Pardubické obrázky

30.07.2009 10:54 | CZECH OPEN 2009 - GM "A"

Včera mě u klávesnice v komentátorské místnosti velmistrovského pardubického turnaje vystřídal Bolek, tak jsem pro Vás konečně stihl zpracovat i obrázky ze svého pětidenního pobytu. Necháme zatím stranou borce usilující o turnajov...

Včera mě u klávesnice v komentátorské místnosti velmistrovského pardubického turnaje vystřídal Bolek, tak jsem pro Vás konečně stihl zpracovat i obrázky ze svého pětidenního pobytu. Necháme zatím stranou borce usilující o turnajové vavříny a podíváme se spíš na to, co se děje kolem. Jako bonus nabízím video blicajícího Mameďarova či vedoucího GM Viktora Lázničku na fotbalovém trávníku.

Fotografie

Především se v Pardubicích objevil prezident ČR Václav Klaus, který festival již léta zaštiťuje. Prozradil například (video), že v dětství byl šachovým přeborníkem Prahy 12. Na fotografii spolu s pardubickými zastupiteli.

V Pardubicích se setkává opravdu mnoho šachistů. Jako místo svého jednání si je proto zvolil i výkonný výbor ŠSČR – zleva Ciprys (STK), Konopka (TMK), Štross (host, sekretář), Herejk (místopředseda, generální sekretář), v čele Sejkora (předseda), a po jeho levé ruce se ukrývají Palovský (KR), Krejnický (OK), Fiala (KM), Buchníček (především korespondenční šach) a nový hospodář Svoboda.

A toto už je hvězda úterního komentování, Šakryar Mameďarov, v rozhovoru s mluvčí festivalu Kateřinou Levínskou.

Krom diváků přímo v místnosti si většinu komentářů mohli vychutnat i diváci na internetu. Vpravo u počítače řídící osoba všech rozborů, IM Petr Pisk.

A po práci do oblíbeného Áčka….Z prostorů přímo na kolejích byl klub přemístěn o pár metrů vedle do budovy menzy…

…ale jinak je vše na svém místě:-).

I v Áčku pokračovaly boje za šachovnicí. Zde máme např. Holanďany v podání dvojic Biolek+Prokopová proti dvojici Vrána+Lamser.

Tato parta plná známých tváří (poznat byste mohli např. naše redaktory IM Dejfa Kaňovského a GM Vokáče) zase upřednostňovala každý den dvoukolo – tak 5 hodin šachy a 5 hodin Agricola (i když zlepšili to až na 3:-).

Nechyběl ani věčně obsazený fotbálek – zde skórující Vašek Svoboda…

…a karban. Mariáši dávali přednost třeba Michal Novotný, GM Miki Maník a Radek Bujnoch….

…v rozdílných sociálních skupinách se pak hrál pokr. Zde studenti…

…a zde známí extraligoví borci jako třeba Jiří Jirka a Honza Bernášek.

Blicat přišel i Mameďarov.

A když si po perném večeru přivstanete, můžete vidět, jak si vedoucí hráč turnaje GM Láznička dokáže poradit s protivníky i na trávníku.

…i góly umí střílet.

BleskovkaNa videu je zachycena partie Radima Petružálka s Mameďarovem, který si vystačí s 20 vteřinami a přitom dokáže nacházet i údery jako Je6!

Odkazy:

web
on-line
výsledky
8x 2722x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
31.07.2009 11:41 | Autor neznámý

Aha, tak díky za info.

31.07.2009 09:27 | Autor neznámý

Přímo na kolejích teď nic není, zůstalo pouze toto Áčko v budově menzy.

30.07.2009 19:23 | Autor neznámý

A jak je v Bažině (alias v Béčku) ?

30.07.2009 16:57 | Autor neznámý

Třeba někomu drží místo....

30.07.2009 14:46 | Autor neznámý

A co ta na pravo? Ta určitě osmnáct nemá :-) 

30.07.2009 12:37 | Autor neznámý

Tom - kdepak, Anička má už odmaturováno...

Jinak Mameďarov skutečně nehraje podle pravidel FIDE, ale v rámci hospodské exhibiční blicky je to prostě v mezích.

30.07.2009 12:10 | Autor neznámý

Nejlepší jsou ty studenti - pivečko, cigárko ...  Tý holčině v čele bych tipnul sotva 13 ...

Mameďarov při těch blickách podvádí: tahá oběma rukama, soupeře nenechá pomalu ani domáčknout hodiny, ruce nad šachovnicí jak opice ... Nevím co na něm všichni vídí  

 

30.07.2009 11:42 | Autor neznámý

Z těch fotek je zřejmé, že ten, kdo je místo "live"  u toho pouze "on-line", o moc přichází. Letos to už nestihnu, ale napřesrok, doufám, nezaváhám. Chtělo by to však se ty šachy alespoň trochu naučit hrát.