Movsesjana vyzve Láznička!

17.07.2009 06:59 | Bánská Štiavnica

18. července opět vyrážejí do boje "slepí" rytíři šachu. Náměstí v Bánské Štiavnici mimo tradičních trhů, středověkých taškařic a dalších akcí ovládnou tahy živých figur pod velením GM Sergeje Movsesjana a GM Viktora Láz...

18. července opět vyrážejí do boje "slepí" rytíři šachu. Náměstí v Bánské Štiavnici mimo tradičních trhů, středověkých taškařic a dalších akcí ovládnou tahy živých figur pod velením GM Sergeje Movsesjana a GM Viktora Lázničky, který se pokusí po mnohým neúspěších Movsesjanových soupeřů o vybojování štiavnické koruny, kterou posadí vítězi na hlavu starosta města.

Živé šachy naslepo

Jak probíhaly sobouje na Trojičnom náměstí v Bánské Štiavnici z hlediska historie se dozvíte z našeho loňského článku. GM Viktor Láznička bude jako pátý návštěvník banického města usilovat o svržení dosavadního krále GM Sergeje Movsesjana. Příjemnou novinkou pro návštěvníky bude do prostoru náměstí vstup zdarma.

Mistrovství Slovenska v bleskovém šachu

Živé šachy naslepo jsou především velkou podívanou pro návštěvníky nezasvěcené do královské hry. Organizátoři připravili lahůdku i pro znalé a během soboty uspořádají Otevřené mistrovství Slovenska v bleskovém šachu. Startovní listině vévodí trojice zahraničních hráčů GM Viktor Láznička a duo maďarských hráču - mezinárodní mistr Albert Bokroš a GM Attila Czebe. Prvním Slovákem na soupisce je IM Peter Vavrák.

Odkazy

Živé šachy - Bánská Štiavnica
1x 2255x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
17.07.2009 12:20 | Autor neznámý

A po sobotnojšom blicáku sa v nedeľu ešte uskutoční turnaj v Holanďanoch (bughouse)

a okrem živých šachov (v sobotu večer o 21:00) bude na programe od 17 hod simultánka s Lázničkom a Movsesianom