Úspěch který mrzí a neúspěch, který těší

01.04.2020 07:57 | Trénink

Včera byla první simultánka na internetu s živým komentářem Štěpána Žilky. Včera jsem opět ochutnal jak bolí radost z úspěšné akce a jak chutná hořkost neúspěchu. Začalo to tím, že v simultánce hrálo 100 lidí...

Co víc si může člověk přát? Má nápad, který podpoří Šachový svaz České republiky a technicky jej dotáhne do konce Štěpán Žilka. Nápad jménem simultánka na internetu. Cílem je zahrát si proti velmistrovi a k tomu se přidat živý komentovaný přenos na youtube.  

Chtěli jsme zábavu, chtěli jsme poučení a chtěli jsme trénink a hlavně jsme chtěli aby každý kdo přijde si mohl zahrát. V tom slovíčku - každý - začíná bolest z radosti a radost ze smutku. 

Můj odhad byl, že bude hrát kolem 20 hráčů a že Štěpán bude vše lehce stíhat. Když ale dvě hodiny před simultánkou čeká na partii přes padesát hráčů, začínám tušit malér. Štěpánovi volám, že to bude turbo. V 18:00 začíná hrát 100 hráčů! Možná je to rekord v simultánce u nás. Určitě na internetu u nás ano a dlouho nebude překonán. 


Časově to máme naplánováno tak, že hráči mají 30 minut na partii a 20 vteřin bonus za tah a Štěpán má 50 minut na partii a 20 vteřin bonus za tah. Při sto hráčích to lehkým propočtem jsou dvě minuty pro Štěpána na partii! Štěpán nahodí dvojité turbo a ve videu to jde vidět, jaký to byl blázinec. Sám jsem se díval na to videu a nevěděl jsem, jestli se mám smát jaký to je blázinec a nebo plakat, jaké je to peklo. 


Možná by to i šlo, kdyby Lichess takový počet hráčů zvládal. Neřadil partie logicky a nenabízel partie Štěpánovi tak, aby měl šanci rozehrát všechny partie skoro ve stejný čas. Stalo se, že v některých partiích měl odehraných deset tahů a některé ještě nezačali. Tady lichess nepočítal, že by si někdo troufl hrát simultánku proti stovce hráčů. To slovíčko " možná " opravím. Nešlo by to. Štěpán hrál sto partií s průměrným časem na partii kolem dvou minut a bylo rychlejší než start závodů F1. Určitě se podívejte na video. 


Takže jak to vlastně dopadlo? Štěpán 68 partií prohrál! 25 partií vyhrál a 7 remizoval!

odkaz na simultánku a na partie je zde: lichess

A co bude dál? 

Pro velký zájem a protože chceme mít i tréninkové video, kde velmistr bude vysvětlovat pozice. Chceme aby velmistr vysvětlil - poučil a ukázal nad čím přemýšlí, co počítá a jak hodnotí pozice. Potřebujeme aby měl na tah dostatek času.

Proto zakládáme pořadník...Celkem bude ještě 7 simultánek a na každou simultánku bude moct hrát 20 hráčů! A aby to bylo spravedlivé a dostalo se na každého, založíme pořadník jak za totality. Posílejte prosím emaily s jménem - přezdívkou na lichess a my budeme zveřejňovat tabulku s hráči a budeme každému psát email, že na ně čeká velmistr.

Tedy prvních dvacet si zahrají se Štěpánem, dalších dvacet a dvacet s Vojtou a v pořadníků lidi od 81-120 místa si zahrají s Robertem...

2.4. - 18:00  - simultánka se Štěpánem Žilkou

6.4. - 18:00  - simultánka s Vojtou Plátem

8.4. - 18:00 - simultánka s Vojtou Plátem

 13.4. - 18:00 - simultánka s Robertem Cvekem ( kdyby nemohl tak s Vojtou nebo Štěpánem)

15.4. - 18:00 - simultánka s  Robertem Cvekem ( kdyby nemohl tak s Vojtou nebo Štěpánem)

Přihlášky pište prosím na email: kamil.mihalik1@gmail.com  a Kamil to bude denně aktualizovat a v tomto článku a i na Facebooku budeme aktualizovat prezenční listinu. 

Na začátku článku jsem psal, že mě jako organizátora může těšit tak velká účast. 100 lidí na simultánku je neuvěřitelné číslo a na první akci velký úspěch. Děkuji Vám za to, že jste přišli a že Vás tato akce oslovila. Teď se pokusíme připravit simultánku, kde bude velmistr vysvětlovat pozice a pokusí se nám všem ukázat jak hrát lepší šachy. 


Přímý přenos poběží na RaP šachy a tímto Vás zvu na sledování tohoto přenosu, který začne 2.4.2020 v 18:00:

A protože nás šachy baví. Protože jste s námi. Připravujeme další akce. První nápad mám na soubouj v řešení taktických diagramů. Včera jsem obdržel výzvu na Facebooku a tak když to technicky zvládneme, připravil bych přímý přenos, kde já a můj vyzyvatel v přímém přenosu v jednom videu ze dvou různých míst budeme řešit stejné diagramy na lichess. Uvidíme, kdo jich udělá víc správně za stanovený časový limit. Druhou akci bych připravil a Robert o tom ještě neví, partii mezi Robertem a Petrem ( tedy mnou) s živým komentářem. Teda, možná se nechám vystřídat, ale nějakou živou partii Roberta bychom si mohli dát. A  jestli Vás napadne výzva proti nám, která bude zajímavá, napište nám...

Můžeme si to živě s komentářem na youtube rozdat i s Vámi! 

Opravdu jsem moc rád, že jste s námi. Že Vás naše akce baví.


Děkuji, Petr Koutný

0x 5449x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované