Vydání knížky pana Jansy se rychle blíží

22.09.2021 01:00

Může to být šachová kniha tohoto roku. Minimálně má proto všechny předpoklady. Pan Jansa je česká šachová legenda a jeho knihy jsou dodnes jedny z těch nejlepších, co v českém prostředí kdy vyšlo. A možná, tato kniha bude minimálně stejně tak zajímavá.

 Celý tento příběh je pro nás neuvěřitelná pohádka. Jen si to představte, že jste před léty četli knížky pana Jansy a učili se z nich milovat šachy jak nejvíc to jen jde. Koukali jste na pana Jansu jako na šachový vzor a obdivovali jeho šachové úspěchy a dnes se bavíme o tom, že máme to štěstí vydávat knihu této české šachové legendě! 

Ono už jen to, že sedíte na terase a najednou vám zvoní telefon a tam se ukazuje, že vám volá pan Jansa! Pokaždé se mi skoro zastaví dech a několik vteřin se bojím vzít hovor. Během vteřiny mi proběhnou vzpomínky, jak jsem řešil diagramy v knížce Zahrajte si šachy s velmistry   a jak jsem tak nějak malinko sám sebe podváděl. Když jsem diagram neuhádnul, ale nebyl jsem daleko, pak jsem si říkal něco jako: To bylo jasné, na to bych přišel:) neuvěřitelně jsem se u té knížky bavil. Dynamika strategie zahájení mě učila jak hrát Grunfelda a jak pochopit Scheveningena. Ten urychlený Scheveningen bez tahu a6 mě opravdu dostal. Dokonce tak, že je dnes učím kluky které trénuji. V té vteřině zvednu telefon a na druhé straně se ozve příjemný a vždy skvěle naladěný pan Jansa a mě se skoro podlomují kolena. 

Celý tento příběh se blíží do finále. Mírně optimistické přání vydat knížku v září je malinko pod tlakem a mírně pesimistické přání ji vydat v říjnu je tak nějak víc reálně. Dnes na vás v kalendáři vykoukne srpen a za pár dní je tady září. 

Občas si říkám, že vše co se kolem nás děje není náhoda. Neumím vydat ani slabikář a nevím nic o vydávání knihy. Ale vše do sebe nějak zapadá, když vám vydavatel zajistí vše. Od korektur, iliustrací, tisku, vazby, grafiky a pan Jansa Vám pošle rukopis knihy.  Pak už stačí jen na vydání knihy sehnat dostatek financí. Na papíře na vás skáčou pětimístné částky a když to vše sčítáte, pak si říkáte něco jako, že to bude raketa. Tím slovem raketa myslím jako docela drahá legrace. Opět mám štěstí. Být na to sám, mohl bych pochybovat. Ale jak říkám, nevěřím v náhody a mám štěstí na lidi kolem mě. Samozřejmě Robert to je dnes člen mé rodiny a člověk, pro kterého bych neváhal jak se říká položit ruku do ohně. Libor je druhý člověk, který opravdu do slova a do písmene odmaká tu nejtěžší práci a na mě je často jen vymýšlet nové projekty a šílené nápady. Jak mi říkával táta, tak trošku v legraci: Dejte mi lidi, já to udělám:) 

Libor sežene sponzory, s fanoušky rozjedeme hodně úspěšný předprodej a věc, která se zdála nereálnou, najednou je hodně blízko. Ono už ta troufalost, neprodat knížku překupníkům a velkoobchodům a prodávat si jí celou sám, je si myslím v našich českých podmínkách neskutečná. 

Tím vším jsem chtěl říct, že vydání knížky se blíží a blíží se taky ukončení předprodeje. Po ukončení předprodeje, nebude kniha s podpisem pana Jansy a může to být potom velká škoda. Já osobně jsem si tu knížku koupil taky a těším se na knížku s podpisem pana Jansy. Z celé autogramiády budeme natáčet reportáž a knížky dostanou fanoušci dříve, než oficiálně zahájíme klasický prodej. To je naše poděkování všem lidem, kteří nám věří a tuto knihu si koupili a nebo ještě koupí v předprodeji. Upřímně, každá prodaná knížka v předprodeji je pro nás další částečně zaplacená faktura. je to pro nás obrovská podpora a i takto veřejně za ní děkuji. 

Takže, měsíc a nebo dva a knížka pana Jansy bude mít své první čtenáře. Moc se na to těším. Do konce života si budu pamatova, že jsme spolu s našimi fanoušky vydali knížku české šachové legendě. Do konce života si budu pamatovat, že společně jsme udělali touto knížkou pro šachy něco velkého. Jsem už dnes šťastný za to, že tento sen se plní a plní se nám všem, kteří jsme si další knížku od pana Jansy přáli. V knížce určitě bude poděkování sponzorům, ale bude tam i poděkování fanouškům za jejich pomoc a důvěru v předprodeji. Pracovně mám dvě věrze. Ta první je poděkovat jedním odstavcem, ta druhá verze je udělat stránku a tam namačkat všechny křestní jména. Každý, kdo si tu knížku pak koupí v předprodeji se dokáže na této stránce najít. Možná to není až tak špatný nápad. Zatím to je jen nápad. 

Sny jsou krásné,ale nejkrásnější jsou ty sny, které dokážem společně prožít! 

* kdo by si chtěl tuto knížku ještě koupit v předprodeji, před tím než bude předprodej ukončen, pak tady má odkaz: 


https://www.rpsachy.cz/cs/vse/knizky/vcera-a-dnes-kniha-vlastimila-jansy/

0x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat