O šachu....

04.10.2007 08:00 | Evropský klubový pohár 2007

Obecně jsme očekávali větší propad nasazovacím pořadím. Nakonec je z toho 22.místo. Trochu smíšené pocity. Být těsně za polovinou mohlo znamenat sehrát hned první kolo patrně na online šachovnicích. Takhle jsme do prvního kola vy...

Musím přiznat, že jsme pro tento výlet na pláž nedostali oficiální povolení od kapitána Marka Vokáče. Netrvalo dlouho a pěkně nás tam vyhmátl. Přinesl konečně vytištěnou akreditační kartičku nutnou pro vstup na hrací "plochu" a uzavřené soupisky týmů. Trochu důrazněji zaavizoval: "Tohle je poslední den bez přípravy na soupeře!". Měl jsem z něj jako z kapitána radost. Po té se odebral klidným krokem nálézt ve spleti bazénků Tomáše Kulhánka. Ten opomněl zvěčnit svou tvář u krásné Fatimy, místní fotografky.

Jak už jsem popisoval v předešlých článcích zdejší jídelní hodokvas, po třech dnech začínám toužit po možnosti, že bych jednou vynechal, nejlépe zapomněl, že je právě čas oběda. To se ale těžko zadaří, začátek s atomovou přesností hlásí "řev" místního kohouta u mikrofonu. V tu chvíli Vás vždycky někdo "ukecá": "Tak pojď, dáme si jen něco lehčího..." Tipnete si největšího jedlíka výpravy? Pozor, nenechte se zmást fyzickými parametry.
Obědy začínají v 13.00hod, takže před partií bude jen krátká pauza. Jako lahůdka působí fakt, že Vás na vše (časový harmonogram, apod.) upozorní hotelový televizní kanál, věnovaný pouze probíhající šachové akci.

Nyní prosím přestaňte tak na půlhodinky číst, udělejte si kávičku, jdu se podívat do haly na vývoj zápasu.


Magnus Carlsen 1.šachovnice OSC Baden-Baden

¨
soupeřka Sergeje Movsesiana IM Jovanka Houska

Během mé návštěvy hracího sálu zkušeně zakončil vybráním soupeřových figur svou partii Lukáš Klíma. Další shrnutí přináším z úst kapitána Marka Vokáče:
Téměř současně zapsal bod na naší stranu Tomáš Kulhánek, soupeř překročil čas. O chvíli déle se protáhla má koncovka. Splníno, vzadu v poklidu 3:0! Na předních šachovnicích se situace začíná dramatizovat. Bylo jasné, že Pavel Šimáček svou partii nevyhraje, za půlku budeme rádi. Radek Kalod již delší dobu stojí velkolepě, ale zasekává se při průniku do soupeřovi pozice. Pozice Petra Háby byla mírně řečeno nepřehledná, sice figura více, ale hrozby bílého vypadají velmi nepříjemě. A hodiny tikají...!!
A máme po časové kontrole po 40.tahu. Petr Hába na jedničce zřejmě přežil svou smrt, když se jeho soupeř příliš dlouho snažil vyhrát matem. Povedlo se mu udržet figuru více, po krátkém zamyšlení soupeř kapituluje. Pavel Šimáček zredukoval materiál a zdá se, že již neprohraje. Radek Kalod se rozhodl na konci časové tísně o průlom obětí kvality. Přehlédl ale protiúder na d4, a hledá, kde zůstala jeho výhoda. Přesuňme se přímo do konce zápasu. Šimiho soupeř proti remíze nic nenamítal. Radek si vybral věžovou koncovku s pěšcem více, kterou ale jeho soupeř vtipným manévrem ihned zremizoval. 5:1 sice není špatné vítězství, ale následné analýzy ukázaly, že kanár nebyl daleko. Nicméně za odměnu jsme dostali chutného soupeře na dnešní den.


zahájeno s týmem Tarsus Zeka Satrac SK


evidentní souboj různých váhových kategorií

Těšíme se na Vaše příspěvky k dnešnímu, jistě zajímavému kolu. S Baden-Baden se nehraje každý den. On-line startuje ve 14.00hodin Vašeho času na oficiálních stránkách turnaje.
Průběžné výsledky můžete sledovat na chess-result.com.

Obecně jsme očekávali větší propad nasazovacím pořadím. Nakonec je z toho 22.místo. Trochu smíšené pocity. Být těsně za polovinou mohlo znamenat sehrát hned první kolo patrně na online šachovnicích. Takhle jsme do prvního kola vyfasovali domácí "outsidery". Potřebujeme vysokou výhru a druhé kolo by mohlo být zajímavé.

Vzhledem k výše zmiňovanému soupeři se část týmu, Radek, Lukáš a (já), rozhodla strávit dopolední čas u moře. Místní lehátka přímo vyzývala k odpočinku, střídavě s bitvou ve vlnách. Jako největší plavec se zatím ukazuje Radek. Zmizí na půl hodinky ve vlnách, při návratu tvrdí, že se byl podívat na chvilku na Kypru. V panujícím vedru jen souhlasně kýveme hlavou.
0x 7021x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat