Učme se od Alexandra Aljechina

05.11.2015 20:38 | Trénink

Soustředění proběhne od 15. do 17. listopadu v Příbrami. Jedná se o doplňkové soustředění k sérii přednášek „sám sobě trenérem“. Jsou zvaní všichni šachisté všech výkonností. Pokusím se látku vždy podat tak, aby ji každý pochopil.

Mimořádné šachové soustředění v Příbrami aneb učme od Alexandra Aljechina

Soustředění proběhne od 15. do 17. listopadu v Příbrami. Jedná se o doplňkové soustředění k sérii přednášek „sám sobě trenérem“. Jsou zvaní všichni šachisté všech výkonností. Pokusím se látku vždy podat tak, aby ji každý pochopil. Bude samozřejmě i dost prostoru na dotazy. Rozehrávání určitých pozic na čas (budete muset potvrdit své myšlenky v boji se mnou) je už klasickou složkou soustředění. Proto bude dobré, aby si každý vzal nejenom šachovou soupravu, ale i hodiny. Musím z vlastní praxe potvrdit, že toto je jedním z nejlepších druhů tréninku.

Učme se od Alexandra Aljechina

Alexander Aljechin byl neporažený mistr světa, jeden z největších šachistů všech dob. Jeho kombinační talent byl možná největší jaký kdy byl. Aljechin byl génius kombinace, dokázal hrát neuvěřitelně dobře dynamické pozice a samozřejmě útočit na krále. Díky zápasu s J.R. Capablancou se velmi zlepšil ve strategii, pozičním boji a v koncovkách. V zápase se slavným Kubáncem nebyl rozhodně v těchto šachových dovednostech slabší. Mimochodem právě zápas s Capablancou byl jeden z nejkvalitnějších (a také nejpřekvapivějších) zápasů, co se kdy konal. Aljechin byl vzorem pro Garryho Kasparova a třeba také Borise Spasského. Když se chtěl zlepšit v ostrém boji a v citu pro iniciativu velmistr Korčnoj, studoval partie velkého Aljechina. My se hlavně zaměříme na agresivní strategii, dynamické pozice a cit pro iniciativu. Vysvětlím a ukážu na příkladech. 

Samozřejmě materiál ze soustředění každý dostane elektronickou formou. Všechny ukázky budou přenášeny na plátno. V pondělí bude simultánka na čas (po soustředění, počítám kolem 19,00) a z minula mám co dohánět :-)  

Prostředí je příjemné, přímo domácí :-)


Kdo má zájem a chtěl by se zúčastnit soustředění, tak mi to prosím napište na adresu, včetně zda budete či nebudete chtít ubytování: sachycvek@seznam.cz telefon: 606 628 961

Zbývá asi 5 až 10 volných míst.


Základní informace  

  • Začátek je 15.listopadu v neděli od 18:00. Konec v úterý 17.listopadu v 17,00. Bude 5 tréninkových bloků po 3 hodinách. V pondělí a úterý bude dopolední trénink od 9:00 do 12:00 a odpolední od 15:00 do 18,00 v pondělí a v úterý od 14,00 do 17,00 (můžeme ale kvůli odjezdům dát dříve začátek, domluvíme se na místě) 

  • Místo konání je Náměstí TGM 122 v Příbrami. Přijet můžete v podstatě kdykoliv v neděli, stejně jako se hned ubytovat. Mapka a foto místa viz. odkaz na ubytování. Kde se trénuje, se i spí.

  • Ubytování je 3 – 4 lůžkové (1. a 2. patro domu). Cena je 250 Kč bez DPH a 290 Kč s DPH za jednu noc. Ubytování je maximálně pro 20 lidí. Další podrobné informace jsou zde: http://www.asoft.cz/(v případě dotazů je telefonní číslo: 777 188 999) Ubytovat se můžete až do středy.

  • Maximální kapacita na soustředění je 20 lidí. Není podmínkou ubytování. Kdo chce, může dojíždět, nebo přespat jinde.

  • Cena tréninku bez ubytování je 800 Kč. Ubytování i trénink se bude platit na místě a hotově.

  •  Strava - na místě bude snídaně a večeře (samozřejmě kdo bude chtít). Na obědy se bude chodit do nedaleké hospody u Švejka (asi 200m - vaří tam dobře) - opět kdo bude chtít. Bude možnost občerstvení během přednášky.

  • Vezměte si sebou šachovou soupravu a šachové hodiny – kdo nemá, pokusíme se zajistit, ale napište mi to prosím.

  • Přihlášky na moji mejlovou adresu: sachycvek@seznam.cz (telefon 606 628 961)

  • Materiály co se budou probírat, dostane každý účastník v elektronické formě


Budu se těšit na viděnou v Příbrami!

Robert Cvek


2x 7881x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Robert Cvek

Marhula: možná v Praze bude soustředění. To bych dal vědět, ale zatím nic takového není.

+0 /-0 | 08.11.2015 07:27

Marhula

Škoda že se to někdy nekoná v Praze-přece jen do metropole nejlepší spojení-děkuji.

+0 /-0 | 07.11.2015 09:18