Kramnikův loňský výkon zopakoval Nakamura

28.10.2012 06:43 | Univé chess tournament

Ženám se v holandském Hoogeveenu asi brzy přestane líbit. Loni při své účasti nasbírala Judit Polgárová pouhé dva body za čtyři remízy, úřadující mistryně světa Hou Yifan na tom letos není lépe. Ani domácí naděje Anish Giri ...

Ženám se v holandském Hoogeveenu asi brzy přestane líbit. Loni při své účasti nasbírala Judit Polgárová pouhé dva body za čtyři remízy, úřadující mistryně světa Hou Yifan na tom letos není lépe. Ani domácí naděje Anish Giri nezapíše svůj výkon zlatým písmem do historie a tak se předních příček museli ujmout ostřílení borci. Souboj v posledním kole mezi Tivjakovem a Nakamurou rozhodoval o celkovém vítězi.

Jasná jednička již 16. ročníku Unive Chess Tournament Hikaru Nakamura budoval svůj náskok od prvních kol. Na úvod bílými porazil Anishe Giriho, ve třetím kole se opět dostal za bílé kameny a odnesla to Hou Yifan. Ta černými neuspěla ani v následujícím kole se Sergejem Tivjakovem a nebýt této slabé chvilky úřadující mistryně světa, neměl by Hikaru Nakamura v tabulce snad ani přirozeného soupeře.

Duel mládí Anish Giri - Hou Yifan v posledním kole již nemohl promluvit do pořadí na prvním místě a ve věžové koncovce skončil remízou. Do souboje se Sergejem Tivjakovem vstupoval Hikaru Nakamura s půlbodovým náskokem. Evidentní pohodu přenesl na šachovnici a potom co Tivjakov postavil černými nepříliš perspektivní pozici, nedělalo americké jedničce problémy zabodovat naplno i potřetí bílými.

16th Unive Crown Hoogeveen (NED)
1 2 3 4
1. Nakamura, Hikaru g USA 2775 * * ½ 1 1 ½ 1 ½ 2850
2. Tiviakov, Sergei g NED 2656 ½ 0 * * ½ ½ ½ 1 3 2697
3. Giri, Anish g NED 2693 0 ½ ½ ½ * * ½ ½ 2627
4. Hou, Yifan g CHN 2623 0 ½ ½ 0 ½ ½ * * 2 2583

Erwin L´Ami (oficiální fotogalerie)

Na poslední chvíli

V devítikolovém openu si skvělou pozici do posledního kola vypracoval holandský velmistr Friso Nijboer. Po nezdaru v prvním kole navlékl na nepřetržitou šňůru sedm výher a s celým bodem náskoku byl blizoučko celkovému triumfu. Zastavit Nijboera mohla jen turnajová jednička GM Erwin L´Ami. Remíza, zaručující druhé místo, byla turnajové jedničce málo a černými v osmdesátitahové bitvě vedoucího hráče udolal. Odhodlání slavilo úspěch, Erwin L´Ami vyfoukl Nijboerovi první místo na pomocné hodnocení.
Open - konečné pořadí

Partie

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledky
0x 1868x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat