Ivančuk rozesmutněl domácí publikum

08.11.2012 11:45 | King´s tournament 2012

I přes domácí prostředí nebude mít rumunská jednička Liviu-Dieter Nisipeanu v Bukurešti na růžích ustláno. Dle ela je jasně nejslabším článkem uzavřeného turnaje a všichni jeho tři soupeři, rekrutující se z první světové pa...

I přes domácí prostředí nebude mít rumunská jednička Liviu-Dieter Nisipeanu v Bukurešti na růžích ustláno. Dle ela je jasně nejslabším článkem uzavřeného turnaje a všichni jeho tři soupeři, rekrutující se z první světové patnáctky, budou chtít s rumunským velmistrem bodovat v obou partiích naplno.

popisek fotografie

První zkoušku podstoupil ve včerejším kole Vasilij Ivančuk a prošel na výbornou. Ze zahájení vyšel bílými s velmi perspektivní pozicí, kterou hráč jeho formátu umí přetavit ve vítězný bod.

V Anti-Grünfeldovi se do sebe pustili Veselin Topalov s Fabianem Caruanou. Zahajovací inspirace může pocházet z června, kdy v rámci ČEZ Chess Trophy reagoval David Navara na Svidlerovo 11...e5 převodem dámy do útočného postavení na královském křídle 12.Dh3. Bulharský velmistr vytáhl ze svého pověstného "šuplíku" vylepšení 12.dxe5. V dalším průběhu měl bílý očividně navrch a Caruana se měl co ohánět. V pozici na diagramu mohlo vést k velké výhodě 32.Sxe3 Jxe3 33.Va3 a až po zahnání černého jezdce se zaměřit na bod a7. Topalov slupnul pěšce hned 32.Vxa7+ , ale po 32...Se7 33.Jxd1 Vxd1+ 34.Kf2 Jg4+ 35.Ke2 Vxc1 36.Jxf5 dva bílé pěšce navíc zcela vyvažuje "c-pěšec" černého. Fabiano Caruana nabídnutou šanci nepustil a partie skončila remízou.

Dnes od 14.30 hodin se můžeme těšit na souboj Veselina Topalova s Vasilijem Ivančukem, domácí Liviu-Dieter Nisipeanu bude mít černé s Fabianem Caruanou.

Partie:

Odkazy:

Stránky turnaje
0x 1458x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat