Ve vedoucí trojici i David Navara

17.05.2011 05:43 | Capablancův memoriál 2011

Přestože předchozí reportáž jsme publikovali již po čtvrtém kole, tak nám stále jeden výsledek chyběl. Partie Ivanchuk – Bruzón je nakonec vyznačena jako překvapivá výhra černého, nicméně zápis není nijak doplněn, a tak až ...

Přestože předchozí reportáž jsme publikovali již po čtvrtém kole, tak nám stále jeden výsledek chyběl. Partie Ivanchuk – Bruzón je nakonec vyznačena jako překvapivá výhra černého, nicméně zápis není nijak doplněn, a tak až googlovský strojový překlad prozrazuje, že Ivanchuk se ani ve vyrovnané pozice nechtěl spokojit s remízou, až přepjal strunu a partii nakonec prohrál.

Včera si šestice hráčů užila zasloužený volný den, který alespoň dle výrazně poklidnějšího průběhu nedělního pátého kola jistě všichni kvitovali. Kombinace hned několika faktorů – únava, zklamání z dosavadního průběhu i možná neochota hrát „na krev“ proti svému reprezentačnímu kolegovi – to vše zapříčinilo rychlou remízu mezi Bruzónem a Dominguezem. Jen o několik tahů více sehráli Dmitry Andreikin s Davidem Navarou, ale udržení černých figur proti prozatím velmi nebezpečnému ruskému velmistrovi je jistě dobrým výsledkem. Nejdále od nerozhodného výsledku byla partie Le Quang Liem – Ivanchuk a pro mnohé možná překvapivě byl porážce blíže ukrajinský hráč. Vietnamský reprezentant totiž zajímavě obětoval pěšce na h4 a následně protlačil volného pěšce až na d7. Dále se s ním ale dostat nešlo, a tak po oběti figury bílý musel vynutit věčný šach.

Tabulka po 5. kole

upraveno z TWIC

Partie

Odkazy

Stránky turnaje
Online přenos (21:00)
TWIC
4x 1400x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
18.05.2011 21:30 | Autor neznámý

Andrejkin rozjel zavřenou sicilku v prastarém pojetí, takhle to za bílé v příručkách stavěl ještě Pachmann blahé paměti :-) Akorát v minulém století by místo f5 dokončovali vývin, o útoku Grand Prix neměli tušení.

18.05.2011 20:51 | Autor neznámý

Jsem zvědavý, jestli a jak to David zkusí černými na výhru proti poslednímu Bruzónovi. Lídři hrají dnes spolu, to by mohlo být též zajímavé. Nejnudnější bude asi Dominguez-Ivančuk, tipuju nezáživnou remis.

17.05.2011 22:12 | Autor neznámý

Tak David dělá bu-bu-bu, ale Čuky se asi nelekne...

17.05.2011 21:15 | Autor neznámý

Dobrý večer šachoví přátelé. Tak David s Čukym to rozjeli v ruském stylu. Jinak je fajn, že David je po poločase na špici tabulky, přičemž mu k tomu stačila jen jedna výhra z pěti partií. Inu, to je to kouzlo uzavřených turnajů.