Volná místa na šachovém táboře v Ráji

28.02.2017 09:39 | Šachové tábory a dovolená

Palučinský šachový tábor se letos uskuteční na novém místě, je jím rekreační středisko Ráj nacházející se v lese nedaleko Letohradu v Orlických horách.

Čtrnáct dní naplněných zábavou, sportem, hrami, turnajem a přednáškami zde zažije na sto třicet dětí, přihlášeno je jich již kolem stovky!


Třicátý sedmý ročník šachového tábora pořádaného Palučinskou šachovou školou (PŠŠ) se koná od 30. července do 13. srpna 2017, je vhodný pro dívky i chlapce ve věku od sedmi do sedmnácti let, kteří mají zájem o zdokonalení se v šachu, chtějí poznat nové kamarády a zažít neopakovatelné zážitky. Místo konání se od jeho vzniku mění teprve podruhé, a to po čtrnácti letech strávených v tábořišti na Seči, které bohužel zubem času přestalo vyhovovat hygienickým podmínkám.

Právě výborným sociálním zázemím, stejně jako vybavenými klubovnami a dokonce i vlastním bazénem se může chlubit rekreační středisko Ráj, jež se stalo novým hostitelem tábora. Tento prostorný areál sestává z hlavní budovy, prostorné jídelny a malebných dřevěných chatek tvořících půlkruh okolo hlavní táborové louky. V místě nechybí sportoviště a okolní lesy poskytují dostatek prostoru pro hraní celotáborové hry.


Ta se letos ponese v duchu knih fantasy autora Terryho Pratcheta, účastnice a účastníci tábora se stanou součástí městské hlídky Ankh-Morkporku a budou řešit nejzapeklitější úkoly na celé Zeměploše. Kromě celotáborové hry zažijí děti mnoho tradičně táborových aktivit jako je táborový oheň či celodenní výlet. Neminou je také oddílová sportovní klání ve fotbale, přehazované, ringu a boje o vlajky.


Šachově jsou děti rozděleny do čtyř turnajových skupin na základě rozřazovacího rapidu, po každé partii následuje rozbor. Součástí tábora je také sedm hodinových přednášek ve skupinách dle výkonnosti, novinkou budou Zeměplochou inspirované kradmé šachy. Nepovinnou součástí tábora je simultánka s Viktorem Lázničkou, či memoriál Petra Macha v bleskovém šachu, který si mohou přijet zahrát i rodiče.


Palučinský šachový tábor nese svůj název od místa, kde se konal až do roku 2002. Přestože se pro nesrovnalosti v počtech letos koná teprve třicátý sedmý ročník, fotografický archiv tábora sahá až do roku 1977, tedy úctyhodných čtyřicet let. V minulosti byl pořádán domovem dětí a mládeže v Chrudimi, v součastnosti jej organizuje zapsaný spolek PŠŠ vzniklý v roce 2010, tábor je veden dobrovolníky, z nichž mnozí na tábor jezdili již jako děti. Více informací naleznete na našem webu.

0x 6482x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované