Ve třetím kole přiletěl kanárek. Dnes jdeme natrhat tulipány

06.10.2007 08:00 | Evropský klubový pohár 2007

Páteční třetí kolo s týmem Schackklub De Sprénger Echternach se pro nás neslo v duchu očekávané výhry. Tak trochu jsem doufal, že by mohl v náš prospěch přiletět pověstný "kanár". Stalo se - 6:0. Hned po pár úvodních tazích ka...

Páteční třetí kolo s týmem Schackklub De Sprénger Echternach se pro nás neslo v duchu očekávané výhry. Tak trochu jsem doufal, že by mohl v náš prospěch přiletět pověstný "kanár". Stalo se - 6:0. Hned po pár úvodních tazích kapitán Marek Vokáč konstastoval:"Vlítli jsme na ně jak na zajíce, což se mi moc nelíbí." Rychlá, dvacetitahová výhra Pavla Šimáčka předznamenala bodové hody. Když soupeř Tomáše Kulhánka nevyužil oběti střelce na f7, která by partii ještě značně zamotala, konec nedal na sebe dlouho čekat. Další bod bezproblémově přidal Marek Vokáč. Lukáš Klíma po večerní analýze přiznává, že měl problémy s vyrovnáním. Po té co partie přešla do rovné koncovky, soupeř zvolil špatný plán a vzniklou střelcovku neudržel.
Radkovi se povedl pěkný matík. V poslendním tahu si mohl dokonce vybrat ze dvou pokračování. Dle vlastních slov zvolil "h4", aby zapojil všechny figurky do hry. Jako poslední dohrával Petr Hába. Musel nejdříve vyřešit nebezpečný postup soupeřova "b"pika. Po jeho odebrání bylo o osudu partie rozhodnuto.


3.kolo hrajem na 16.stole

Tesně po dohrání zápasu jsme společně špekulovali, jaký by mohl přijít los pro čtvrté kolo. Nejlepší tip měl Pavel Šimáček, který to správně neviděl na on-line přenos a v zápase budem opět mírnými favority. "Záhadný" losovací systém (náš soupeř je již po třetí bílý) nám přichystal nepříliš atraktivního ale zato nepříjemného soupeře. Holandský Utrecht sehrál zajímavý duel ve třetím kole s Tomskem-400. Na prvních třech šachovnicích silného favorita hodně potrápili. IM Dambacher Martijn, dnešní soupeř Petra Háby, remizoval v pěkné koncovce s Karjakinem, IM Berkvens Joost (2452) na třetí sebral dokonce celý bod GM Ernesto Inarkievovi (2674).
Náš soupeř hraje také pouze v šesti, takže příprava mohla probíhat již od včerejšího večera. Alespoň ta psychická. Dnešní match o dalším vývoji hodně napoví!

Uvedu ještě střípky ze třetího kola týkající se dalších týmů. Menší překvapení se zrodilo hned na prvním mužském stole. OSC Baden-Baden posílen prozatím jen Svidlerem si nedovedl poradit s osmým nasazeným Gros Xake Taldea v čele s Loekem Van Welym. Ten sice neudržel Svidlerovi bílé figury na uzdě, ale následné čtyři remízy a prohra Neilsena na poslední šachovnici znamenala remízový výledek 3:3.


OSC Baden-Baden již povolal Svidlera

Ural Sverdlovskaya zařízl "pátnáctku" Vesianka Gran. Zajímavé bylo sledovat souboj Azarova, známého z české extraligy, s těžkou váhou Shirovem. V časové tísni Alexei ztratil velkou výhodu, kterou nabral v dosavadním průběhu partie. V následné koncovce musel ještě prokázat své kvality.
Druhý remízový duel, avšak značně krvavý sehrála Bosna Sarajevo s Bank King Jerevan. V zápase se odehrály pouze dvě remízy, Ivančuk s Asrianem na první desce, Short s Minasianem na páté šachovnici. Hořkost první porážky zaznamenal Sergei Movsesian. Příčinou byl Rafael Vaganian, který ve svých letech stále dokazuje, že ještě zdaleka nepatří do "starého železa". Jeho odchod z bundesligového působení byl, zdá se, ještě předčasný.

V dámském kruhu probíhá také litý boj. Lehčí los ve třetím kole umožnil Monaku uštědřit soupeřkám "čtyřku" a vyhoupnout se tak na první místo. AVS Krasnoturinsk nezvládl mírnou roli favorita v zápase s Interplastem Tbilisi a prohrál poměrně vysoko 1:3. Obhájkyně titulu Mika Jerevan prohráli tešně s CHeliabinskem a cestu za vavříny si tak značně zkomplikovali.

Tahákem dnešního 4.kola bude souboj na prvním stole Tomsk-400 vs Ural Sverdlovskaja. Na třetím Bosna Sarajevo vyzkouší bundesligový OSC Baden-Baden. Vzhledem k Ivančukovi a dosavadní nepříliš přesvědčivé hře bádenských, bude asi muset zasáhnout do hry Anand.

průběžné výsledky mužů
průběžné výsleky žen
0x 5270x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat