Vyzyvatel mistra světa v Praze - ČEZ CHESS TROPHY 2024

22.06.2024 15:44 | Domácí zprávy

Účastník zápasu o titul mistra světa Boris Gelfand přijede v posledním červnovém týdnu do Prahy.

Dlouhodobě nejlepším šachista Izraele velmistr Gelfand společně s aktuální izraelskou trojkou Maximem Rodshteinem se na festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2024 utká s dvěma nejlepšími českými šachisty Davidem Navarou a Thai Dai Van Nguyenem.


Zápas ČR vs Izrael se odehraje o víkendu 29.–30. června v Obecním domě v Praze (Náměstí Republiky 5, Praha 1), první partie začínají každý den v 15 hodin a pro diváky je budou komentovat velmistr Sergej Movsesjan společně s mistrem Lukášem Vlasákem.

Součástí festivalu bude i výstava obrazů s šachovou tematikou uměleckého Dua Fosil a také simultánka velmistra Gelfanda. Přijďte se osobně podívat na tento šachový svátek do nádherných sálů unikátního secesního paláce. Vstupenka na celý den stojí 100 Kč (pro děti, studenty a důchodce zlevněná vstupenka za 60 Kč), rezervovat si je můžete e-mailem (prazska.sachova@gmail.com).

Šachový festival ČEZ CHESS TROPHY pořádá každoročně Pražská šachová společnost ve spolupráci se společností Šach Mat s.r.o. Zakladatel Pražské šachové společnosti a ředitel festivalu Pavel Matocha říká: „Mám radost, že letos jsme opět mohli připravit šachový zápas nejlepších českých šachistů s hráči světové špičky a že se opět uskuteční v nádherných sálech Obecního domu.“

 Letos navíc slavíme dvě kulatá výročí – 20 let od založení Pražské šachové společnosti a 100 let od narození šachového génia Davida Bronštejna. Úctyhodnou tradici mají i šachové zápasy, které Pavel Matocha pořádá, a také značka ČEZ CHESS TROPHY. První pražský zápas pro Davida Navaru zorganizoval Pavel Matocha v roce 2003, tehdy mladičký český velmistr porazil legendu a veterána Viktora Korčného. A první festival ČEZ CHESS TROPHY se konal v roce 2005 a v jeho rámci David Navara sehrál remízový zápas s bývalým mistrem světa Anatolijem Karpovem.


Více informací na Facebook profilu ČEZ CHESS TROPHY:

https://www.facebook.com/CezChessTrophy 

ČEZ CHESS TROPHY 2024

Obecní dům (Náměstí Republiky, Praha 1)

pátek 28. června – 15:00 až 18:00 – simultánka velmistra Gelfanda

sobota 29. června – 15:00 až 19:00 – zápas ČR vs. Izrael v šachu (rapid tempem)

neděle 30. června – 15:00 až 19:00 – zápas ČR vs. Izrael v Bronštejnově šachu (rapid tempem)


1x 1321x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Jiří Kadlec
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 23.06.2024 20:50