World Cup 2.kolo aneb těžké boje v Rusku

16.07.2021 20:13 | Turnaje

Pavouk je nemilosrdný a nejde zde tolik o mouchy, ale o šachisty. Prostě a jasně, každé kolo musí jít jeden z kola ven. Uvidíme co nás ještě čeká. Mohou se dít všelijaké věci a ne za šachovnicí.

Drsná partie byla mezi Jordenem van Foreestem a Jurajem Druškou. Juraj měl černé figury a zahrál Francii. Jorden se vrhl na soupeře, obětoval figuru. Vznikla chaotická pozice. Podle stroje mohl bílý vyhrát, ale velmi těžkou variantou. Nakonec vznikla remízová koncovka. Remíza je velmi dobrý výsledek s takovým hráčem a pro Juraje třešnička na pomyslném šachovém dortu.


Van Nguyen měl bílé figury s Andrejem Esipenkem. Myslím si, že Van měl malou výhodu, ale pozorný Andrej pozici uhájil a partie skončila po 31 tazích remízou. Zítra se rozhodne!David Navara sehrál partii přesně tak jak jsem doufal, že sehraje. Žádné zbytečné divočení. Pěkně pomalu a jistě soupeře přehrát a Yakubboev Nodirbek postupnému tlaku neodolal. Nicméně David do partie (pak) dal trochu taktický náboj, ale vše bylo OK. Svého soupeře přehrál a jde do třetího kola!


Vojta Plát to měl černými těžké s Nikitou Vitiugovem. V prvé řadě co hrát s takovým hráčem černými? Vojta zvolil pasivní variantu, se kterou mám zkušenosti za obě strany. A nic moc to není. Nikita získal "zadarmo" výhodu, pak pěšce. V koncovce pak dlouho pěšce uplatňoval a Vojta se houževnatě bránil. Nicméně přechod do věžovky se nepovedl a Nikita zkušeně zavěsil. Pro Vojtu to je konečná.


Zítra se rozhodne, zda David bude jediný rytíř nebo ho bude ještě následovat Van. Uvidíme zítra. 

Robert Cvek


-
. kolo -
3x 2832x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
sarmatam

ta věžovka Davida, supeeeer.....zase díky, aspoň víme,no ní ?

+0 /-0 | 17.07.2021 07:55

sarmatam

ajajajajaj oprava: Konečného=Korčného :-)

+0 /-0 | 17.07.2021 07:53

sarmatam

,, in prdélium ", to je cajk :-), a ta partie pana Konečného taki,jj..........

+0 /-0 | 17.07.2021 07:51