Závěr

12.10.2007 08:00 | Evropský klubový pohár 2007

European club cup 2007 je ve finále. Středeční návrat našeho týmu do zcela jiného ročního období než panuje na jihu proběhl bez problémů. Nejeli jsme kompletní, Radek Kalod mířil přímo z Antalie na Island, z přestupní sta...

European club cup 2007 je ve finále. Středeční návrat našeho týmu do zcela jiného ročního období než panuje na jihu proběhl bez problémů. Nejeli jsme kompletní, Radek Kalod mířil přímo z Antalie na Island, z přestupní stanicí v Londýně. Musel si značně přivstat.
Odvážíme si plno zážitků, na které budeme rádi vzpomínat.
Cvíli nám patrně budou chybět turecké kočky (čtyřnohé) pravidelně loudící u snídaně. Polední klepání na dveře a ozývající se hlas se slovy: "Míval, míval". Což v turecké angličtině znamenalo "Minibar".
K závěrečnému ohlédnutí za letošním ECC přikládám fotogalerii a krátké zhodnocení celé akce z hlediska oraganizace. Pokusil jsem se vše rozdělit do několika základních skupin, které se ale samozřejmě dosti prolínají.

Vzpomenete-li na mé věty v úvodní článku, chválil jsem pořadatele již po výstupu z letadla. Od prvních kroků nás provázelo zřetelné označení, kam se mají šachově naladění lidé vydat. Nic se nezměnilo ani po příjezdu do samotného areálu hotelu. Jasně vyznačená cesta k hrací hale, letáky s programem dostanete ihned při první návštěvě recepce. Pro zapomnětlivé (což u šachistů je výjimka) poslouží hotelová televize svým šachovým servisem na prvním kanále.

hodnocení: obecné info (10/10)
**********

Materiální zajištění v podobě jídla a pití bylo zabezpečeno na vysoké úrovni. Po celém hotelu a v jeho okolí (i na pláži) naleznete automaty s nápoji. To bylo samozřejmě určeno i pro klasické návštěvníky centra Limra. Vše zdarma. V hracím sále a jeho přilehlých místnostech je to obdobné. Na recepci jsem byli vybaveni kupóny, které vás opravňují v místních barech a restauracích k požádání o "soft drink".
Druhý den jsme netrpělivě očekávali zpracování soupisek do konečných podob. Nedočkal jsem se na netu ani ve 4hodiny ráno. Po úvodním kole zavládl i v této oblasti pořádek a pravidelnost.
Vydávaný buletin byl na vysoké úrovni. Ze začátku poněkud vázla jeho distribuce. Formát A4 s poměrně velkým množstvím informací o kole, nechybí analýza jedné vybrané partie. Shrnutí uplynulého kola je samozřejmostí, objevují se i rozhovory. Chválihodně obsahuje buletin avíza na další pořádané akce tureckým šachovým svazem.

hodnocení: logistika (9/10)
**********

Co se týče přímo hracích podmínek, byly na vysoké úrovni. Mezi šachovnicemi byl dostatek prostoru, židle pohodlné. Z hlediska panujících teplot v okolí bylo v sále opravdu příjemně. Maliným problémkem mohl být občas malý počet šachnovnic pro analýzy. Obzvláště kolem časových kontrol bylo plno.

hodnocení: zázemí pro hráče (10/10)
**********

Z mého pohledu hodně důležitá součást. Press. Hala se honosí ještě jednou velkou místností. Ta je rozdělena na menší salónky - press, VIP, stolky pro analýzy a jakési hlediště s výhledem na plátno. Popularitu šachu zde dokazuje místnost věnovaná výhradně pro natáčení rozhovorů. Před kamerou je stále plno, většinu šachových tváři ani nepoznávám. Což lze jistě přičíst do plusu.
K dispozici je samozřejmě wifi připojení, takže pracovat zde s notebookem není problém. Bohužel turecky neumím, takže jsem doposud nezašel koupit denní tisk, abychom mohli porovnat počet písmen věnovaných šachu s naším tiskem. Focení při kole může standartně probíhat 10min. K dalším záběrům může novinářům posloužit ochoz nad hracím sálem.

hodnocení: zázemí press (10/10)
**********

Co divák? A zde je mé očekávání poněkud zklamáno. Avšak může nastat polemika zda je vůbec ECC pro pžípadné návštěvníky určeno. Bez akreditační kartičky se sem pravděpodobně vůbec nedostanete, neřku-li do hotelového komplexu. Případný náhodný šťastlivec však stejně ostrouhá. Na plátně určeném pro promítání online přenosů uvidíte změt Gatesových oken, chcete-li spatřit nějakou pozici, musíte se prostě sami proklikat.

hodnocení: divák (5/10)
**********

Jelikož bychom měli vždy vycházet z přesvědčení, že pořadat šachové akce je chválihodné (ať už jakékoliv velikosti!), musím hodnotit celou akci na výtečnou. Pod dohledem velkého Mustafy Kemala Atatürka předvedl Turecký šachový svaz svou sílu a chuť. V budoucnu se dočkáme dalších významných akcí v jejich podání.

hodnocení: celkové (9/10)
**********


hrací sál


záběry z hotelu


šachovnice pro analýzy

0x 2511x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat