro koho je tato přednáška určena? Snažím se ukazovat své know-how, takže je to dobré i pro hráče moji síly a samozřejmě pak slabší. Protože často ukazuji a vysvětluji, jak se učím zahájení, co je a není důležité a jaké motivy je třeba znát, včetně vybraných/vzorových partií. Vřele doporučuji šachistům se na přednášku podívat třeba 5x a vštípit si hlavní dovednosti daného zahájení. Rozsah, pro koho jsou přednášky určeny, je tedy veliký. 
  • Kolik to stojí? Cena takové přednášky je 100 Kč. Pokud nestihnete přednášku online (po zaplacení 100 Kč) nevadí, protože dostanete na email jednak video soubor a také všechno co jsem ukazoval v chessbázi.
  • A když si to koupím po odvysílání? Pak je cena stejná, tedy 100 Kč, ale bohužel bez souboru na chessbázi. 

První přednáška proběhla 19.ledna 2019 na téma jak hrát obecně černými dámský gambit. Pokud máte zájem o koupi, pak zde.

Druhá přednáška proběhla 30.ledna 2019 na téma jak hrát londýnský systém za černého. Pokud máte zájem o koupi, pak zde.

Třetí přednáška proběhla 11.února 2019 na téma jak hrát katalána černými. Mimochodem na tuto přednášku jsem strávil rekordně mnoho času a myslím si, že katalána jsem udělal velmi hutně :-) Čistého času bych odhadoval minimálně 20 hodin, spíše více. A zde dávám do konce měsíce akci. Pokud si katalána černými objednáte, napište mi na email sachycvek@seznam.cz a já Vám pošlu soubor v chessbázi. Pokud máte zájem o koupi, pak zde.

A čtvrtá přednáška bude 21.února ve čtvrtek od 18,00 do 20,00 (ideálně je být něco před šestou) a tímto všechny srdečně zvu na téma: Jak hrát černými Colleho systém + odbočky s g3 (pseudo katalán) + další odbočky v dámském gambitu za černého.

Reklamní video na poslední přednášku je  zde.
Možnost zakoupení (100 Kč) je zde.

V případě jakéhokoliv dotazu mi prosím napište na email: sachycvek@seznam.cz

Pokud máte zájem o další online přednášky na zahájení, sledujte prosím stránky www.sachycvek.cz nebo Facebook Robert a Petr šachy nebo YouTube Robert a Petr šachy.. Chystám ještě jedno "velké překvapení" a sice možnost klasického online trénování se mnou. Časem se více dozvíte na již zmíněných stránkách, nebo Facebooku, nebo na YouTube Robert a Petr šachy. Jedem s medem :-)Děkuji za pozornost a přeji hezký den
25x 13471x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (25) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
adhoc64
Zdravím. Jenom krátce ke stránkám sachycvek.cz Stránky jsou odpojeny, protože to mělo svůj důvod. Načasování bylo nešťastné, ale kdo chtěl informaci k přednášce, tak mohl požádat o další informace i zde v diskuzi. Výmluva na nedostupné stránky nebo na nevyužívání Facebooku je zbytečná. Stránky se spustí, co nejdříve a postupně se bude pracovat na jejich úpravách. Nejedná se o nějaký nový komerční projekt, ale jen o změnu redakčního systému a následných funkcionalit.
+0 /-0 | 20.02.2019 18:16

pawel

re: naska

Élo mám strašně malé, blbec jsem přestal hrát korespondečně, když začaly počítače. Vy jste byl holt ve správnej čas na správném místě, vzdávám Vám hold. Mně ujel vlak a teď už ho ani s Houdinim nedoženu.

U pana Vojtěcha Pláta jsem se pozastavil, co on sám napsal, o tom na co je hrdý u sebe, hrdý u jiných, jaké jsou jeho vzory. 

Pane Pláte, ale tím přece jsem nemyslel, že byste ho měl v oblibě, naopak jsem napsal, že přepis do novin by musel být vytečkován, oboustranně, viďtewink. Bobby se s prezidentem také měli "strašně v lásce".  

Profesore Nasko, netušil jsem, že pokud se nepíše tak jak píší mladí na mobilech, je to staročeština. Poučil jste mne.

 A všichni, prefesore, všichni (narození 50.léta a dříve a podle délky studia většina ročníků šedesátých) jsme pracovali v socialistických podnicích, no a co. I Vy jste byl zastřešen nějakou socialistickou organizací. No a co má být, nemohli jsme si vybírat

Použité fráze:  Xindl X, Chinaski.

--

Kiklos - děkuji, cílem v diskusi. Snad jiné neurážím, kdyžtak je pouze cituji.

+0 /-0 | 20.02.2019 07:19

Vojta Plát
Tak já se od našeho prezidenta distancuji. Nikdy jsem ho nevolil a radši bezvládí, než loutku.
+0 /-0 | 19.02.2019 22:58

Petan

On pan Pawel měl asi spíše na mysli obsahovou úroveň některých Vojtových příspěvků a vybraný slovník našeho prezidenta, přičemž ani jedno z toho nemá nic společného s Elem. Ale je fajn, že jste již přestal psát od každého příspěvku Vaše počítačové ELO.

+0 /-0 | 19.02.2019 13:59

naska

Vážený pane Pawel.....každopádně je mi milejší GM Vojta Plát,který vyhrál spoustu šachových turnajů a na šachy má obrovský talent. To,že do něj kope spousta lidí včetně Vás o něčem svědčí,ne? Co Vy jste dokázal v šachu? Jak výsoké máte ELO? O tom,že jste dělal v soc. podniku o tom jste už psál.....nejhorší jsou lidí,kteří staročeštinou formulují své příspěvky,snaží se být vtipní za každou cenu,hlavně,že se snaží nakopnout kohokoliv.

+0 /-0 | 19.02.2019 13:39

kiklos

milý pawle, velmi Vám děkuji, už dlouho jsem se tak nezasmál

+0 /-0 | 19.02.2019 09:25

pawel

Co se tu člověk nedoví, ad 01:22. My jsme se učili o "hrdinech socialistické práce", to jsem moc nechápal. Doba se mění, dnes jsou jako "hrdinové" skloňování jiní. Zůstalo jen to, že to také nechápu. Ale snad to dnes také nějak přežiju.

Ještě prosím velký pane Bobby, než zavěsíte, dovolte, abych Vám poděkoval, co všechno pro Spojené státy děláte a jakým jste ohromným vzorem pro naši mládež. (Art Buchwald - závěr fiktivního rozhovoru amerického prezidenta s Bobbym Fischerem).  

Udělat něco podobného někdo u nás s Vojtou a prezidentem, tak by zveřejnění muselo vypadat asi jako morzeovka, kde chybějí čárkylaugh.

+0 /-0 | 19.02.2019 09:03

Vojta Plát
Láznička mi tam psal v období, kdy dostal nápad dát se na víru a měl asi potřebu někoho záchranit. Z matčiny strany jsme silně věřící rodina, ale naštěstí jsem víc po tátovi. A jsem na to hrdej, i na tu basu, holky jsou pak víc vlhký, viz Franta z Mostu(seděl 5,5 roku), nebo Kajínek.
+0 /-0 | 19.02.2019 01:21

xdavx x
Bavím se když tu někdo někoho napadne a ještě se citi ukrivdeny. :D. Takychcineconapsat, a ty jsi kdo anonymní nulo?
+0 /-0 | 19.02.2019 00:22

Zmestabileho

Claymes: Možná to načasování je nešťastné - ale hlavní je, že Robert a Petr jsou šťastná dvojice a své štěstí si spolu krásně užívají. 

 

Ty technické problémy do jara překonají, a znovu se budou i s těmi, co k nim nesmějí na facebook, dělit o svou lásku i na webových stránkách.

 

Myšleno samozřejmě "o lásku k šachu". .

 

+0 /-0 | 18.02.2019 21:26

takychcineconapsat

pawel: Vaše komentáře moc nesleduji, ale připadáte mi jako mírumilovný a slušný, patrně už starší pán. Asi nejste normální, protože dnes je běžné se chovat bezohledně a nadutě. A protože obhájit si svou povýšenost, tedy najít na sobě něco skutečně hodnotného, je problém, udělá se ctnost z naprostého úpadku. Např: Já jsem borec, který seděl v base. Hehe... Psal mi tam kamarád, a jelikož mám všech pět pohromadě, tak ho teď na internetu sejmu, hlavně abych se dobře bavil. Hehe...

+0 /-0 | 18.02.2019 20:21

Vojta Plát
Nikoho nebráním, jen jsem se potřeboval zeptat vás. Odpověď mluví za vše.
+0 /-0 | 18.02.2019 19:58

pawel

Vojtěchu, určitě takovej blbej furt, odjakživa. Jinej než Vy, na Vás nemám.

Ne, nechtěl jsem vstupovat do jejich sporu, jenom jsem připomněl, jak snadno funguje fejs a jen tak jsem prohodil, že podobné tlačítko by tady dost lidí uvítalo. Ale Vás, Vojtěchu, v této obraně chápu.

+0 /-0 | 18.02.2019 19:42

Vojta Plát
Pawle, přemýšlím, zda máte všech pět pohromadě, nebo jste už od malička takto narušenej?
+0 /-0 | 18.02.2019 19:23

Zmestabileho

Robert Cvek si může gratulovat! Má tady reklamu na neexistující webovky a potom reklamu na facebook, na který se nedostanete! laugh

 

No kdo tohle má? laugh

 

A že nic nefunguje - tak to neva. Oni už si to šachisti nějak mezi sebou poví smiley.

 

+0 /-0 | 18.02.2019 18:35

pawel

David Brazina: Odborník, já? Ale kdeže, to ví lépe i dítě. Co znamená na fejsu jiným uživatelem zablokován? Prostě ho zrušíš z přátel, ve vteřině.

Jako by jsi tady mohl na nss udělat, že nechceš vidět příspěvky pawla, klik - hotovo. Tady to nejde, tam jde, já pak Tvé také nevidím. Je tam i  více možností, variant,  ale zbytečné tady probírat. 

+0 /-0 | 18.02.2019 15:59

xdavx x
To pawel, koukám že ty jsi odborník na slovo vzaty, on psal blokován, ne že není v pratelich. Ale tak hlavně jsi si zde musel ulevit.
+0 /-0 | 18.02.2019 15:44

pawel

Claymes: Jó, jó, pane, toť "fejs" a jeho kouzelné tlačítko. Obě musí být zmáčknuta na přátelství, jedno stačí zmáčknout na vzájemné zrušení přátelství. Články můžeš dát pro přátele nebo pro všechny.

To si představte, kdyby fungovalo v diskusi na nss pro přihlášené uživatele. Můžete si sám kohokoliv zrušit a už neuvidí vaše diskusní příspěvky, vy neuvidíte jeho diskusní příspěvky. Byl by klídek.

Třeba Vám po čase Robert nabídne místo opět mezi 3.304 přáteli.

Ale bacha, jak říká u Kemela "brzká večeře", rozradostněn naivní zajíc, civící do mobilu: "Časy se mění, liška a vlk mne požádali o přátelství".

+0 /-0 | 18.02.2019 14:53

Robert Cvek

Honza Hučín: ano, trvá to již delší dobu, ale stránky budou super, Petr již dal na FB jak zhruba vypadají/budou vypadat. Jsou prostě (některé) věci co nemůžete ovlivnit, ale to čekáni určitě stojí za to :-) Navíc to brzdilo a brzdí moje nemoc...

Poutník: zjímavé, toto mi na mysl vůbec nepřišlo, klobouk dolů před Vaším postřehem!  

+0 /-0 | 18.02.2019 12:54

Poutnik

On hlavně nedává smysl už ani ten nadpis. "Online přednášky na zahájení s GM Robertem Cvekem". Chybí tam důležité slovo:"Online přednášky na téma zahájení s GM Robertem Cvekem". Takto se jen můžeme ptát na záhájení čeho? Zahájení výstavy? 

+0 /-0 | 17.02.2019 08:33

Zmestabileho

"Pokud máte zájem o další online přednášky, sledujte prosím stránky www.sachycvek.cz". 

- Že ty stránky nejsou v provozu, to nevadí. A kdy v provozu budou - to se nepoví!

 

"Děkuji za pozornost a přeji hezký den"... "A jedem s medem!"

- No to je tedy jízda! Držte si klobouky!

 

+0 /-0 | 16.02.2019 23:50

Honza Hučín

www.sachycvek.cz -- "Tento web je právě v údržbě." A tato údržba trvá, mám takový dojem, už minimálně týden. V čem je problém?

+0 /-0 | 16.02.2019 21:30