Překvapila Muzyčuk, nikdo nepečetil

15.07.2012 06:43 | Science Park Amsterdam Tournaments

Jak správně uvedl nvmea v příspěvku k úvodnímu článku, partie ve skupině ACP Golden Classic mohou být přerušeny. Každý hráč má 2,5 hodiny na prvních 40 tahů, dále 1 hodinu pro dalších 16 tahů a 15 minut do konce s přídavkem 3...

Jak správně uvedl nvmea v příspěvku k úvodnímu článku, partie ve skupině ACP Golden Classic mohou být přerušeny. Každý hráč má 2,5 hodiny na prvních 40 tahů, dále 1 hodinu pro dalších 16 tahů a 15 minut do konce s přídavkem 30 sekund za každý tah. Pokud není partie dohrána do 5 hodiny, musí rozhodčí požadovat, aby hráč, který je na tahu, "pečetil". Na případné dohrávky jsou vyčleněny dva volné dny. V prvním kole rozhodčí povinnost plnit nemusel, uvidíme dále, zda zavzpomínáme na staré časy.

Kamsky - LeQuang po 24...Vc5

Hned na úvod skončily všechny tři duely rezultativně. Velmi rychlý proces udělal Gata Kamsky s Liem Le Quangem. Když Američan zasadil vietnamskému mladíkovi úder (viz diagram) 25.Vxf6 oznamující začátek konce, bylo ještě hodně času na hodinách. Liem Le Quang již rezignovaně sebral 25...gxf6 a po 26.Df7+ pokračoval v marné procházce svým králem 26...Kd8 27.Dxf6 Kc7 28.Dxh8.

Papírové předpoklady splnil i Vasilij Ivančuk, který si bílými poradil s Baadurem Jobavou. Atraktivní figurová přestřelka vygenerovala rovnovážnou ale stále živou pozici. Ivančuk se orientoval znatelně lépe a jeho figury rychle pronikly do blízkosti soupeřova krále. K překvapení došlo až v poslední dohrávané partii. GM Anna Muzyčuk (viz foto), která nedávno překonala hranici 2600 ELO, si černými vyšlápla na indickou dvojku GM Krishnana Sasikirana.

Partie:

Odkazy:

Stránky turnaje
On-line přenos
0x 1286x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat