Druhé kolo

05.10.2007 08:00 | Evropský klubový pohár 2007

Po dvou kolech se suverénně prosazuje tým Ural Sverdlovskaya. Oba své zápasy vyhrál skórem nejvyším, 6:0. Hvězdný Baden-Baden bude mít v tomto týmu velkou konkurenci. OSC je v průběžném pořadí na druhém míste. V každém z...

Po dvou kolech se suverénně prosazuje tým Ural Sverdlovskaya. Oba své zápasy vyhrál skórem nejvyším, 6:0. Hvězdný Baden-Baden bude mít v tomto týmu velkou konkurenci. OSC je v průběžném pořadí na druhém míste. V každém ze svých dvou zápasů ztratil půl bodu. Ve třetím kole uvidíme, zda je pravdivá informace o nástupu jejich dvou dalších hvězd, mistra světa Ananda a Svidlera. Třetí příčku prozatím se stejným skórem jako druhý OSC drží Alkaloid v čele s Shakhriyarem Mamedyarovem, který se za šachovnicí ukázal ve druhém kole.
Čtyři zápasové body nabralo ještě dalších devět klubů. Mezi nimi i obhájce loňského titulu Tomsk-400. Ten musel projevit svou sílu již ve druhém kole, když mu los přiřkl silný (9 nasazený) Economist Saratov. Přední tři šachovnice dopadly shodně smírem, vzadu se však zrodil přesvědčivý výsledek 3:0 z pohledu Tomsku.


Sergej Movsesian s Nigelem Shortem


tým Linex Magic-Merida, Gata Kamsky a Michael Adams

V ženské části obhájkyně titulu MIKA Jerevan má za sebou dvě úvodní výhry, ale díky jedné remízové a jedné prohrané partii stačí celkové skóre prozatím na průběžné čtvrté místo. Tabulku vede loňský bronzový AVS Krasnoturinsk spolu s Southern Ural Cheliabinsk. Královskému Monaku patří příčka třetí.

Krátké vyjádření k zápasu druhého kola s OSC Baden-Baden se nám dostalo od kapitána Marka Vokáče:
"Na druhé a čtvrté šachovnici to po většinu času vypadalo špatně. V určité fázi zápasu se zdálo, že pětka a šestka mají nakročeno k úspěšnému výsledku, pozice nebyly zdale beznadějné. Dalo by se říci, že soupeř si tak vysokou výhru uhrál s naším velkým přispěním. Konečný výsledek se vlastně utvořil v časových kontrolách, kde se ukázala převaha soupeře.
V zítřejším zápasu musíme splnit roli favorita. Návrat na online šachovnice byl byl příjemný. Vzhledem k nasazovacímu systému je vše možné."

Připojuji glosy hráčů k vlastním partiím.
Radek Kalod: Druhé kolo jsem hrál pod svou úroveň.

Pavel Šimáček: Přestože jsem prohrál, jsem s kvalitou patie spokojen. Soupeř vyhrál zaslouženě.

Lukáš Klíma: Nechtěl jsem se v partii bránit, a tak jsem zvolil oběť kvality. Dostal jsem se k silnému útoku, bohužel jsem ve výrazně lepší pozici nenašel jednoduchou výhru. Jako zlatý hřeb se v remízové pozici vzdám.

Petr Hába: Carlsen mě udivil hned prvním tahem Jf6. V průběhu partie mě překvapoval, že několikrát zvolil výměny vedoucí k rovné pozici.

Tomáš Kulhánek: Po přehlédnutí taktického obratu v zahájení byl zbytek partii již věcí techniky, kterou soupeř prokázal.

Marek Vokáč: Vypadalo to chvíli docela dobře. Jak se krátil čas ztrácel jsem nad partií kontrolu. Počínaje tahem h4 jsme našli celou řadu zajímavých a lepších alternativ, než se udály v partii.


1.Novoborský vs OSC Baden-Baden

oficiálních stránky turnaje.
Průběžné výsledky můžete sledovat na chess-result.com
0x 6005x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat