Vydání knížky pana Jansy - co nového

09.10.2021 01:00 | Zprávy

Tento článek má dvě roviny. Tou první je informace, že nabíráme zpoždění a knížka se o dva měsíce zpozdí. Ta druhá je zpráva, že si jí koupilo několik stovek šachistů a pro ně je určen tento článek. Vlastně i pro všechny, které to může zajímat.

 Pan Vlastimil Jansa mi před pár dny volal a omlouval se, že pro zdravotní důvody nedokáže předat rukopis knížky ve slíbený termín

Zdraví považuji v životě za to nejcenější co máme. Knížka a ani cokoliv jiného nestojí za to, aby člověk riskoval to nejcenější co má. Tady jsem neváhal. Podpořil pana Jansu a popřál mu pevné zdraví a hodně energie do života.

Doslova mi řekl pan Jansa, že mu mám dát pokutu za nedodržení termínu předání rukopisu! Ani tu větu nestihl dokončit a přerušil jsem ho slovy, že to nikdy neudělám! Zdraví a rodina, to jsou moje životní priority! Popřál jsem panu Jansovi pevné zdraví! Ještě jednou jsem moc poděkoval za příležitost být u vydání této knížky! Věřte mi, je to jako sen! Nahrát video, napsat článek a nebo uspořádat turnaj je skvělý pocit, ale kniha je kniha. Kniha je něco co po nás zůstane a co tady může být dlouhá léta! Něco co máte v rukách, něco co máte rádi a k čemu se rádi vracíte. Nic není navěky, zítra tady nemusím být. Ale ta kniha v sobě ponese sen zastavit čas. Něco tady nechat příštím generacím. Nebudu autorem této knihy, ale budu tím, kdo jí vydal. Budu mít velkou radost a to tady mluvím jen o sobě. Ale Libor Ficenc, Robert Cvek by má slova potvrdili. Kniha je kniha a cokoliv si za těmito slovy představíte, je pravda. 

Vlastně proto píši tento článek. Musím se omluvit každému, kdo chtěl tuto knížku pod stromeček. Každý, který si jí předplatil má právo na vrácení peněz a stačí mi jenom napsat email. Každý, který bude mít stejné pochopení jako já  , knížku samozřejmě dostane. Jen termín vydání se posouvá na leden 2022.

Tímto chci veřejně poděkovat panu Jansovi za příležitost. Opravdu je to pro mě osobně a pro RP šachy jako skupinu lidí životní zážitek být u tohoto projektu! Jako dítě jsem četl a obdivoval knížky pana Jansy a nikdy ani ve snu by mě nenapadlo, že budu mít možnost vydat knížku této české šachové legendě! 

Neumím slovy popsat, jaké to je, když vám zvoní telefón a na displeji se objeví " pan Jansa"!  Je to neskutečné, věřte mi. 

Na druhé straně se říká, že i špatné věci přináší dobré věci. Takže ano, vydání knížky se odkládá. Ale na napsání knížky má pan Jansa víc času a víc energie. Přál bych sem si, aby přesně toto bylo z té knížky cítit. Vlastně předprodej, který bychom v těchto dnech končili, můžeme protáhnout do konce tohoto roku. 

Předprodej znamená získat knížku pana Jansy s podpisem české šachové legendy. Bude to těžký den pro nás všechny a hlavně pro pana Jansu, když bude podepisovat stovky knih, ale určitě to rádi uděláme! Vydávat budeme 2500 knih a podle zájmu z předprodeje to vypadá, že toto číslo nemusí být konečné. Možná i jako první šachový vydavatel  neplánujeme knížku prodávat do velkoobchodů a překupníkům, ale chceme jí prodávat výhradně z našeho e-shopu https://www.rpsachy.cz/cs

Tímto článkem děkuji každému za pochopení. Nabízím vrácení peněz těm, kteří chtěli mít knížku pod stromeček a kterým toto neumím dnes splnit. Samozřejmě jí nabízím dál v předprodeji všem lidem, kteří věří stejnému snu jako my. 


Děkuji, Petr Koutný


https://www.rpsachy.cz/cs/vse/knizky/vcera-a-dnes-kniha-vlastimila-jansy/

5x 1281x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
28.10.2021 16:02 | MartinDus

Ano vydržíme.

Hlavně pan Jansa ať má hodně sil a vše mu skvěle jde.heart

11.10.2021 13:12 | Petr Koutný

Petře dobrý den. Děkuji za komentář a za podnět k diskuzi. Určitě budete se mnou souhlasit, že některé věci nejde ovlivnit. Tím narážím na Covid rušené amatéry. Rodina a zdraví jsou naše priority a turnaj se nemohl uskutečnit. Kniha je další projekt, kde si můžu přát co nejlepší termín, ale ať dělám co můžu, tak i tady jsou věci, které neovlivním. České klubový dnes atakují opravdu šílené ceny a my je vzorkujeme a když se to podaří, cena bude bezkonkurenční . Není lehké to udělat stejně a nebo lépe. Jak říkám, tady snad do konce října by to mohlo být. K tomu se vzorkují naše šachovnice, které nebudou barvené, ale černé políčko bude z tmavého dřeva a bílé políčko že světlo dřeva. Vlastní oblečení je moje chyba. Nestihl jsem to, nenapadlo mě design, který by mě oslovil. A přesně jste to vystihl. Aktuálně budeme brzdit tam, kde ztrácíme čas a budeme chtít dávat věci do pohybu. Budeme měnit RP šachy že současného stavu, do klasického firemního vedení. Jasně dané úkoly, priority, určení odpovědné osoby a garanta projektu. Věřím že se spoustu věcí zrychlí. Díky za komentář.

11.10.2021 12:37 | alfa

Leden je nesmyslný termín, tiskárny jsou nacpané do poloviny ledna, pokud nezadáte teď, tak se s váma nikdo nebude bavit o tomto roce. A pokud kniha není napsaná, nejsou korektury, náhledy, tak když se do toho šlápne, tak nejdřív tak březen.

11.10.2021 12:04 | Petr_Novotny

Zdraví je přednější, to je jasný! Nicméně, Petře, dotáhnete už něco? S velkou pompou jste tu oznamoval, jak budete natáčet šachová video pro Seznam TV, a nic... Podobně jste tu psal, jak budete vyrábět a prodávat oblečení, šachovou módu Robert a Petr, a nic... Psal jste, jak budete vyrábět vlastní klubovky a nic (od té doby, co jste se pohádal s Vojtou Plátem, to vypadá, že nemáte v nabídce českou klubovku vůbec, resp. píšete, že je vyprodaná)... ME Amatérů (či co to byla za veleturnaj) jste tu už také opakovaně nabízel a stále nic (vím, že jste rušil kvůli covidu, ale měsíců, kdy se mohlo hrát a kdy se šachové turnaje normálně hrály bylo dost)... No a tu knížku velmistra Jansy tu velkolepě nabízíte již půl roku (původně měla být v září či v říjnu, pak do Vánoc, teď v lednu...) a nyní Vašemu článku rozumím tak, že ještě ani není napsána (a mezi dokončením rukopisu a knihu na pultu je ještě dlouhá cesta)... Doporučoval bych méně velkohubosti (a méně nenávisti šířit kolem sebe) a jednotlivé projekty dotahovat.

09.10.2021 13:47 | Jarda Aljochin

Já vydržím. Času dost. Hlavně ať je pan Jansa v pořádku a může se nad dokončením své knížky s potěšením bavit.