Zahrajte si zdarma v simultánce s Hou Yifan

18.05.2013 15:02 | ČEZ Chess Trophy 2013

Již za necelý měsíc začne v Praze další prestižní zápas nejlepšího českého velmistra Davida Navary. Tentokrát se utká s aktuálně druhou nejlepší šachistkou světa, mistryní světa 2010 – 2012, čínskou velmistryní Hou Yifan.

Přijedete se podívat a případně si zahrát v simultánce s Hou Yifan? Tři z vás mají příležitost zahrát si s Hou Yifan zdarma!

Šachový festival ČEZ CHESS TROPHY 2013, jehož hlavním bodem je zápas na 4 vážné partie počítáné do ELO ratingu mezi GM Davidem Navarou a GM Hou Yifan, budou doplňovat zajímavé přednášky a také výstava Šachy v heraldice.

Festival zahájí právě simultánka devetenáctileté čínské velmistryně, která se již v šestnácti letech stala mistryní světa. V neděli 9. června od 15.00 v Galerii 1 (Štěpánská 47, Praha 1) bude velmistryně Hou Yifan hrát proti třiceti soupeřům a vy můžete být jedním z nich. Stačí jen sledovat web Pražské šachové společnosti, organizátora festivalu. Potřebujete najít heslo pro simultánku a to co nejrychleji poslat e-mailem (pavel.matocha@gmail.com). Tři různá hesla se v průběhu následujícího měsíce objeví na konci třech článků na webu Pražské šachové společnosti. Celkem tři ze čtenářů praguechess.cz, kteří heslo pro simultánku pošlou mailem jako první, si tak budou moci zahrát v simultánce.

Pokud chcete mít jistotu, že si v simultánce s velmistryní Hou Yifan zahrajete, nebo nemáte čas několikrát denně kontrolovat internet, můžete si místo koupit. Cena je 2.900 Kč a zahrnuje jedno místo v simultánce a pozvánku pro dvě osoby na pondělní večer (10. 6. 2013) na slavnostní zahájení festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2013.

Zápas velmistrů Davida Navary a Hou Yifan bude probíhat od úterý 11. června do pátku 14. června vždy od 16 hodin v Michnově paláci na Kampě (Praha 1, vstup Všehrdovou ulicí, nebo z Kampa parku můstkem přes Čertovku). Partie bude komentovat velmistr Robert Cvek, kterému budou nadhazovat další zkušení velmistři a mezinárodní mistři.

Do Michnova paláce se vám ale vyplatí přijít dříve, nejpozději v 15 hodin, kdy každý den zahájí zajímavá přednáška. Můžete se například těšit na přednášku o simultánkách naslepo, kterou si připravil Michael Negele. Anebo na přednášku velmistra Roberta Cveka, jak studovat šachy. Či na kvíz velmistra Vlastimila Horta na téma šachoví mistři světa.

Celý festival ČEZ CHESS TROPHY 2013 bude doprovázet výstava erbů s šachovými tématy, kterou připravil Marián Holubčík a jejíž vernisáž bude v úterý 11. 6. od 15 hodin.

Více informací o šachovém festivalu ČEZ Chess Trophy 2013.

autor: Pavel Matocha
0x 2731x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované